Hay Day Oyunu Açılmıyor ve Bağlanmıyor Sorunu

 Hay Day Oyunu Açılmıyor ve Bağlanmıyor Sorunu
Okunuyor Hay Day Oyunu Açılmıyor ve Bağlanmıyor Sorunu

Hay Day Mobil Oyunu 2019 yılında yaşanan bazı sorunlardan dolayı açılmıyor gibi hatalar alan kullanıcılar var. Hay Day neden açılmıyor ve sunucuya bağlanmıyor tüm bu sorunları nasıl çözeceğinizi anlatacağız.

Sanal çiftlik kurma oyunlarını seviyorsanız onların arasında en popülerlerinden bir tanesi Hay Day oyunu olduğunu biliyorsunuz demektir. İlk olarak İOS cihazlar için çıkış yaptıktan sonra Android oyuncular içinde mağazalarda yerini almıştı.

2019 yılında Hay Day oynayan oyuncular oyuna girmeye çalıştıklarında Sunucuya Bağlanmıyor sorunu ile karşılaşıp oyunun açılmıyor diye aratmaya başladılar. Kullanıcıların en çok merak ettikleri sorulardan bir tanesi ise bu oyun neden açılmıyor yahu? sorusu oldu.

En profesyonel çiftlik oyunları arasında yer alan Hay Day oyunu sizlere bir birinden farklı içerikleri tek bir çatı altında veriyor. Oyun içerisinde para yatırarak alabileceğiniz bazı ürünler bulunsa bile oyunu ücretsiz bir şekilde oynamak mümkün.

Kısa bir Hay Day İncelemesi gibi bir yazıya dönüşse’de bu yazımızda sizlere Açılmıyor ve Bağlanmıyor sorununu nasıl çözeceğinizi anlatacağız.

Hay Day Açılmıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Hay Day mobil çiftlik oyununda “Sunucuya Bağlanmıyor” hatası ile karşılaşıyorsanız aşağıda 2019 güncel çözüm yollarını sizlere sunuyoruz. Eğer oyun hala açılmıyor ise bizlere yorum olarak aldığınız hataları yazabilirsiniz.

 1. Oyunu kullanmış olduğunuz akıllı cihazın uygulama marketinden indirmeniz gerekiyor, çeşitli sitelerden APK dosyalarını silip, gerçek sürümünü yüklemeniz gerekmektedir.
 2. Cihaz belleğiniz dolduğu için oyunun yeni dosyaları inmiyor olabilir bunun için aşağıdaki adımları takip edin.
  1. Ayarlar > Uygulamalar > Çalışanlar dedikten sonra kullanmadığınız uygulamaları durdurabilir ve ön belleği temizleyebilirsiniz.
 3. Telefonunuzda boşa yer kaplayan uygulamaları veya oyunları silebilirsiniz. Belleğinizde yer açıldığı için gelecek güncellemeler’de veya indirmeniz gereken küçük oyun dosyalarında sıkıntı çekmeyecektir.
 4. Kullandığınız cihazın Android sürümünün güncel olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor, bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.
  1. Ayarlar > Hakkında

Hay Day açılmıyor sorunu ile karşılaşan oyuncular öncelikle cihazlarının oyunu kaldırıp kaldıramadıklarını kontrol etmelerini öneriyoruz.

RAM0,5 GB RAM (1 GB ya da daha fazlası önerilir)
Android Sürümü4.1 ya da daha üzeri
Ekran Çözünürlüğü800×480

Yukarıdaki sistem gereksinimleri çoğu cihazın oyunu çalıştırması için yeterli olmadığı durumlar görülebiliyor. Çoğu telefonun bu oyun için uyumlu olmadığından dolayı sürekli genişletme çalışmaları yapılıyor.

Hay Day neden açılmıyor sorusu aslında yukarıdaki çözüm önerilerinden hangisi işinize yaradıysa cevabı bulmanızı sağlayacaktır.


Yapılan Yorumlar
 • Avatar for Can gün Can gün dedi ki:

  Wi-fi de uygulama açılıyor ama kendi internetimde açmıyor bağlaniyor yazıyor ama açmıyor

 • Avatar for Duygu Nur Demir Duygu Nur Demir dedi ki:

  Aynı sorunu bende yaşıyorum. Oyun wifi ile açılıyor ancak gerekli uygulama izinleri açık olduğu halde mobil veri ile açılmıyor.

 • Avatar for Çiftci Çiftci dedi ki:

  Wifi den oynayabiliyorum ama hücresel veriden oynayamıyorum neden? Anlattığınız yol ios için geçerli değil.

 • Avatar for Nazım bayrakci Nazım bayrakci dedi ki:

  Slm hay day benim sorunum sohbet odasında sıkıntı var mahalle arkahmdaskarimia bisey alim satamıyorum mesajlar okunmuyor yukarı kayiyor daha.once böyle sorunun yoktu ama şimdi sorum yasiyorum bunu çözebikursenuzsevinir8m

  • Avatar for ORHUN ANGUNER ORHUN ANGUNER dedi ki:

   Sorunu araştırıyoruz çözümünü bulduğumuz zaman hemen paylaşacağız, takipte kalın

 • Avatar for Gülsüm Gülsüm dedi ki:

  Güncelleme geldi güncelledim ama oyunum açılmıyor neden

 • Avatar for Mina Mina dedi ki:

  Merhaba yeni güncellemeleriniz çok kötü. Oyun hiç açılmıyor sildim tekrar yükledim daha da kötü oldu. Uardımcı olurmusunuz

 • Avatar for Nuran Nuran dedi ki:

  A71 telefon aldım paydayı daha güzel oynayın diye yükledin 3-4 gün oynadım bir güncelleme geldi oyun hiçbir şekilde açılmıyor telefonu en az 10 kez sıfırladım tekrar yükledim Yine olmuyor bir çözüm lütfen

 • Avatar for Nuran Nuran dedi ki:

  A72 telefon

 • Avatar for Arzu Arzu dedi ki:

  Yeni güncellemede hatamı var oynanan oyun açılmaz oldun kısa sürede düzeltin lutfen

Bir Yorum Yapın