İnstagram Ağ Hatası 2020

İnstagram Ağ Hatası 2020

Ençok kullanılan birkaç sosyal medya uygulamalarından biri olan, instagram kullanıcıları bazen hatalar ile karşılaşıyor. Kullanıcıların karşılaştığı hatalardan, biri ise İnstagram Ağ Hatası ‘dır. Bu konumuzda, İnstagram Ağ Hatası’ nın çözümünden bahsedicez.

Konu hakkında ilk olarak kısaca bahsedecek olursak, hatanın adından da anlaşılacağı gibi, (İnstagram Ağ Hatası) bu bir ağ yani, internet hatasıdır. Hatanın nedeni instagram ile olan internet Bağlantınızın düzgün şekilde olmaması diyebiliriz.

İnstagram Ağ Hatası Çözümü 2020

İnstagram Ağ Hatası veya İnstagram Bilinmeyen Ağ Hatası şeklinde uyarı alıyorsanız alt kısımda çözüm önerilerimizi listeliyoruz. Aşağıda bulunan çözümler ile sorunu gideremezseniz. Problemin instagramdan ‘da kaynaklanabileceği seçeneğini unutmamalısınız.

  • Telefonunuzun veya instagram hatası aldığınız cihazın, tarih ve saat bilgisinin doğru olduğundan emin olun. İnstagram ile kullanıcılar arasında, ssl yani güvenli internet bağlantısı olması nedeni ile, tarih ve saatin yanlış olması İnstagram ağ hatası almanıza neden olabilir.
  • İnstagram yüklü olan cihazın internet bağlantısını kontrol edin. İnterneti izde yaşanan kopma veya kesintiler’de İnstagram ağ hatası almanıza neden olacaktır.
  • İşyeri veya ortak ağları kullanmak. Bazen ortak kullanılan internet, örneğin: işyeri, cafe ler, okul vb. İnstagramın engellenip, engellenmediğini kontrol edin. Bunun için uygulamadan değilde, direkt Google ‘a instagram yazıp sitesine girmeniz yeterli olacaktır. Site sorunsuz açılıyorsa, sorun yok demektir.
  • Yukarıda bulunan çözümler işe yaramıyorsa, İnstagram uygulamasının güncel olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bunun için Google Play veya App store uygulamalarına, instagram yazıp aratmalısınız. Eğer uygulama sayfasında, güncelle butonu çıkıyorsa, uygulamayı güncelleyin. Unutmayınki güncel olmayan uygulama’da İnstagram ağ hatası verebilir.
  • Herşeyi denediniz ve sorun çözülmedi. Son olarak uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. İnstagram uygulama dosyalarınız hasar görmüş olabilir.

İnstagram ağ hatası sorununu eğer, farklı bir yöntem ile çödüyseniz. Yorum olarak çözümü bizlerle paylaşın. Bizlerde hatanın en uygun çözümünü kullanıcılarımız ile paylaşalım ve yardımcı olalım. Eğer farklı bir instagram sorunu yaşıyorsanız yorum bölümünden yazarsanız. Sizlere yardımcı olabiliriz.

9
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.