GTA 5 Hikaye Modu Yüklenirken Oyundan Atma

GTA 5 Hikaye Modu Yüklenirken Oyundan Atma

GTA 5 Hikaye Modu Yüklenirken Oyundan Atma gibi sorun yaşayanlar için 2020 yılına özel çözüm yolunu araştırdık. Basit çözümlerle sorundan tamamen kurtulun. GTA 5 Oyuncularının son zamanlarda sıklıkla karşılaştığı Hikaye Modu Yüklenirken Oyundan Atma hatası hakkında yerli kaynaklar yok denecek kadar az.

Bizde hem yabancı hemde resmi kaynaklardan bu sorunun sebebi ve çözümünü araştırdık. Fakat yabancı kaynaklar üzerinde’de GTA 5 oyuncularının Hikaye Modu Yüklenirken Oyundan Atma sorunuyla ilgili bir yöntem bulamadıklarını gördük. Bundan dolayı çözüm için öncelikle teknik destek ekibine bir mail attık ve sonra haber gelene kadar deneme yanılma yöntemleriyle çözüm aradık.

GTA 5 Hikaye Modu Yüklenirken Oyundan Atma Sorunu 2020

GTA 5 Hikaye Modu Yüklenirken Oyundan Atıyor gibi Atma Sorunu ile karşılaşan oyuncuların sayısında çok ciddi artışlar görüyoruz. Bizde bu sorunu ortadan kaldıracak bir çözüm yöntemi bulduk.

Genellikle Epic Games üzerinden oyunu alan oyuncularda görülen bu sorunun resmi bir çözüm yöntemi bulunmuyor. Sizlere aşağıda anlattığımız GTA 5 Hikaye Modu Yüklenirken Oyundan Atma hatasının çözümünü deneme ve yanılma yöntemleri ile bulduk.

GTA 5 Hikaye Modu Yüklenirken Oyundan Atma Sorunu 2020
GTA 5 Hikaye Modu Yüklenirken Oyundan Atma Sorunu 2020

GTA 5 Hikaye Modu Yüklenirken Oyundan Atma Hatası Çözümü [2020]

GTA 5 Hikaye Modu Yüklenirken Oyundan Atma Hatası ile karşılaşan oyuncular aşağıda anlatılan basit çözüm yöntemini uyguladıkları taktirde sorunun çözümüne ulaşacaklar. GTA 5 Hikaye Modu Yüklenirken Oyundan Atma Sorunu Çözüm Yöntemi:

 • GTA 5 oyununa sağ tıklayın ve dosya konumunu aç diyin,
 • GTA 5 Dosyaları içerisinde bulunan “MODS” dosyasını silin,
 • Oyuna tekrar giriş yapın ve sorunsuz oynayın,

Yukarıdaki 2 adımı uygulayarak hatadan tamamen kurtulabilirsiniz. Eğer hala GTA 5 oyununda Hikaye Modu Yüklenirken Oyundan Atma gibi bir sorunu yaşamaya devam ediyorsanız yorum olarak bizlere bildirin.

İlginizi Çekebilir: GTA 5 Hata Veriyor 2020

GTA 5 Nedir?

Grand Theft Auto V (daha çok GTA 5 olarak bilinir), Rockstar North tarafından geliştirilen ve Rockstar Games tarafından yayımlanan açık uçlu aksiyon-macera tarzı video oyunu. Grand Theft Auto serisinin beşinci oyunudur. 17 Eylül 2013 tarihinde PlayStation 3 ve Xbox 360 için piyasaya çıkmıştır. 

GTA 5 Nedir?
GTA 5

Oyunun grafikleri güncellenmiş yeni nesil sürümünün PlayStation 4 ve Xbox One için 18 Kasım 2014 tarihinde, Windows için 14 Nisan 2015 tarihinde piyasaya çıkmıştır. Oyun Kaliforniya eyaletinin güneyini temel alarak oluşturulmuş olan San Andreas eyaletinde geçmektedir.

San Andreas, büyük ölçüde Los Angeles şehrine dayanılarak oluşturulmuş olan Los Santos adlı şehirden (GTA San Andreas oyunundakinin güncellenmiş hali) ve büyük kırsal alanlardan oluşmaktadır. 

https://www.youtube.com/watch?v=VjZ5tgjPVfU
GTA 5

Seride bir ilk olarak oyunda üç ana karakter bulunmaktadır: Michael De Santa, Trevor Philips ve Franklin Clinton. Oyunun bütçesi 170 milyon sterlindir. Temmuz 2020 tarihi itibariyla yaklaşık 130 milyon kopya satıp 6 milyar dolardan fazla hasılat elde ederek ABD’de en çok satılan ve kâr elde oyun olmuştur.

GTA 5 Sistem Gereksinimleri

GTA 5 Minimum Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
 • İşlemci: Intel Core 2 Dört Çekirdekli İşlemci Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs) / AMD Phenom 9850 Dört Çekirdekli İşlemci (4 CPUs) @ 2.5GHz
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)
 • Depolama: 72 GB kullanılabilir alan
 • Ses Kartı: %100 DirectX 10 uyumlu

GTA 5 Önerilen Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
 • İşlemci: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 CPUs) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPUs)
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD7870 2GB
 • Depolama: 72 GB kullanılabilir alan
 • Ses Kartı: %100 DirectX 10 uyumlu

GTA 5 Hikaye Modu Yüklenirken Oyundan Atma ile ilgili sorulan soru içerisine bu tür bilgiler eklememizin sebebi oyun hakkında genel bilgilendirme ve diğer oyun sevenlerin’de işine yarayabileceği oyun hakkındaki bilgileri sunmak. Merak ettiğiniz ve sormak istediğiniz soruları yorum olarak yazabilirsiniz.

GTA 5 Hikaye Modu Nedir?

Oyunda MichaelFranklin ve Trevor isminde üç farklı karakter mevcuttur. Oyundaki üç karakterden her birinin farklı alanlarda farklı yetenekleri ve güçleri vardır.[15] Örneğin, Trevor eski bir savaş pilotu olduğu için uçak, jet, helikopter ve diğer hava araçlarını kullanma konusunda diğer karakterlerden daha iyidir.

GTA 5 Hikaye Modu Nedir?
GTA 5 Hikaye Modu Nedir?

Michael ise eski bir banka soyguncusu olduğundan silah kullanma konusunda diğerlerinden daha iyidir. Franklin ise araç hırsızı olduğundan otomobil ve motosiklet sürme konusunda diğerlerine göre çok daha ustadır. Oyuncular karakterler arasında geçiş yapabilme imkanına sahiplerdir. Karakterler arasında geçiş yapılırken oyuncunun kullandığı karakterden Google Earth benzeri bir haritaya doğru uzaklaşıp diğer karaktere yakınlaştırma yaparak geçiş yapılmaktadır.

Karakterler arası mesafe ne kadar kısa ise geçiş işlemi de o kadar kısa olmaktadır. Oyunda jet ski sürme, uçuş yarışlarına (uçuş okuluna benzer ölçekte uçak yarışmaları) ve off-road yarışmalarına katılma, paraşütle atlayış, akrobasi, yoga, triatlon yapma, tenis oynama ve golf oynama gibi birçok küçük etkinlik mevcuttur. Her bir karakterin ayrı hobileri vardır.

GTA IV’da seriye giren mobil telefon da bu seride biraz değiştirilmiş bir biçimde yer almaktadır. Mobil telefon daha çok internete bağlanmak için kullanılmaktadır. iFruit isimli yeni telefondan resimler çekip Rockstar Social Club‘a yükleyebilme olanağı sunulmaktadır. Telefonda aynı zamanda kamera, internet, kişiler, sosyal medya, bir takvim ve bitirilen bir görevi tekrar yapabilme olanağı sunan bir uygulama yer almaktadır. Ve aynı zamanda iFruit akıllı telefona indirilebilir.

GTA V’de önceki serilere göre daha çok araç bulunmaktadır. Önceki serilerdeki kontrol sistemi, hemen hemen bu oyunda da aynı şekildedir. Ayrıca, Max Payne 3’teki multiplayer moduna benzer bir çoklu oyuncu modu vardır.

