GTA 5 Tam Ekran Yapma

GTA 5 Tam Ekran Yapma

GTA 5 Oyuncuları için Tam Ekran yapma işlemi artık sinir bozucu ve zor bir işlem değil. GTA 5 Oyuncuları gelen güncellemeler öncesinde oyunu tam ekran yapmakta zorlanıyordu ve çeşitli yöntemler deneselerde bu sorunu çözemiyorlardı. Artık gelen yeni güncellemeler sayesinde ufak bir işlem sayesinde GTA 5 Tam Ekran Yapma işlemi oldukça basit hale geldi. Siz yinede tam ekran sorunu ile karşılaşıyorsanız tabikide sizler için farklı yöntemlerimiz olacaktır.

Bazı oyuncular oyunu pencere modunda oynayarak daha iyi fps alacağını düşündükleri için Tam Ekran’ dan çıkarlar ve bir daha tam ekran moduna geçemezler. Pencere moduna geçtikten sonra amaç fps değerini iyileştirmek olsa bile çerçeve dışında kalan kısımda masaüstü öğelerini görebildikleri için dikkat dağınıklığına neden olur. Bu durum karşısında geri Tam Ekran nasıl yapabiliriz sizlere fikirlerimizi sunacağız.

GTA 5 Tam Ekran Nasıl Olur?

Özellikle GTA 5 Performansı için küçük ekrana aldıktan sonra pişmanlık yaşayan arkadaşlarımızın karşılaşmış olduğu GTA 5 Tam Ekran Sorunu için nasıl yapılır, aşağıdaki adımları uygulayarak çözüme varmaya çalışacağız. Ayrıca tam ekran yapamayan arkadaşlarımızın orjinal olmayan GTA 5’i yüklemesi sonrasında karşılaştığı bir hata olduğu görülmektedir. Bunun için yine aşağıda bulunan çözümleri değerlendirebilirsiniz.

GTA 5 Tam Ekran Nasıl Olur?
GTA 5 Tam Ekran Nasıl Olur?

1.       GTA 5’i Açınız.

2.       Oyun açıldıktan sonra Ayarlar kısmına gelin.

3.       Ayarlar kısmından Grafikler sekmesine tıklayın.

4.       Grafikler kısmına geldikten sonra Screen Type kısmını Full Screen yapınız.

5.       Ayaları kapatın.

6.       Son işlem olarak Alt + Enter Tuşlarına bastığınızda tam ekran olur.

GTA 5 Tam Ekran Yapma Yöntemleri

GTA 5’İ Küçük ekrandan tam ekrana getirmek bazen imkansız olabiliyor. Bazı arkadaşlarımız yukarıdaki işlemi gerçekleştirse bile yinede GTA 5 Tam Ekran Olmuyor. Peki bunun başka yolları varmı diye merak edenler için sizlere farklı yöntemlerle tam ekran yapma işlemini anlatacağız.

GTA 5 Tam Ekran Yapma Yöntemleri
GTA 5 Tam Ekran Yapma Yöntemleri

·         İlk olarak GTA 5 Oyununun görüntü çözünürlüğünü ‘’ Windowed Mod’’ seçin ve sonrasında ALT + TaB Tuşuna basın. Bu işlem sonrasında oyun tam ekran haline gelebilir.

·         Grafik ayarlarından Vsync özelliğini kontrol edin. Bu özellikle Half seçili ise NO seçeneğini seçin.

·         Bilgisayar ekranınızın desteklediği Hz’ den daha yüksek Hz seçili ise bunu desteklediği Hz ayarına getirin.Yukarıda vermiş olduğumuz çözüm yolları büyük ihtimalle GTA 5 tam ekran yapma hatası olayını ortadan kaldıracaktır. Halen bu işlemi gerçekleştiremiyorsanız Pencereli Tam ekran moduna geçip  yapmayı deneyebilirsiniz.

21
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.