Getir Yeni Kurye Zammı Ne Kadar? (#GetirZamYap )

 Getir Yeni Kurye Zammı Ne Kadar? (#GetirZamYap )
Okunuyor Getir Yeni Kurye Zammı Ne Kadar? (#GetirZamYap )

Getir Yeni Kurye Zammı sonrasında sosyal medya da #GetirZamYap tagları ile paylaşımlar artmaya başladı. Yanlızca kuryeciler değil aynı zamanda bu ses duyurma eğlemine herkes katılım sağlamaya başladı. Konuya hakim olmayanlar veya yeni duyanlar ise bu tür şeylere dahil olmadan önce araştırmak ve bilgi almak istiyorlar. #GetirZamYap paylaşımlarına katılmadan önce sizde eğer Getir kuryelere ne kadar zam yaptığıyla ilgili soruların cevaplarını merak ediyorsanız buradan öğrenebileceksiniz. Sosyal medyada gündem olmasından sonra bu konuyla ilgili Getir açıklama yaptı. Olayla ilgili yeni gelişmeleri ve tüm ayrıntıları aktarmaya devam edeceğiz.

Getir Yeni Kurye Zammı Ne Kadar? (2022)

Getir Yeni Kurye Zammı Ne Kadar? (2022)
Getir Yeni Kurye Zammı Ne Kadar? (2022)

Ekonomik durum herkesi etkilemiş durumda, insanlar hayat pahalılığından etkilenmemek değil, kendi yaşamlarını devam ettirebilmek için bu zamları istiyorlar. Bir çok kullanıcı aslında getir gibi yerlerde çalışan kuryelerin normal asgari ücretten oldukça fazla kazandığını söylüyor. Fakat yapılan işin zorluğu, zorunluluğu ve geleceğini de düşünerek hareket etmek gerekmektedir. Yine bakıldığı zaman motorlu kuryeler emeklerinin karşılıklarını oldukça az bir şekilde alabiliyorlar.

33+5 TL olan saat ve paket ücretinin 34+5 TL’ye çıkarılmasının ardından başlatılan #GetirZamYap paylaşımları artmaya devam ediyor. Bu konudaki düşüncelerinizi ve fikirlerinizi yorum olarak yazabilirsiniz. Sizce bu zam yeterli mi? yoksa bizimle dalga mı geçiyorlar?.

Getir Nedir?

Getir, 2015 yılında kurulan bir şirket. Mobil uygulaması aracılığıyla, restoran yemek teslimatları ve market ürünleri için teslimat hizmeti sunmaktadır. Şirket, Türkiye başta olmak üzere çeşitli Avrupa ülkelerinde hizmet vermektedir.

Şirket 9 Temmuz 2015 yılında Türk girişimci Nazım Salur tarafından kurulmuştur.

2019’un ikinci yarısında Getir, siparişlerini ikiye katlayarak o yılın Aralık ayında neredeyse 1,5 milyon siparişe ulaştı.[2] Şirket 2019 yılında satışlardan 120 milyon dolar gelir elde etti.

Ocak 2021’de Getir, Londra’da hizmet vermeye başladı. Aynı yılın Mayıs ayında Amsterdam, Haziran ayında ise Berlin ve Paris’te hizmet vermeye başladı. Temmuz 2021’de şirket, İspanya ve İtalya’da hizmet veren hızlı market teslimatı uygulaması BLOK’un tamamını satın aldı. BLOK artık Getir adı ile devam edip, Lisbon’da da hizmet vermeye başladı.

Getir, Anadolu Grubu bünyesinde hizmet veren araç paylaşım uygulaması MOOV’un %75 hisse payını Rekabet Kurumu’nun 23 Eylül 2021 tarihli onayıyla devralmıştır. Gerçekleşen bu satın alma sonrasında Getir araç hizmete başlamıştır


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın