e
sv

İnstagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu (2021)

1169 Okunma — 17 Mart 2021 15:42
İnstagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu (2022)
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Mobil uygulamalar hayatımızda önemli yerler kaplamaya başladı. İnstagram bilinmeyen bir ağ hatası oluştu gibi problemler oldukça can sıkıcı hale gelebiliyor. Sizler için güncel çözüm yöntemlerini anlatacağız. Bu sayede karşılaştığınız hatayı rahatlıkla çözebileceksiniz. Her ne kadar milyonlarca kullanıcısı bulunan dev bir sosyal medya uygulaması olsa da bu büyüklüğü büyük hataların da görülmesine sebep olabiliyor. Resmi İnternet sitelerinde veya uygulama içerisinde yine görülen hataların nasıl çözüleceğine dair yardımcı yazılar olsa da “Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu” hatalara ait çözümlere yer vermiyorlar.

Arama motorlarında 2021 yılında çözüm aramaya kalktığınızda bir birinden farklı yüzlerce sonuçla karşılaşabilirsiniz. Her birisi İnstagram ağ hatasıyla ilgili bir çok farklı açıklama ve çözüm öneriyor, fakat en basit ve doğru çözümün hangisi olduğunu bilemiyorsunuz. Bizim amacımızda karşılaştığınız bu tür hatalarla ilgili tek ve kolay bir çözüm sunarak sizi bu dertten hemen kurtarmak. İnstagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu hakkında önce ne demek? olduğunu öğrenecek ve daha sonra 2021 yılında kullanabileceğiniz çözüm yöntemini uygulayabileceksiniz.

İnstagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Ne Demek?

İnstagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Ne Demek?
İnstagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Ne Demek?

İnstagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu, uygulamanın sunucularından kaynaklandığı düşünülen fakat sebebi tam olarak saptanamamış hatalar anlamına gelmektedir. Bu hata ile karşılaştığınızda bunun sebebini anlamanız çok zor olacaktır. Daha önce İnstagram kullanıcıları “Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu” sorununu gördükleri zaman sunucularda yaşanan yoğunluk veya problemlerden dolayı karşılaştıklarını duymuştuk. Fakat daha sonra yine aynı hatalarla karşılaşanlar bu sefer sebebin yazılımla ilgili bir hatalardan kaynaklandığını duydular. Yani siz bu hatayı gördüyseniz sebebin ne olduğunu tam olarak anlayamazsınız ve bu durumda normaldir. İlk olarak hatanın ismine baktığımız zaman Bilinmeyen Bir Ağ Hatası demesinden İnternetle alakalı bir problem gibi gelebiliyor. Fakat bu durumun sizin İnternetinizle hiç bir alakası yok. Verdiğimiz çözüm yöntemlerine göz atarak bu durumdan nasıl kurtulabileceğinizi öğrenin.

İnstagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü (2021)

Aşağıda verdiğimiz çözüm yöntemleri resmi değildir. İnstagram uygulamasına ait resmi site ve uygulama içerisinde “Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu” ile ilgili bir çözüm bulamazsınız. Tamamen deneme ve yanılma yöntemleriyle bulunan çözümleri içermektedir. Her çözüm herkeste ve her durumda işe yaramayabilir. Bunları deneyerek hatadan kurtulma olasılığınız çok yüksektir. Fakat hala İnstagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu sorununuz devam ediyorsa deneyeceğiniz başka çözümlerde işinize yarayamayacaktır. Bir süre bekledikten sonra tekrar uygulamaya giriş yapmayı deneyin. Eğer sunuculardan kaynaklı bir problemse çözülmüş olur. Fakat sizden kaynaklanan bir problemse hata geçmeyecektir.

İnstagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü (2021)
İnstagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü (2021)

#1 İnternet Bağlantısını Kontrol Edin

İnstagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü olarak ilk tavsiye edeceğimiz yöntem kullandığınız İnternet bağlantınızı kontrol etmek olacaktır. Her ne kadar İnternette bir problem yokmuş gibi görünse de bazen oluşan sorunlar mobil uygulamalarda bu gibi hataların görünmesine sebep olabilir. Bunun için mobil veriniz veya başka bir İnternet ile cihazınıza bağlanarak İnstagram uygulamasına giriş yapmak. Eğer öyle bir imkanınız yoksa ve İnternetiniz var gözüküyorsa modeminizi yeniden başlatmanızı önereceğiz. Hata hala devam ediyorsa bir sonraki yöntemleri deneyebilirsiniz.

#2 Tarih ve Saat Ayarlarını Düzeltin

Özellikle Android işletim sistemine sahip mobil akıllı cihaz kullanıcılarında görülen bir hata olmasından kaynaklı bu çözüm yöntemi de etkili olacaktır. Telefonunuzun tarih ve saat ayarlarının doğru olup olmadığını kontrol edin. Eğer ayarlarınız yanlışsa düzeltin.

#3 Güncelleyin

2021 yılında İnstagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu sorunları çok sık görülmeye başladı. Bu hatayı alan kullanıcılarda genellikle güncelleme problemlerinden dolayı böyle bir hatanın alındığını gördük. Uygulama mağazasına giriş yaparak İnstagram uygulamasının güncel olup olmadığını kontrol edin.

Instagram bilinmeyen bir ağ hatası giriş yapamıyorum

Instagram bilinmeyen bir ağ hatası giriş yapamıyorum
Instagram bilinmeyen bir ağ hatası giriş yapamıyorum

İnstagram uygulamasına giriş yapmaya çalıştığınız sırada “bilinmeyen bir ağ hatası” ile karşılaşıyorsanız telaş etmenizi gerektirecek bir durum olmayabilir. Çoğu zaman hesaplara erişim kesildiği zaman bu hata meydana geliyor. Öncelikle hesabınızın şifresini değiştirmeye çalışın. Eğer hesabınızın şifresini değiştirebiliyorsanız çalınma gibi bir durum söz konusu değildir. Instagram bilinmeyen bir ağ hatası giriş yapamıyorum için bundan sonraki adımlarda yukarıda verdiğimiz çözüm yöntemlerini uygulayabilirsiniz. Özellikle Tarih ve Saat ayarlarının güncellenmesi konusundaki çözüm önerimiz çok önemli.

İnstagram şifremi değiştiremiyorum bilinmeyen bir hata oluştu

İnstagram şifremi değiştiremiyorum bilinmeyen bir hata oluştu
İnstagram şifremi değiştiremiyorum bilinmeyen bir hata oluştu

Genellikle hesapları ele geçirmeye çalışanların saldırıları sonrasında “İnstagram şifremi değiştiremiyorum bilinmeyen bir hata oluştu” problemleri görülmektedir. Bu hatayı alıyorsanız yukarıda anlattığımız gibi şifrenizi değiştirmeye çalışın. Bunun için mail adresiniz ve telefon numaranızı da kullanmanız gerekecektir. Eğer şifrenizi değiştirebilirseniz tekrar sorunsuz giriş yapabilirsiniz. Fakat uygulamadan kaynaklı bir sorunsa yukarıdaki çözümleri deneyerek hatadan kurtulmaya çalışın.

Instagram mesaj silinmiyor Ağ isteği başarısız oldu

Instagram mesaj silinmiyor Ağ isteği başarısız oldu
Instagram mesaj silinmiyor Ağ isteği başarısız oldu

Bu sorunun kaynağı genellikle sunuculardan kaynaklanmaktadır. Instagram mesaj silinmiyor Ağ isteği başarısız oldu hatası için bir çözüm bulunmuyor. Tek yapmanız gereken bir süre beklemek olacak. Sunuculardaki sorunlar çözüldükten sonra böyle bir hata almayacaksınız. Gün içerisinde hatayla karşılaştıktan bir kaç saat sonra bu sorunlar kendiliğinden çözülmüş oluyor. Fakat hala devam ediyorsa yukarıda verdiğimiz çözümleri uygulayabilirsiniz.


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

İnstagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu (2021)