Google Lens Aç (2022) İndirmeden

 Google Lens Aç (2022) İndirmeden
Okunuyor Google Lens Aç (2022) İndirmeden

Google Lens Aç ile 2022 yılında erişmek istediğiniz içeriğe sizleri doğrudan yönlendireceğiz. Dünyanın en büyük arama motorunun özelliği hakkındaki detaylara erişeceksiniz. Son zamanlarda ülkemizde ünlü ve popüler arama motorunun geliştirdiği bu tür özellikler oldukça dikkat çekmeye başladı. Google Lens ile hem eğlenip hem de Lens seçeneği ile arama yapmak istediğiniz terimleri tekrar aratma yapabilirsiniz. Bu konuda bilmeniz gereken her bilgiyi sizlere sunmaya çalıştık. Aynı zamanda konuyla ilgili merak edilen diğer soruların da cevaplarına buradan cevaplar bulabileceksiniz.

Google Lens Aç

Google Lens sayesinde arama motorunda etkileşime girerek eğlenceli ve ilginç bir çok deneyimi yakalama fırsatınız bulunmatadır. Klasikleşen geçişler ve animasyonlar haricinde bazı özel zamanlarda ve günlerde Lens Kendimi şanslı hissediyorum seçeneği ise uygulamanın ilk günlerinden beri yer alan bir özellik. Bu özellik aslında arama motorunda bir araştırma yaptığınızda ve karşınıza o araştırma yaptığınız bir konu hakkında içerik çıkmadığında karşılaştığınızdır.

Google Gravity Kendimi Şanslı Hissediyorum Aç
Google Lens Aç

Son gelen güncellemelerin ardından Google kullanıcılarının karşısına yaptıkları aramalarla ilişkili olabilecek farklı sonuçları da çıkarmaktadır. Fakat yine de çıkan sonuçlardan memnun değilseniz ve yaptığınız arama ile ilgili herhangi bir kaynak karşınıza çıkmadıysa “Lens” seçeneğini tıklayarak yaptığınız aramayı tekrarlama şansınız bulunmaktadır. Google Lens ise Lens özelliğinin daha farklı animasyonlu olmasını sağlayan bir tarzını barındırıyor. Yukarıda verdiğimiz bağlantıyı kullanarak 2022 yılında farklı ve ilginç animasyonlara sahip bu özelliği açma şansı yakalayacaksınız. Konuyla ilgili cevaplanmamış ve hala aklınızı kurcalayan sorularınız varsa yorum olarak yazmanız yeterli olacaktır.

Google Lens Nedir?

Google Lens , bir sinir ağına dayalı görsel analiz kullanarak tanımladığı nesnelerle ilgili bilgileri getirmek için tasarlanmış, Google tarafından geliştirilen bir görüntü tanıma teknolojisidir. İlk olarak Google I/O 2017 sırasında duyuruldu, önce bağımsız bir uygulama olarak sağlandı, daha sonra Android’in standart kamera uygulamasına entegre edildi.

Telefonun kamerasını bir nesneye yönlendirirken, Google Lens barkodları, QR kodlarını, etiketleri ve metni okuyarak nesneyi tanımlamaya çalışacak ve ilgili arama sonuçlarını, web sayfalarını ve bilgileri gösterecektir. Örneğin, cihazın kamerası ağ adı ve şifresini içeren bir Wi-Fi etiketine doğrultulduğunda, taranan Wi-Fi ağına otomatik olarak bağlanacaktır . Lens ayrıca Google Fotoğraflar ve Google Asistan uygulamalarıyla da entegredir. Hizmet, benzer şekilde çalışan ancak daha az yetenekli olan önceki bir uygulama olan Google Goggles’a benzer. Lens daha gelişmiş derin öğrenme kullanırBixby Vision ( 2016’dan sonra piyasaya sürülen Samsung cihazları için) ve Görüntü Analizi Araç Seti ( Google Play’de mevcut) gibi diğer uygulamalara benzer şekilde algılama yeteneklerini güçlendirmek için rutinler ; Google I/O 2019 sırasında Google dört yeni özelliği duyurdu. Yazılım, bir menüdeki öğeleri tanıyabilecek ve önerebilecektir. Ayrıca bahşişleri hesaplama ve faturaları bölme, bir tariften yemeklerin nasıl hazırlanacağını gösterme ve metinden konuşmaya kullanma yeteneğine sahip olacak.

Google, 4 Ekim 2017’de Google Pixel 2’ye önceden yüklenmiş uygulama önizlemeleriyle Google Lens’i resmi olarak başlattı. Kasım 2017’de özellik, Pixel ve Pixel 2 telefonlar için Google Asistan’da kullanıma sunuldu. Pixel telefonlar için Google Fotoğraflar uygulamasına Lens’in bir önizlemesi de uygulandı. 5 Mart 2018’de Google, Pixel olmayan telefonlarda Google Lens’i Google Fotoğraflar’a resmi olarak sundu. Google Fotoğraflar’ın iOS sürümünde Lens desteği 15 Mart 2018’de yapıldı. Mayıs 2018’den itibaren Google Lens, OnePlus cihazlarda Google Asistan’da kullanıma sunuldu, çeşitli Android telefonların kamera uygulamalarına entegre olmanın yanı sıra. Google Play’de Haziran 2018’de bağımsız bir Google Lens uygulaması kullanıma sunuldu. Cihaz desteği sınırlıdır, ancak hangi cihazların desteklenmediği veya neden desteklenmediği açık değildir. Android Marshmallow (6.0) veya daha yenisini gerektirir. 10 Aralık 2018’de Google, iOS için Google uygulamasında Lens görsel arama özelliğini kullanıma sundu. 2022’nin başlarında Google Lens , Google Chrome’da Google Görsel Arama’nın yerini aldı.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Bilgiler
622 okunma
okunma6193
0 yorum