Hayat Eve Sığar Karantina Süresi Nasıl Öğrenilir?

 Hayat Eve Sığar Karantina Süresi Nasıl Öğrenilir?
Okunuyor Hayat Eve Sığar Karantina Süresi Nasıl Öğrenilir?

Hayat Eve Sığar Karantina Süresi Öğrenme yöntemini bilmeyenler nasıl yapılır? sorusunu soruyorlar, bizde sizler için merak edilen soruları cevaplamaya çalıştık. Korona virüsü vakaları veya şüphelilerine verilen bu karantina sürelerinin kaç gün olduğunu ve sizin kaç gününüzün kaldığını anlattığımız yöntemlerle öğrenebilirsiniz. 2021 yılında Hayat eve sığar uygulamasına gelen güncellemeler Hayat Eve Sığar Karantina Süresi Öğrenme işlemlerinizi de kolaylaştırdı. Bunun sonrasında nasıl yapıldığını bilmeyenler nasıl öğrenilir? sorularının cevaplarını aramaya başladılar.

Hayat Eve Sığar Karantina Süresi Öğrenme

Hayat Eve Sığar Karantina Süresi Öğrenme, Korona testi pozitif çıkanlar ve testi pozitif çıkanlarla yakın temas içerisinde olanların araştırdığı bir arama terimidir. Geçtiğimiz yıldan bu zamana kadar artan korona virüs vakalarının kontrol altına alınması ve bu sayede tedbirler almamızı sağladı. Sağlık bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat eve sığar uygulaması sayesinde tüm süreç oldukça profesyonel bir şekilde ilerliyor. Korona şüphesi ile test olanlar ve sonucu pozitif çıkanlar bilindiği gibi bir karantina altına alınmaktadır, aynı zamanda korona virüsü olanlarla yakın temas içerisinde olan vatandaşlar da yine karantina altına alınır. Bu karantina süresinin ne zaman biteceğini ve kaç gününüzün kaldığını nasıl öğrenebileceğinizi bilmiyorsanız aşağıda anlattığımız adımları uygulayabilirsiniz.

Hayat Eve Sığar Karantina Süresi Öğrenme
Hayat Eve Sığar Karantina Süresi Öğrenme

Korona virüsü pozitif çıkan birisiyle yakın temas halindeki kişiler 10 gün boyunca karantinaya alınırlar. Eğer bu 10 gün boyunca herhangi bir korona virüsü belirtisi gözükmezse 10 günlük karantina sonrasında PCR testi yapmalarına gerek kalmaz. Fakat yine daha önceki gibi tüm tedbirlere uymaya devam etmeniz gerekmektedir.

Korona virüsü testi pozitif çıkanlarda ise eğer semptomlar yoksa veya azsa karantina süreçlerini evde geçirebilirler. Tabi ki bu karar doktorlar tarafından verilmektedir. Test sonrasında 10 günlük bir izolasyon süreciniz başlayacaktır. Eğer hastanede 24 saatten fazla yattıysanız 14 günlük izolasyonunuz olacaktır. Yoğun bakımda yatan ve tedavi olan pozitif korona testli hastalar ise 20 gün izolasyon olurlar. Tüm bu karantina süresini hayat eve sığar uygulaması ile öğrenmeniz ve takip etmeniz mümkündür.

Hayat Eve Sığar Karantina Süresi Nasıl Öğrenilir?

Hayat Eve Sığar karantina sürenizi öğrenmek için öncelikle cihazınızda bu uygulamanın olması gerekmektedir. Aynı zamanda e nabız üzerinden de sonuçları görebilir ve takip edebilirsiniz. Android ve İOS işletim sistemli mobil akıllı cihazlara indirilebilen hayat eve sığar isimli mobil uygulamada korona testinizin pozitif çıkması veya pozitif çıkan birisiyle yakın temas olmanız halinde karantinaya alınmanızı takip edebileceğiniz bir sistem geliştirilmiştir. Yukarıda verdiğimiz bağlantı sizi doğrudan oraya yönlendirir.

Kendi hesabınızla üyeliğinizi açmanız gerekiyor, bir başkasının hesabından kendi sonuçlarınızı öğrenemezsiniz. Karantina sürecinizi oradan takip ederek kaçıncı günde olduğunuzu ve ne zaman biteceği gibi karantina süresiyle alakalı her bir detay öğrenebilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın


VOZOL