Help Turkey İnstagram Yazısı ve Resmi

 Help Turkey İnstagram Yazısı ve Resmi
Okunuyor Help Turkey İnstagram Yazısı ve Resmi

Help Turkey İnstagram üzerinden başlatılan dünyada sesimizi duyurmak için bir kampanyadır. İnsanlar Help Turkey Yazısı ve Resmini araştırarak onlarda bu yardım isteğini herkese duyurmak için paylaşım yapmak istiyorlar. Türkiye’de arka arkaya başlayan büyük orman yangınları yalnızca isanların canını ve malını değil aynı zamanda binlerce ağaç ve hayvanın da yaşam alanlarını yok ediyor. Türkiye Cumhuriyeti her ne kadar orman yangınlarını söndürmeye çalışsa da yangınların çok sayıda ve büyük olması yardımları oldukça yavaşlatıyor. Bu durumun üzerine insanlar da İnstagram gibi popüler sosyal medya platformlarında Help Turket notuyla başlattıkları bir yardım kampanyası düzenlediler. Buna katılmak isteyenlerde Help Turkey Yazısı ve Resmini araştırıyorlar. Bizde bu konuda sizlere yardımcı olmak adına bu içeriği ürettik.

Help Turkey İnstagram

Help Turkey İnstagram üzerinden başlatılan ve tüm dünyaya sesimizi duyurmamızı sağlayan bir yardım çağrısıdır. Bugüne kadar yurt dışından yapılan yardımların da yetersiz kalması üzerine halkımız sosyal medya platformlarından başka ülkelerin halklarına sesimizi duyurarak onların da yardım etmesine vesile oluyor. İlk olarak instagram üzerinden başlatılan Help Turkey etiketli İnstagram gönderileri kısa sürede binlerce paylaşıma ulaşarak dünyanın dört bir yanına dağılmayı başardı. Bunun üzerine yurt dışından destek oldukça fazla artmaya başladı. Sizde destek olmak istiyorsanız bu gönderiyi paylaşabilirsiniz.

“Paylaşımların içeriklerinin tetkiki neticesinde; teknik düzlemde bir manipülasyonla birlikte asılsız iddia ve haberlerin dolaşıma sokulması gibi stratejiler izlenerek yangınla mücadele eden ilgili kamu görevlilerinin ve gönüllülerin yangının söndürülmesine yönelik çalışmalardaki moral ve motivasyonunu olumsuz yönde etkileyen, bölge halkını ümitsizliğe sevk eden, yangınla mücadelede devletin acziyet içerisinde olduğunu gösteren görsel ve yazılı içeriklerin suç oluşturduğu değerlendirilmiştir.

Bu değerlendirmenin sonucunda Türk Ceza Kanununda düzenlenen kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret, Cumhurbaşkanına hakaret, Türkiye Cumhuriyeti devleti ve hükümetini aşağılama, halk arasında endişe, korku ve panik yaratma, toplumun belli bir kesimini diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa tahrik etme gibi suçların işlendiği kanaatine varılmıştır.

Help Turkey İnstagram Resmi

Help Turkey İnstagram Resmi
Help Turkey İnstagram Resmi

Help Turkey İnstagram Yazısı

We are in need of fire planes and assistance to put a stop to the forest fires raging across more than 60 locations on the beautiful turquoise coast and mountains.

Türkçe Çevirisi: Güzel turkuaz sahillerde ve dağlarda 60’tan fazla noktada devam eden orman yangınlarını durdurmak için itfaiye uçaklarına ve yardıma ihtiyacımız var.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın