İnstagram Beğendiğim Gönderileri Göremiyorum (2022)

 İnstagram Beğendiğim Gönderileri Göremiyorum (2022)
Okunuyor İnstagram Beğendiğim Gönderileri Göremiyorum (2022)

İnstagram Beğendiğim Gönderileri Göremiyorum olduğunu merak edenler için tarif ediyor ve nasıl kullanılır? sorusunu cevaplıyoruz. Bu yeni Beğendiğim Gönderileri Göremiyorum özelliğini bilmeyen İnstagram kullanıcılar için nedir? sorusunu da cevapladık, tüm detaylar içeriğimizde. Günümüzün en popüler sosyal medya platformları arasında yer alan İnstagram yeni getirdiği Beğendiğim Gönderileri Göremiyorum isimli özellikle kullanıcılarını ne kadar düşündüğünü göstermeye başladı. Bir sosyal medya platformu dediğimiz zaman kullanıcıları iyi analiz etmeli ve onların isteklerini daha onlar düşünmeden karşılayabilmeli. İşte İnstagram tam olarak bunu doğru yapabildiği için günümüzün en popüler sosyal medya platformlarının başında geliyor. Rahat bir kullanım için oldukça basit bir arayüz onu teknolojiden anlamayanların bile kullanabileceği bir platform yapıyor. Uygulamanın amacı insanların kendi profillerini oluşturarak kendileri için özel ve güzel olan anlarını fotoğraf şeklinde diğer kullanıcılar (Arkadaşları) ile paylaşabilmek. Daha sonrasında gelen mesajlaşma özelliklerinin kişiselleştirilebilmesi ve insanların durum, hikaye gibi paylaşımlar da yapabilmesi uygulamanın popülerliğini arttırdı. Artık İnstagram kullanıcıları yalnızca kendi çevreleri ile değil her kullanıcının bir birleriyle konuşabileceği geniş bir ağ halinde. Hal böyle olunca fotoğrafların veya mesaj olarak sevmeyeceğimiz şeyler yazanlar olabiliyor. İşte tüm bunlarla bir bir uğraşmak ve ilgilenmek yerine artık tek bir özellik sayesinde bu hoşlanmadığımız mesajları veya yorumları birer birer silmemize gerek kalmıyor. Beğendiğim Gönderileri Göremiyorum özelliği sizin sevmediğiniz ve istemediğiniz kelimeleri alarak o kelimeleri kullanıp size mesaj veya yorum yazanları duraklatıyor.

İnstagram Beğendiğim Gönderileri Göremiyorum

İnstagram uygulamasındaki Beğendiğim Gönderileri Göremiyorum özelliğini bulamayanlar aşağıdaki kısa yol bağlantısını kullanabilirler. Özelliğin ismine tıkladıktan sonra ardından yorumlarda görmek istemediğiniz mesajları kelime kelime yazabilirsiniz. Mesela çok sık kullanılan küfürler ve kısaltmaları veya hoşlanmadığınız imalar gibi. Bu işlemi yaptıktan sonra herhangi bir kullanıcı fotoğrafınızın altına bu engellediğiniz yani sınırladığınız mesajı yazamayacak. Sormak istediğiniz sorularınızı yorum olarak yazabilirsiniz. Özelliğe gelecek olan güncellemeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

İnstagram Sınırlar Özelliği
İnstagram Beğendiğim Gönderileri Göremiyorum Özelliği
  1. İnstagram Ayarlarınıza Gelin,
  2. Gizlilik yazısına tıklayın,
  3. Ardından Etkileşimlerin altında “Beğendiğim Gönderileri Göremiyorum” özelliğini göreceksiniz.
  4. Karşınıza çıkan ekrana Devam deyin,
  5. Sınırlamak istediğiniz ayarları kendinize göre düzelti ve aç butonuna tıklayın.

İnstagram Beğendiğim Gönderileri Göremiyorum Kullanılır?

İnstagram Beğendiğim Gönderileri Göremiyorum Özelliği son güncellemeyle birlikte uygulamaya eklenen yen bir özelliktir. İnstagram kullanıcıları diğer kullanıcıların kendilerine yazmalarından hoşlanmadıkları kelimeleri sınırlayarak engelleyebiliyorlar. Örneğin paylaştığınız bir fotoğrafın altına kötü yazılmasını istemiyorsunuz veya mesajlarda birisinin size kötü yazmasından hoşlanmıyorsunuz. İşte sunurlar özelliğini kullanarak Kötü kelimesini engelleyebileceksiniz.

Bu sayede insanlar fotoğraflarınızın altına bu engellediğiniz kelimeyi yazamayacaklar. Bu size hem zaman kazandıracak hem de can sıkıcı şeylerle uğraşmamanızı sağlayacak. Fotoğraflarınızın altını bir bir kontrol etmek veya mesaj kutunuzu birer birer incelemekten yorulanlar için oldukça güzel bir özellik. Bazen hoşlanmadığımız kelimeleri görmek ve onları ortadan kaldırmak için tüm gönderilerimizi kontrol etmek zor oluyor. Fakat İnstagram Beğendiğim Gönderileri Göremiyorum özelliği bu zorlukları bertaraf etmemizi sağlayacak.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın