Google Docs Sesli Yazma

 Google Docs Sesli Yazma
Okunuyor Google Docs Sesli Yazma

Google Docs Sesli Yazma aslında birçok avantaja sahip. Canlı derste hocanın söylediği her şey’i anlık not alabilir ve siz dersi dinlemeye devam edersiniz veya röportaj yaparken sizin yerinize alınan notları düşünün. Bütün konuşma yazılı kayda otomatik olarak alınıyor. Google Docs Sesli Yazma avantajlarının yanında ise aynı zamanda ücretsizdir. Google Docs Sesli Yazma konusu ile ilgili bütün ayrıntılar makalemizde bulunuyor.

Google Docs Sesli Yazma Nasıl Yapılır?

Google Docs Sesli Yazma işlemi daha çok bilgisayardan kullanılır ama telefon ile de yapılabiliyor. Bu işlemi bilgisayar ile gerçekleştirmek için ilk olarak docs.google adresinden boş bir Google Docs dökümanı açın. Sesle Yazma aracını açın. Ses kaydını oynatmaya başlayın. Google Docs’ta Sesli Yazma aracını başlatın. Olası yazım hatalarını düzeltin. 

Google Docs Sesli Yazma Nasıl Yapılır?
Google Docs Sesli Yazma Nasıl Yapılır?

Android ve İOS

Android ve İOS işletim sistemi için fark etmeksizin bu işlemi Google Dökümanlar uygulamasını indirerek yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bilgisayarda olduğu gibi Google Docs Sesli Yazma aracını açmaktır.

Google Docs Sesli Yazma Nedir?

Google Docs Sesli Yazma Nedir?
Google Docs Sesli Yazma Nedir?

Google Docs Sesli Yazma işlemi Google dökümanlar tarafından yapılabilir ve amacı insanların ses kayıtlarını veya canlı konuşmaları otomatik yazıya dönüştürmesini sağlar. Bu sayede insanalar işleri üzerinde daha fazla odak kurabilirler. Google Docs anlık olarak bu hizmeti en iyi veren platformdur.

Google Docs Sesli Yazma Telefonda Çalışmıyor. Ne Yapmalıyım?

Google Docs Sesli Yazma işleminin telefonda çalışmamasının tek sebebi olabilir. Mikrofon ayarlarınızı açmamışsınızdır. Ayarlar>Uygulamalar>Google Dökümanlar>Mikrofon İzinlerini açarak bu sorunu düzeltebilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın