e
sv

Huawei Haritalar: TomTom

1044 Okunma — 20 Ocak 2020 11:08
Huawei Haritalar: TomTom
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Huawei, Google ile aralarındaki anlaşmazlık sonucunda çoğu uygulamadan mahrum bırakılmıştı. Haritalar uygulaması için TomTom ile anlaştığını duyurdu.

Çinli, Huawei yeni geliştirdiği mobil cihazlarda ABD’nin yaptırımları sonrasında yeni geliştirdiği cihazlarda Google servislerini kullanması yasaklanmıştı. Kendi uygulamalarını geliştirmek ve alternatif olabilecek başka uygulamalar bulmak adına yoğun çalışmalar sonrasında haritalar için TomTom uygulamasını Hollanda’dan buldu.

Huawei Mobil Servisleri anlaşmalar ile bire bir almak yerine kendisi geliştirilebilir alt yapılar ile anlaşarak kendi adını taşıyacak servisler yapmaya çalışıyor. TomTom ile imzaladıkları anlaşma ile birlikte alt yapılarını kullanarak kendi harita uygulamalarını geliştirebilecekler.

Huawei Haritalar

Huawei Haritalar
Huawei Haritalar

TomTom sözcüsü Huawei ile anlaşma imzaladıklarını duyurmuştu, bu anlaşma sonrasında Haritalar, Trafik ve Navigasyon yazılımlarının alt yapılarını kullanarak kendilerine özgü bir harita uygulaması tasarlayacaklar.

Yeni mobil cihazlarında bu servisleri alternatif olarak sunacak olsalar’da uygulama marketlerinde Android ve İOS’a kafa tutabilecek uygulamaların nasıl olacağını bilemiyoruz.

TomTom ile harita anlaşması bu uygulamanın çok gelişmiş olmasından kaynaklanıyor. Kullanıcılar için çok kapsamlı deneyimler sunması ve kullanışlı olması oldukça beğeni toplamıştı.

Huawei Haritaları için çevrim dışı çalışabilen ve tüm dünyayı kapsayacak bir harita üzerinde çalışıyor. İnternet olmadan haritaları dilediğimiz gibi kullanmamızı sağlayacak bu yazılımın geliştirilip yeni cihazlarda sunulması çok büyük ilgi çekebilir.


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Huawei Haritalar: TomTom