Heroes of Warfare ye Overwatch dan dava

Heroes of Warfare ye Overwatch dan dava

PC platformunda adından sıkça bahsettiren ve büyük bir kitleye sahip olan [vurgu color=”rgba(30,115,190,0.81)”]Overwatch[/vurgu]tarzı FPS oyunlarda artmaya başladı. Paladins ve LawBreakers gibi sınıflarla oyunculara daha önce yaşamadıkları bir rekabet ortamı sağlayan bu yapımın, çakma olarak adlandırılan benzer oyunların olduğu gibi oyuna bire bir benzeyen bir yapım daha var.

Mobil platformu kasıp kavuran, Çin’de rekorlara koşan bir yapım [vurgu color=”#dd3333″]Heroes of Warfare[/vurgu], yalnız oynayış biçimi veya karakterler değil oyunun arayüzünün bile Overwatch’a benzemesi uzun bir süredir Blizzard’ın dikkatini çekmemiş olmalı’ki daha yeni dava açmaya başladıklarını bildirdi.

Konunun başındaki karşılaştırmaya bakarsak, karakter, arayüz benzerliğiyle kalmayıp haritanın bile bire bir alıntı olduğunu göreceksiniz. Oynanış biçiminde tahmin ettiğiniz gibi yine bir değişiklik yok, bu özgün olmayan oyunu tabi’ki hiç bir oyun sever haklı bulup destekleyemez.

Fakat Blizzard’ın uzun süre beklemesi ve yeni dava açmaya karar vermesi’de hiç masumca bir hamle değil, oyunun çakmasını yapmayı akıl edenlerden daha çakal olduğunu zamanı geldiğinde yüklü bir para kaldıra bileceğini bekleyerek, zamanı geldiğinde açılan bir dava ile gösterdi.

4
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.