HUAWEİ Nova 5T Telefon İncelemesi ve Özellikleri

 HUAWEİ Nova 5T Telefon İncelemesi ve Özellikleri
Okunuyor HUAWEİ Nova 5T Telefon İncelemesi ve Özellikleri

Huawei’in geliştirdiği cep telefonlarının ne kadar sevildiğini ve tutulduğunu bilmeyen yoktur. Son zamanlarda çok fazla yeni tasarım ve ürün çıkarmıyor olsa da Nova 5T aslında bir süre önce tanıtımı yapılmış , çoğu ülke de satışa sunulmuş olsa da bizim ülkemiz ve kullanıcılar ile henüz çok taze bir tanışıklık yaşıyor.

Arka planında kullanılan neon teknoloji ve yaz ortası moru isimli rengi ile cep telefonu vitrinlerinde adeta görücüye çıkmış bir gelin edasıyla süzülüyor diyebiliriz. İnsanı cezbeden bi tasarıma sahip olan Huawei Nova 5t , diğer özellikleri ile de tercih edilme sebebi oluyor.

Oyun konusunda iddialı olan bir model ve hızlı şarj özelliği gibi etkenler de tercih edilme sebepleri içerisinde. Yalnızca suya ve toza karşı dayanıklılığı olmayan bu cihazı kullanırken gerçekten hassasiyet göstermek gerekecek gibi gözüküyor.

Bakalım bu hoş tasarıma sahip olan cihaz Huawei Nova 5t nasıl ve hangi özelliklere sahipmiş.

Huawei Nova 5T Özellikleri

Yazı Başlıkları:

Huawei Nova 5T Özellikleri
Huawei Nova 5T Özellikleri

HUAWEI NOVA 5T’nin dörtlü arka kamerası, çarpıcı yüksek çözünürlük, ultra geniş açı, makro ve bokeh fotoğrafçılık deneyimi sunarak geniş manzaralardan, nefes kesici yakın çekimlere kadar her zaman ve her yerde renkli, yüksek çözünürlüklü görüntüler ve videolar elde etmenize yardımcı oluyor.

Yapay zeka destekli 32 MP ön kamerası daha parlak, daha net selfie deneyimi sunarken, AI teknolojisi sayesinde arka planı optimize ederek pozlama ve arka aydınlatmayı da dengeliyor.

NOVA 5T arka tarafında bulunan 48MP Süper HD Lens, 16MP Süper Geniş Açılı Lens, 2MP Makro Lens ve 2MP Bokeh Lensleri ile fotoğraftaki ayrıntıları net bir şekilde yakalamanıza olanak tanıyor ve tüm aydınlatma koşullarında pozlamayı dengeliyor.

AI Görüntü Sabitleme (AIS), Otomatik Pozlama Kilidi (AEL) ve Otomatik Odaklama Kilidi (AFL) gibi gelişmiş AI fotoğrafçılık teknolojisi, görüntülerin keskin ve ayrıntılı olmasını sağlıyor. HUAWEI NOVA 5T kullanıcıları ayrıca güçlü otomatik video düzenleme özelliklerinden de yararlanıyor. AI HDR + algoritmasıyla, kullanıcılar karanlıkta bile inanılmaz portre çekimleri yapabiliyorlar.

Yüksek pil bitmeyen performans

Günümüzdeki yoğun koşuşturma içinde özellikle yavaş şarj, hayatınızı da yavaşlatıyor. Ancak HUAWEI NOVA 5T’nin 3750 mAh2 bataryası 22.5 W HUAWEI SuperCharge sistemine sahip. Bu da sadece 30 dakikada %50 şarj elde edilebiliyor anlamına geliyor.

Dış tasarım dışında tüm özellikleri ile Honor 20 ile aynı olduğunu savunan sadece arka planı değiştirmişler Honor 20 tasarlamışlar diye yorumlarda bulunan kullanıcılar olsa da, biz bu ürünün ne olursa olsun orta ve yüksek segmente hitap ettiğini ve aynı zamanda  fiyat performans açısından da iç ve dış tasarımından da kullanan kişilerin oldukça memnun kalacağı kanısındayız.

Ürünün fiyatlandırılması şu günlerde nakit olarak 4.449 Tl olarak satış etiketlerinde yerini alıyor. Teknosa i MediMarkt gibi büyük elektronik eşya satış mağazalarında da tavsiye edildiği gibi fiyatlandırması 4.449 tl olarak kullanıcılarla buluşturulmuş.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın