Hayat Eve Sığar Yoğunluk Haritası Çalışmıyor (Açılmıyor – Göstermiyor)

Hayat Eve Sığar Yoğunluk Haritası Çalışmıyor  (Açılmıyor – Göstermiyor)

Hayat Eve Sığar Yoğunluk Haritası Çalışmıyor, şeklinde kullanıcılar sorunlarını dile getiriyor. Bizde bu sorunun güncel çözümünü ve nedenini araştırdık. Covid-19 ile birlikte tüm halkı bilgilendirmek ve riski en aza indirmek için geliştirilen Hayat Eve Sığar isimli mobil uygulamada Yoğunluk Haritası özelliği çalışmıyor.

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen resmi uygulamada Covid-19 ile ilgili çok detaylı bilgileri öğreniyorsunuz. Virüsün yoğunlukta olduğu yerler, Korona virüsü ile almanız gereken önlemler ve tüm gelişmeler bu uygulama üzerinden veriliyor. Fakat son zamanlarda Yoğunluk Haritası olarak bilinen özellik çalışmıyor. Haberin detaylarını aktarmaya devam edeceğiz.

Hayat Eve Sığar Yoğunluk Haritası Çalışmıyor

Hayat Eve Sığar Yoğunluk Haritası Çalışmıyor, uygulamanın içerisinde yer alan bu özelliğin çalışmaması oldukça kargaşa yaratabilecek bir durum. Çünkü insanlar gidecekleri yerlere gitmeden önce yoğunluk haritasından kontrol edip sonra gidip gitmemeleri gerektiklerine karar veriyor.

Hayat Eve Sığar Yoğunluk Haritası Çalışmıyor
Hayat Eve Sığar Yoğunluk Haritası Çalışmıyor

Yoğunluk Haritası, Türkiye’nin her şehir, ilçe ve mahallelerini sokak sokak virüs oranlarını gösteriyor. Bu sayede insanlarda nerelerden uzak durmaları gerektiğini görmüş oluyorlar. Fakat Hayat Eve Sığar uygulamasındaki Yoğunluk Haritası Çalışmıyor sorunu bir süredir devam ediyor.

Bu hata her kullanıcının karşılaşmadığı bir hata fakat yinede sistemsel bir hata olduğunu biliyoruz. Genellikle mobil uygulamalarda her kullanıcının başına gelmeyen hataların sistemsel olmadığını düşünürüz fakat bu hatanın sebebi farklı. Hayat Eve Sığar Yoğunluk Haritası Göstermiyor veya Açılmıyor şeklinde şikayetler üzerine konuyu detaylıca araştırdık.

Sorun kullanıcılardan kaynaklı olmadığı için çözüm için hiç bir şey yapamazsınız. Uygulamanın geliştiricilerinin düzenlemesi gereken bir adımdır. Konuyla ilgili resmi makamlara mail yolladık ve cevap gelmesini bekliyoruz. Gelecek olan cevabı sizlerle paylaşacağız. Fakat şuanda tek yapmanız gereken beklemek olacak. Hayat Eve Sığar Yoğunluk Haritası Çalışmıyor hakkındaki gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Sormak istediğiniz sorularınızı yorum olarak yazabilirsiniz.

11
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.