Google Deprem Uyarısı Açma Android ve İOS (2023)

Google Deprem Uyarısı Açma Android ve İOS (2023)

Google Deprem Uyarısı Açma yöntemi arayan Android ve İOS işletim sistemli akıllı telefon kullanıcıları için hayati önem taşıyan bu özelliği nasıl açabileceğinizi anlatıyoruz. 10 İlimizi etkileyen lakin tüm ülkemizi derinden sarsan deprem gibi bir doğal afet olayıyla karşı karşıyayız. Yapılarımıza tam güvenemediğimiz gibi böyle bir durumdayken nasıl hayatta kalabileceğimizi de kestiremiyoruz. Bu sebeple gelişen teknolojinin bize getirdiği Deprem Uyarısı gibi nimet sistemlerden de faydalanmak oldukça hayati önemler taşımaktadır. İnternette 2023 yılında Google Deprem Uyarısı Açma ile ilgili yeterli kaynağın olmamasından dolayı bu içeriği hazırladık. Öncelikle sizlere uygulamanın öneminden ve ne işe yaradığından bahsedeceğiz. Böylelikle Google Deprem Uyarısının hem de nasıl kullanabileceğinizi de öğrenmiş olacaksınız. Bu içerik yalnızca nasıl açabileceğinizle ilgili değil aynı zamanda bu özelliği bilmeyenler için de bir tanıtım amacı taşımaktadır. Yazımızı güncellemeye devam ederek olası bir işlem değişikliklerine dair bilgileri de yine buradan sizlere sunacağız.

Google Deprem Uyarısı Açma Nasıl Yapılır?

Google Deprem Uyarısı Açma işlemi için Android veya İOS işletim sistimine sahip akıllı cihazlarda farklılıklar göstermektedir. Bu sebeple aşağıda sizlere Android için ayrı, İOS içinde ayrı işlemler sunuyoruz. Eğer Google Deprem Uyarısı Açmaya çalışırken anlamadıysanız veya zorlanıyorsanız bize bildirebilirsiniz. İçeriğimizde kısa yol bağlantıları ile en hızlı şekilde işleminizi başarıyla gerçekleştirmenizi sağlayacak ayrıntılara yer verdik. Lakin ilerleyen zamanlarda nasıl yapılacağıyla ilgili bir video da hazırlayıp ekleyeceğiz. Böylelikle herkes herhangi bir zorluk veya sıkıntı çekmeden Google Deprem Uyarısı Açma işlemini gerçekleştirebilecekler.

Google Deprem Uyarısı Açma Android ve İOS (2023)
Google Deprem Uyarısı Açma Android ve İOS (2023)

Deprem ülkesinde olduğumuzu unutmadan bu tür uygulamaların özelliklerinden yararlanmak oldukça önemli. Çünkü böylesine bazen basit adımlar bizi zor durumlardan kurtulmamızı sağlıyor. Google Deprem Uyarısı özelliğinin de tüm dünyada kullanıldığını ve bu sayede hayatta kalan belki de binlerce can olduğunu unutmayalım. Çoğu vatandaşımıza göre basit veya gereksiz gibi gelse de şuanda erişilebilir teknoloji ile oldukça önemli olduğunu düşünüyor ve öneriyoruz.

Android Cihazlar da Nasıl Açılır?

  1. Telefonunuzun Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Güvenlik ve acil durum. Deprem uyarıları’na dokunun. Güvenlik ve acil durum seçeneğini bulamazsanız Konum Gelişmiş Deprem uyarıları’na dokunun.
  3. Deprem uyarıları’nı açın veya kapatın.

İOS Cihazlar da Nasıl Açılır?

  • Uyarıları alabilmek için kablosuz bağlantıyı veya veri bağlantısını açmış olmanız gerekir.
  • Telefonunuzun Ayarlar uygulamasında ‘Güvenlik ve acil durum ardından Deprem uyarıları’na dokunun.
  • Güvenlik ve acil durum seçeneğini bulamazsanız Konum ardından Gelişmiş ardından Deprem uyarıları’na dokunun.
  • Eğer Güvenlik ve Acil Durum butonunun içeriğinde Deprem Uyarıları yoksa sağ üstte bulunan büyüteç dimgesine deprem uyarıları yazabilirsiniz.
  • Deprem uyarıları’nı açın veya kapatın.

10
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.