İnstagram 3 Gün Boyunca Mesaj Gönderemezsin 2023

 İnstagram 3 Gün Boyunca Mesaj Gönderemezsin 2023
Okunuyor İnstagram 3 Gün Boyunca Mesaj Gönderemezsin 2023

İnstagram 3 Gün Boyunca Mesaj Gönderemezsin uyarısıyla karşılaşan kullanıcılar bunun bir hata mı yoksa ceza mı olduğunu merak ediyorlar. Bizde sizler için konunun detaylarını araştırarak bilmeniz gereken tüm bilgileri bu içerikte toplama kararı aldık. Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarının başında gelen İnstagram ülkemizde de milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmaktadır.

Türkiye de aktif millyonlarca kullanıcısı bulunan uygulama da son zamanlarda çoğu kullanıcının karşılaştığı bir uyarı mesajı gündemde. Özellikle uygulamaya giriş yapıldığı sırada veya bir yorum yapılmak istendiğinde karşılaşılan “İnstagram 3 Gün Boyunca Mesaj Gönderemezsin” hakkında resmi platformlar da bir sonuç bulunmamaktadır. Bilindiği gibi daha önce sadece flood olarak yani arka arkaya aynı yorumları belirli bir süre içerisinde tekrarlayan hesaplarda süreli mesaj engelleri getiriliyordu. Lakin herhangi bir şekilde tekrarlanan seri kopya yorumlar yapmayan kullanıcıların da böyle bir şeyle karşılaşmaları oldukça kullanıcıları şaşırtmaya başladı.

İnstagram 3 Gün Boyunca Mesaj Gönderemezsin Neden?

İnstagram 3 Gün Boyunca Mesaj Gönderemezsin yalnızca Flood olarak adlandırılan mesaj türlerini yapanlar değil aynı zamanda mesajları şikayet alan kullanıcılara da uygulanmaya başlandı. İlk etapta 3 günlük mesaj gönderememe gibi bir yaptırım olurken tekrarlanması halinde cezaların süreleri artmaya devam edecek.

İnstagram 3 Gün Boyunca Mesaj Gönderemezsin 2023
İnstagram 3 Gün Boyunca Mesaj Gönderemezsin 2023

Son güncellemelerle birlikte popüler sosyal medya platformuna artık rahatsız edici yorumlar da kısıtlamalar veya kullanıcılara çeşitli cezalar verilecek bir sistem üzerinde çalışılıyor. Eğer hakaret veya kufürün yanı sıra rahatsız edici farklı yorumlarda bulunduysanız ve bunlar şikayet alırsa artık uygulamada 3 günlük mesaj gönderememe gibi çeşitli yaptırımlar uygulanmaya başlayacak.

Şuanda İnstagram resmi adresleri üzerinden bu 3 günlük mesaj gönderemezsin yaptırımı ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Lakin geçtiğimiz günlerde yorumlardaki kirliliği azaltmak ve temiz bir platform haline getirmek için ceza yaptırımlarının da üzerinde çalıştıklarını söylemişlerdi. Şimdi karşılaşılmaya başlanan bu durumda o yaptırımların üzerinde çalışıldığını ve uygulamaya geçilmeye başlandığını gösteriyor.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın