e
sv

Hindistan Yapıyor WhatsApp Mesajı

882 Okunma — 15 Ekim 2021 13:33
Hindistan Yapıyor WhatsApp Mesajı
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hindistan Yapıyor WhatsApp Mesajı dolandırıcılığı için 2021 yılında yeni bir çığır açarak “Hindistan Yapıyor” adı altında yeni bir boyut kazandırdı. Dolandırıcılar insanlara sosyal medya ve mesajlaşma uygulamalarından bu başlıkla mesajlar gönderiyorlar. Ekonomik durumun iyi olmamasını fırsat bilenler insanların cebindeki bir kaç kuruşu da çalmanın peşine düşmüşler. Özellikle İnstagram, WhatsApp, Telegram, Facebook ve TikTok gibi ülkemizde popüler kullanılan sosyal medya uygulamalarını hedef haline getiriyorlar. Bu sosyal medya ve mesajlaşma uygulamalarında oluşturdukları hesaplarla şansa insanlara “Hindistan Yapıyor WhatsApp” gibi mesajlar göndererek ayrı olarak yolladıkları bağlantılara tıklamalarını sağlıyorlar. Tüm bunları deşifre ediyor ve Hindistan Yapıyor WhatsApp Video Mesajı Dolandırıcılığı için kullanılan tüm yöntemleri açıklıyoruz. 2021 yılı boyunca bu ve benzeri tüketicileri dolandırmaya yönelik farklı insanların yaptığı planları açıklamaya devam edeceğiz.

Hindistan Yapıyor WhatsApp

Hindistan Yapıyor WhatsApp hakkında son zamanlarda çok fazla sorular sorulmaya başladı. Bunun ne anlama geldiğini Nedir? sorusuyla buradan detaylıca cevapladık. WhatsApp uygulamasını kullananlar son zamanlarda Hindistan Yapıyor şeklinde mesajlar görmeye başladıklarını söylüyorlar. Bizde bu olayı detaylarıyla araştırdık. Hindistan Yapıyor WhatsApp, bilinmeyen bir kaynaktan uygulama üzerinden gelen bir mesajı özetlemektedir.

Hindistan Yapıyor WhatsApp
Hindistan Yapıyor WhatsApp

Android veya İOS işletim sistemine sahip akıllı cihaz kullanıcıları, ünlü mesajlaşma uygulaması WhatsApp üzerinden Hindistan Yapıyor hakkında mesaj alıyorlar. Bunun ne anlama geldiğini ve ne işe yaradığını bilmeyenler için konuyu detaylarıyla araştırdık. Hindistan Yapıyor WhatsApp şeklinde gelen mesajların sırrı çözüldü. Bu mesajlar yabancı kaynaklar tarafından gönderilen dolandırıcılık yöntemleri olduğu iddia ediliyor. Kullanıcılara çeşitli bağlantılar gönderilerek onlara dosyalar indirtmek veya alışveriş yaptırmaya yönlendirmeye çalışıyorlar. Hindistan Yapıyor WhatsApp hakkında bilmediğiniz numaraların yolladıkları mesajlara itibar etmeyiniz. Konuyla ilgili detayları araştırmaya devam ediyoruz.

İnstagram, WhatsApp, Telegram, Facebook veya TikTok üzerinden size Hindistan Yapıyor adı altında bir mesaj geldiyse buna kesinlikle aldırış etmeyiniz. Bu mesajı gönderenlerin amacı bağlantıya tıklamanız ve oradan istedikleri işlemleri yapmanız. Genellikle bu gibi dolandırıcılık sistemlerinde öncelikle sizden isim, soy isim gibi aklınızı kurcalayacak ve bu işlemi gerçekmiş gibi düşünmenizi sağlayacak bilgiler istiyorlar. Daha sonrasında size tekrar ulaşabilmek adına telefon numaranızı istiyor ve telefonunuza gelen onay kodu girmenizi istiyorlar. İşte siz telefon numaranızı yazarken aslında Vodofone, Turkcell gibi çeşitli hatların ücretli abonelik sistemlerine kayıt yaptırmış oluyorsunuz ve faturanızdan para kesiliyor. Dolandırıcıların buradan aldıkları komisyonlarla sizi kandırmış oluyorlar.


etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Hindistan Yapıyor WhatsApp Mesajı