HES Kodu Nasıl Alınır? Hes Kare Kodu Alma

 HES Kodu Nasıl Alınır? Hes Kare Kodu Alma
Okunuyor HES Kodu Nasıl Alınır? Hes Kare Kodu Alma

Bilim kurulunun yaptığı toplantı sonrasında, alınan karalarlardan en önemlisi olan, vatanndaşlarımızın seyahat yapmalarına imkan sağlayacak HES kodu yöntemi devreye girdi.

Hayat Eve Sığar uygulamasını kullanarak oluşturulacak olan bu kod sayesinde, vatandaşlarımız aldıkları kod ile rahat bir şekilde seyehat edebilecekler. Vatandaşın sağlık taramasının sonucunda hastalık riski taşımadığı hususunda uygulama üzerinden emin olunduğunda HES Kodu alması uygun görülecek.

Sağlık Bakanımız Fahrettin KOCA Bilim kurulu ile yaptığı toplantı sonrasında, Hes kodu ile ilgili hazırlıkların tamamlandığını duyurdu ve “Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması seyahatlerde serbest giriş kartı olacak” diye açıklamada bulunmuştu. Vatandaşlarımızın Hayat Eve Sığar uygulamasından alacağı HES Kodu ile, Şehirler arası uçak ve tren seyahatlerini mümkün kılacağınıda belirtti.

Hes Kodu Nedir? Hes Kodu Nasıl Alınır? Hes Kodu Alma

Hes Kodu Nedir?

Hes kodu Hayat Eve Sığar Uygulaması üzerinden temin edinilebilecek kişinin hastalık bulaştırma riskini taşımadığını belirten ve güvenli seyahat edebileceğinin uygun olduğunu gösteren bir koddur. Vatandaşlarımız Hayat Eve Sığar Uygulaması üzerinden temin ettiği bu kodu, Seyahat yapmak istedikleri bölgeye giderken, Uçak, Tren, Araç biletleri ve kontrol noktalarından geçerken kullanabilecekler. Sağlık Bakanlığının yaptığı Koronavirüs testlerinin sonucu ve kişinin risk durumuna göre, kişinin Hes Kodunu alıp alamayacağı belirlenecek.

Hes Kare Kodu Nasıl Alınır? HES KODU

Vatandaşlarımızın şehirler arası sehayat yapmasına imkan sağlayacak olan HES KODU Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden temin edilebilecek. Telefonunuza yükleyeceğiniz uygulama sayesinde hem bulunduğunuz bölgedeki Korona Virüs risk durumunu hemde daha önce yaptırdığınız testlerin sonuçlarını kolay bir şekilde uygulama üzeriden görebiliyorsunuz. Android telefon kullanıcıları Google Play üzerinden, İos telefon kullanıcıları ise Apple Store üzerinden Hayat Eve Sığar Uygulamasını rahatlıkla indirebilirler.Uygulamaya giriş yaptıktan sonra, Uygulama üzerindeki menüden hes kodu al bölümünden rahatlık ile temin edebilirsiniz. Eğer telefonunuzda Hayat Eve Sığar uygulaması yok ve Hes Kare Kodu temin edemiyorsanız alt kısımdaki bağlantıları kullanıp HES uygulamasını kolay bir şekilde indiirebilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın