e
sv

Gelinim Mutfakta “8 Haziran” Puan Durumu (2023)

259 Okunma — 08 Haziran 2023 09:30
Gelinim Mutfakta "8 Haziran" Puan Durumu (2023)
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Gelinim Mutfakta 8 Haziran Puan Durumu merak edenler için 2023 yılındaki son bölümünde yarışmacıların hangi puan durumunda olduğunun güncel sonuçlarını göreceksiniz. Programın en son yayınlanan bölümünde hangi yarışmacının hangi yaptığı yemeklerden kaç puan aldığının güncel liste tablosu sizlerle günlük olarak paylaşılmaya devam edilecektir. “Gelinim Mutfakta” bir yemek yarışması programıdır. Türkiye’de TV8 kanalında yayınlanmaktadır. Programda evlilik hazırlığı yapan gelin adayları birbirleriyle yarışır ve her gün bir gelin evinde yemekler hazırlar. İzleyiciler bölümü kaçırdıklarında veya puan durumunu beklerken televizyon kanallarının uzun reklamlarından sıkıldıklarında daha sonrasında güncel puanların listesini araştırıyorlar. Bu içeriğimizde de 8 haziran gününde gelinim mutfakta yarışmasında hangi yarışmacının kaç puan aldığını sizlere söylüyoruz.

Gelinim mutfakta yarışmasının 2023 yılındaki en son bölümü olan 8 haziran tarihinde yayınlanan bölümünde alınan puanlarla birlikte güncel sıralamayı göreceksiniz. Her gün bölüm yayınlandığı andan itibaren bitene kadar hangi yarışmacının kaç puan aldığı bilgilerini takip etmek isteyenler bu içerikten yararlanabilirler. Yarışmanın jürisi ise birbirinden ünlü şeflerden oluşur. Her gün jüri, o gün ev sahibi olan gelinin hazırladığı yemekleri tadarak puan verir ve en yüksek puanı alan gelin bir sonraki güne kadar birinci olur. Yarışmanın finalinde ise en yüksek puanı alan gelin ödül kazanır. Gelinim Mutfakta, Türkiye’de oldukça popüler bir yemek yarışması programıdır ve her hafta milyonlarca izleyici tarafından takip edilmektedir. Gelinim Mutfakta 8 Haziran Puan Durumu için aynı zamanda puanların verildiği ve birincinin belirlendiği anların görüntülerini de sizlerle paylaşacağız. Canlı olarak puan verildiği anda alınan güncel durumu ve sıralamanın son halini buradan da takip edebileceksiniz.

Gelinim Mutfakta “8 Haziran” Puan Durumu (2023) Kim Birinci Oldu?

Günümüzde her yarışma programında sıra puan verilmeye geldiği zaman ortalama 5 dakikalık görüntüler için bizleri 40 dakika reklamlarla oyaladıkları olabiliyor. Bu yüzden izleyicilerin bir çoğu bu kısmı atlayarak sonuçları “Gelinim mutfakta 8 haziran puan durumu” şeklinde araştırmalar yaparak öğrenmek istiyorlar. “Gelinim Mutfakta”, TV8 kanalında yayınlanan bir yemek yarışması programıdır. Türkiye’de oldukça popüler olan programda her gün bir gelin ev sahipliği yapar ve diğer gelinlerin de katılımıyla yemekler yapılır. Yarışmanın jürisi ise ünlü şeflerden oluşur. Tıpkı bugün olduğu gibi ilerleyen haftalarda da gelişecek olan diğer puan durumlarını sizlerle paylaşacağız. Böylelikle hem bugünün birincisini hem de haftanın birincisinin kim olduğunu görebileceksiniz.

Gelinim Mutfakta "8 Haziran" Puan Durumu (2023)
Gelinim Mutfakta “8 Haziran” Puan Durumu (2023)

Gelinim mutfakta programının güncel verileri doğrultusunda sizlere sunulan puan durumlarını buradan hemen teslim edebileceksiniz. “Gelinim Mutfakta” yarışmasında yemekler jüri üyeleri tarafından birkaç farklı kritere göre değerlendirilir ve puan verilir. Bu kriterler genellikle şu şekildedir:

 1. Lezzet: Yemeğin tadı, aroması, baharat kullanımı, pişirme derecesi gibi faktörler lezzet kriterine göre değerlendirilir.
 2. Sunum: Yemeğin nasıl sunulduğu, tabak düzeni, servis şekli, görsel estetik gibi faktörler sunum kriterine göre değerlendirilir.
 3. Teknik: Yemeğin nasıl pişirildiği, malzemelerin doğru kullanımı, pişirme süresi, kullanılan teknikler gibi faktörler teknik kriterine göre değerlendirilir.
 4. Zorluk: Yarışmacıların seçtiği yemeklerin zorluğu ve yapım aşamaları da puanlama kriterleri arasındadır.

Jüri üyeleri, yemeği bu kriterlere göre değerlendirerek her bir kriter için 10 üzerinden puan verirler. Yarışmacıların aldığı toplam puanlar, o günkü yarışmanın birincisini belirler. En yüksek puana sahip gelin ise bir sonraki güne kadar birinci olur.

Gelinim Mutfakta "8 Haziran" Puan Durumu (2023)
Gelinim Mutfakta “8 Haziran” Puan Durumu (2023)

Gelinler, belirlenen bütçe dahilinde alışveriş yaparak o günkü yemeklerini hazırlarlar. Yarışmacılar kendi seçtikleri yemeklerin yanı sıra, jüri üyelerinin belirlediği temalara uygun yemekleri de yaparlar. Her gün jüri üyeleri, yarışmacıların hazırladığı yemekleri tadarak puan verirler.

Puanlar, lezzet, sunum, teknik ve zorluk gibi kriterlere göre verilir ve en yüksek puana sahip olan gelin bir sonraki güne kadar birinci olur. Programın finalinde ise en yüksek puanı alan gelin ödül kazanır.

Gelinim Mutfakta "8 Haziran" Puan Durumu (2023)
Gelinim Mutfakta “8 Haziran” Puan Durumu (2023)

“Gelinim Mutfakta”, Türkiye’de oldukça sevilen ve izlenen bir yemek yarışması programıdır. Programda yarışmacılar yemek yapma yeteneklerini sergilerken, izleyiciler de farklı tarifler ve yemekler hakkında bilgi sahibi olurlar.


etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Gelinim Mutfakta “8 Haziran” Puan Durumu (2023)