Freedos Bilgisayara Windows 10 Kurma

Freedos Bilgisayara Windows 10 Kurma

Bilgisayarında Windows 10 işletim sistemi bazen alınan bilgisayarın içinde yüklü olarak gelir. Bazen ise satın alınarak yüklenir. Freedos bilgisayara Windows 10 kurma işlemi belli bir zahmet gerektirir. Biz size bu iş en kolay nasıl yapılır? Bir rehber hazırladık eğer kendinize bu konuda güvenmiyorsanız sizden ricamız bu işlemi bilen bir kişiye yaptırmanızdır.

Freedos Bilgisayara Windows 10 Nasıl Kurulur?

Freedos Bilgisayara Windows 10 Nasıl Kurulur?
Freedos Bilgisayara Windows 10 Nasıl Kurulur?

İlk olarak en azından 8 GB kapasiteye sahip USB bellek lazım. Sonrasında “Rufus” yazılımı’nı kurmanız lazım. Son olarak ise “Microsoft Windows 10 İSO dosyası indir.” Diye aratarak İSO dosyasını indiriniz. Bundan sonrası asıl zorluklar başlıyor. USB belleğinizi bilgisayara takınız. Rufus yazılımını çalıştırınız ve UEFİ formatı ile yaz dedikten sonra USB belleğinizi seçiniz. Yazma işlemi biraz sürebilir. Son olarak yazma bitince bilgisayarı yeniden başlatın ve anakartınız’ın boot tuşuna basınız. Bu kısımdan UEFİ USB belleği seçiniz ve kurmaya başlayınız.

Freedos Bilgisayara Windows 10 Neden Kurulur?

Freedos Bilgisayara Windows 10 Neden Kurulur?
Freedos Bilgisayara Windows 10 Neden Kurulur?

Windows 10 bir bilgisayarın işlevlerini sizin isteğinizce gerçekleştirilmesini sağlar. Windows 10, Linux veya macOS işletim sistemlerinden birisi olmadan bir bilgisayar çöpten farksızdır. Kullanmak için arayüz gerekir. Arayüz oyun oynamanızı, canlı yayın yapmanızı veya dizi film izlemenizi sağlar. Buradaki arayüz ise Windows 10 işletim sistemidir.

Freedos Bilgisayar Nedir?

Freedos aslında eski ve sade bir işletim sistemidir. Tamamıyla ücretsiz ve parçalar düzgün çalışıyor mu emin olmak için üreticiler tarafından kurulan ama Windows 10 paralı olduğu için kurulmayan işletim sistemidir. Laptoplar içerisinde gelir. Toplama bilgisayarlarda Freedos yoktur. Orada direk anakart’ın BIOS’u açılır ama toplama bilgisayar içinde aynı işlemleri kullanarak Windows 10 kurmalısınız.

Windows 10 Nedir?

Windows 10 dünya gezegeni üzerinde son kullanıcı tarafından en çok kullanılan bilgisayarlar için üretilmiş bir işletim sistemidir. Genelde X86 64 bit işlemci mimarisi için optimize edilmiştir. Bu optimizasyon zaman içerisinde Windows işletim sistemini çok zengin bir konuma getirmiştir. Freedos bilgisayara Windows 10 kurma işlemi bu yüzden önemlidir çünkü en sık kullanılan işletim sistemidir.

74
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.