İnstagram‌ ‌Canlı‌ ‌Yayın‌ ‌Para‌ ‌Kazanma‌

İnstagram‌ ‌Canlı‌ ‌Yayın‌ ‌Para‌ ‌Kazanma‌

İnstagram Canlı Yayın Para Kazanma. İnstagram Canlı Yayın Para Kazanma Nasıl İşler. İnstagram Canlı Yayın Para Kazanma Nasıl Yapılır? Gezegendeki en büyük sosyal medya platformlarından birisi olan İnstagram artık canlı yayın yapan kullanıcılarına para kazandıracak. Bu çok yeni gelişen bir mevzu ve işin ayrıntıları derin öncelikle biraz derinleştirmeliyiz. Bunun için konuyu başlıklara böldük. Alt başlıklarımızdan okumaya devam ederek. İçerik hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

İnstagram Canlı Yayın Para Kazanma Nasıl İşler

İnstagram dahilinde zaten para kazanmanın yolları bulunuyor. Anlık olarak bu konuda en öne çıkan tek şey sponsorluklar. Size sponsor olan bir firma veya kişi için onun reklamını yapmanız sayesinde para kazanabilirsiniz ama kaç kişi sponsor alır, binlerce kişilik takipçi kitlesine sahip olmanız lazım. İnstagram da canlı yayın ile para kazanma olayı daha aktifleşmedi. Covid-19 virüsünde dolayı insanlar karantinada olduğundan yapılan İnstagram canlı yayınları aşırı miktarda arttı.

Bu durumun ardından İnstagram içerik üreticilerine abonelik sistemi getirerek para kazandırmak istedi. Anlık olarak bu sistem sadece Amerika Birleşik Devletleri içerisinde belli bir test bölgesinde test edilecek. Sonrasında sistem dünyaya açılacak. Sistem aslına YouTube Katıl veya Twitch Abone Ol mantığı ile aynı şekilde işliyor. Sevdikleri içerik üreticisine belli bir para karşılığı ki bu aylık 2 dolarda olabilir, 5 dolarda bunu zaman gösterecek.

İnstagram Canlı Yayın Para Kazanma
İnstagram Canlı Yayın Para Kazanma

Kullanıcılar abone olduğu zaman İnstagram büyük ihtimalle %10 ile %30 arası bir kesinti aldıktan sonra geri kalan parayı içerik üreticisi’nin hesabına yatırır. Kullanıcıların abone olması için sunulan sebepler sırasıyla, abone olduktan sonra chat kısmında rozet kazanıp yayıncı’nın seni daha kolay fark edip. Senin sorularına öncelik vermesi veya yazıları’nın büyük ve renkli fontla gösterilmesi gibi şeyler… Hatta belki de yayıncı sadece abonelerine özel yayın açabilecek.

Ne kadar çok takipçiniz var ise o kadar çok abone alma ihtimaliniz var. İnstagram bu özelliği ne zaman dünyaya açar, açıkçası merak ediyorum. Umarım bu durum için herhangi bir takipçi sınırlanması getirilmez veya mantıklı sınırlar olur. Mesela 1000 takipçi vb…

İnstagram Canlı Yayın Para Kazanma Nasıl Yapılır?

Anlık olarak siz bir şey yapamazsınız. Öncelikle İnstagram’ın bu özelliği gezegen çapında açması lazım. Umarım bu özellik Türkiye de Dünya ile aynı anda açılır. Türkiye de sosyal medya kullanımı’nın yoğunluğu size şöyle açıklayayım. İnstagram, twitter veya TikTok ile bu konuyu anlatmayacağım. YouTube Türkiye sadece tek başına 2017 den itibaren Türkiye televizyonundan daha fazla izleniyor.

Durum bu noktada olunca birçok insan geçimini internette içerik üreterek sağlıyor. Bu dijital içerik üreticilerine telefonla her an yayın açıp birde üstüne para kazanabilecekleri bir platform sunmak. İnanılmaz bir seçenek olacaktır. Tabi ki böyle seçenekler zaten var ama bunun İnstagram tarafından sunulacak olması tamamen ayrı bir gelişme olacak gibi gözüküyor.

13
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.