e
sv

Galatasaray Espor Takımı Batıyor!

975 Okunma — 30 Aralık 2019 10:42
Galatasaray Espor Takımı Batıyor!
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türkiye son 4 yıldır Espor konusunda oldukça ilerlemeyi başarmıştı. Bu büyümeye destek sağlayan Galatasaray Espor takımı şimdi çok zor dönemler geçiriyor.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde’de Espor adına bir çok olumlu gelişme yaşandı. Türkiye’de bu sektörün büyümesine yardımcı olan etkenler arasında Spor kulüplerinin Espor takımları kurmasının payı büyük.

Hem dünyada hemde ülkemizde çeşitli oyunların düzenlediği espor turnuvalarında ülkemizi temsil eden Galatasaray Espor hakkında can sıkan bir gelişme duyuruldu.

Riot Games’in duyurmak zorunda kaldığı bu üzücü haberde; Galatsaray Espor takımının oyuncu ve koç maaşlarını ödeyemediğini ve bu sebeple League of Legends, 2020 Kış Mevsimi turnuvalarında Vodofone FreeZone Şampiyonluk Ligi katılımları durdurulduğunu açıkladı.

Galatasaray Espor yönetimi bu haberle ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı. 2020 Yaz Mevsimi turnuvalarına katılabilmek için bu durumdan kurtulma planları dahilinde tekrar katılıp katılamayacağı değerlendirilecek.

Galatarasay Espor’un League of Legends Devri Bitiyor mu?

Galatarasay Espor Askıya Alındı
Galatarasay Espor Askıya Alındı

Riot Games yalnızca bir oyun geliştiricisi olmadığını espor pazarına yaptığı yatırımlarla kanıtlamıştı. Ülkemizde espor’un gelişmesindeki en büyük destekçimiz hiç şüphesiz Riot Games olarak biliniyor. Türkiye’deki ilk ve en büyük profesyonel espor ligi VFŞL hakkında yapılan değişiklikler yeni takımları zorlayabiliyor.

Bu değişiklikler sonrasında profesyonel espor ligine katılmak isteyen takımların bir başvuru sürecinden geçmesi gerekiyor. Galatasaray Espor takımı’da bu süreçten geçerek gerekli şartları yerine getirip kabul edilmişti. Fakat son gelişen bu hadiselerden sonra katılım hakları askıya alındı.


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • yusuf
  4 yıl önce

  Rar şifresi ney ?

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Galatasaray Espor Takımı Batıyor!