Oyunun haritasının Red Dead RedemptionGrand Theft Auto: San Andreas ve Grand Theft Auto IV oyunlarının haritalarından daha büyük olduğu açıklanmıştır.Oyundaki haritalardan birisi ise,çöl arazili olan Manhunt adlı oyundan bildiğimiz Carcer City olarak geçmektedir. Bazı özel korumalı bölgelerin dışında oyunun tüm haritası açıktır ve başlangıçtan itibaren tüm haritayı gezmek ve keşfetmek mümkündür. Oyundaki coğrafi alan büyük ve geniştir. Dağlar, nehirler, göller, okyanuslar, askeri üsler, plajlar, tarım arazileri, ormanlar, çöller ve yoğun kentsel ortamlar mevcuttur. Okyanus tabanı ayrıntılı ve keşfedilebilmeyi bekler bir haldedir. Dalış kıyafeti, oksijen tüpü ve palet gibi dalış ekipmanlarıyla deniz altına dalabilmek mümkündür. Deniz altında doğal yaşam da mevcuttur. Bunun yanında deniz altında batıklara ve hazinelere ve zehirli mantarlara rastlamak mümkündür.

GTA San Andreas‘taki istatistik özelliği bu oyunda da yer almaktadır. Her bir karakterin istatistik özellikleri bulunmaktadır. Dayanma gücü, dayanıklılık, hız, araba sürüşü, nişancılık ve “özel yetenekler” gibi istatistikler; sürüş, koşu, atış gibi aktiviteleri yaptıkça artış göstermektedir. Yine San Andreas oyununda olduğu gibi bu oyunda da ev, garaj, işyeri satın almak veya kiralamak mümkündür. Taksi firması, tekne limanı, gece kulübü, golf sahası gibi işyerleri oyuncular tarafından satın alınabilmekte ya da kiralanabilmektedir.

Önceki oyunlarda da olduğu gibi, karakterlerin saç, kıyafet ve dövmeleri özelleştirilebilmektedir. Yine otomobiller ve motosikletler Los Santos Customs adlı dükkânda modifiye edilebimektedir. Oyunda silah menüsü önceki oyunlardan çok farklı bir şekilde tasarlanmıştır. 

GTA 5 Hikaye Modu

Red Dead Redemption ve Max Payne 3 oyunlarındakine benzer bir şekilde silahlar artık dairesel bir menüden seçilebilmektedir. Silahlar, lazer görüşü, dürbün, susturucu, fener ve çeşitli yüksek mermi kapasitesine sahip şarjörlerle modifiye edilebilir.Oyunda aynı zamanda lipsync özelliği de bulunmaktadır.

Son zamanlarda GTA 5 Hikaye Modu Yüklenirken Oyundan Atma gibi sorunlar yaşayan çok fazla oyuncu bulunuyor. Yazımızın başında anlattığımız çözüm yöntemiyle bu sorundan’da kurtulabilirsiniz.

25
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 10 Yorum
 1. Tahsin Tokmak dedi ki:

  Teşekkür ederim 😀

  1. ORHUN ANGUNER dedi ki:

   İyi oyunlar

 2. s dedi ki:

  çok sagolun var olun 🙂

  1. ORHUN ANGUNER dedi ki:

   İyi oyunlar

 3. Abraham dedi ki:

  Mods diye bir dosya yok. Bi de windows 10 da dosya konumunu acamadim

  1. ORHUN ANGUNER dedi ki:

   Tam olarak anlatılanları yaparsanız sorununuz çözülecektir

 4. Mehmet Akif dedi ki:

  çok teşekkür ederim 90gbyi tekrar sil yükle diye beynimi yiycekdim resmen

  1. ORHUN ANGUNER dedi ki:

   İyi oyunlar

 5. Lilahanım dedi ki:

  mods dosyasını silince oyun açıldı fakat türkçe yama çalışmadı? sebebi nedir yardımcı olabilecek var mı?

  1. ORHUN ANGUNER dedi ki:

   Türkçe yama işlemlerini tekrar gerçekleştirin