İnstagram Büyüdü, Ekran Küçültme Nasıl Yapılır? 2023

 İnstagram Büyüdü, Ekran Küçültme Nasıl Yapılır? 2023
Okunuyor İnstagram Büyüdü, Ekran Küçültme Nasıl Yapılır? 2023

İnstagram Hikaye Kutucukları Büyüdü olarak yaşanan durumlar “İnstagram Büyüdü” olarak araştırılmaya başlandı. İnsanlar bu durumun ardından ekran küçültme için neler yapmaları gerektiğini ve nasıl bu ekran küçültme işlemlerini İnstagram da gerçekleştirebileceklerini araştırıyorlar.

Çoğu kullanıcı da görünen bu sorunda hikayelerin büyümesi ile İnstagram içerisindeki ana sayfa akışı dahil her görselin ve gönderinin boyutunun oldukça büyümesine neden olan bir hatadır. İnsanlar da büyüyen bu ekranların yüzünden rahat kullanım gerçekleştiremedikleri gibi popüler sosyal medya platformunda alışıla gelmiş düzenin oldukça bozulmasından rahatsız olabiliyorlar.

Bunun için “İnstagram ekran küçültme” işlemlerinin nasıl yapılacağını merak edenler için bu içeriği hazırlayarak adımlarını anlattık. Basit bir şekilde uygulayacağınız yöntemlerin ardından büyüyen İnstagram ekranınızı tekrar nasıl küçültebileceğinizi öğreneceksiniz. Uygulama ayarlarınızı normale döndürerek daha önce kullandığınız boyutlara getirmeniz bir kaç basit adımla mümkün olması bu konuyu araştıranlar için iyi bir haber.

İnstagram Büyüdü Sorunu Nedir?

İnstagram büyüdü sorunu ekranın içerisinde yer alan düzenin normalden daha fazla bir boyuta gelerek telefon ekranlarına sığmaması durumu. Aynı zamanda daha öncesinde kullanıcı dostu arayüzü ile tüm ekranlarla uyumlu boyutların olması ve bu boyutların alışılarak rahat kullanım sunması üzerine akıl almaz derecelerde büyümesi uygulamanın kullanımını bozduğu gibi sinirleri de oldukça zedeliyor.

İnstagram Büyüdü, Ekran Küçültme Nasıl Yapılır? 2023
İnstagram Büyüdü, Ekran Küçültme Nasıl Yapılır? 2023

Gündelik hayatımızın bir parçası haline gelen İnstagram gibi platformlarda yaşanan bu tür sorunlar insanlarda ciddi problemler yaratabilmektedir. Özellikle bir hatadan ziyade ekranın büyümesi sorunu bunu tekrar ekran küçültme ile normale döndürme isteğini sinir bozucu bir şekilde hızlı olmasını istettiriyor.

İnstagram da bu hikaye kutucukları ve genel ekran büyümesi hakkında herhangi bir açıklama yapmamış olması da kullanıcılarda yaşanan bu durumların ardından ne yapmaları gerektiği konusunda kafa karıştırıcı bir hal almaya başladı.

Ekran küçültme gibi aslında olmayan işlemleri kendilerince koydukları çözüm ismiyle aratıyorlar. Bizde sizler için yaşanan bu ekran büyümesi sorununa çözüm olarak “ekran küçültme” işlemini nasıl yapacağınızı ve uygulamayı tekrardan normal boyutlarında nasıl kullanabileceğinizi aşağıda anlatıyoruz.

İnstagram Ekran Küçültme Nasıl Yapılır?

İnstagram ekran küçültme olarak anlatacağımız bu yöntemler aslında uygulamada hikaye kutucukları büyüdü veya ekran büyüdü gibi şikayetleri olan kullanıcıların çözümü anlaması için söylenen bir terim. Yani normalde uygulama içerisinde ekran boyutlarını küçültmemizi sağlayacak bir özellik bulunmadığı için “İnstagram ekran küçültme” olarak tabir ettiğimiz yöntemleri daha iyi açıklamak adına bu bilgileri vermek istiyoruz.

İnstagram Büyüdü, Ekran Küçültme Nasıl Yapılır? 2023
İnstagram Büyüdü, Ekran Küçültme Nasıl Yapılır? 2023

Öncelikle popüler sosyal medya platformunun bu konuda bize destek olması adına “Teknik destek ekibi” ile iletişime geçerek mail yolundan bu yaşanan sorunu ve nasıl düzeltilmesi gerektiğini sorduğumuz bir mail gönderdik. Eğer bir resmi geri dönüş yapıldığı zaman sizlere verilen resmi çözümü buradan paylaşacağız. Ayrıca yine ekran küçültme ve yaşanan bu hikaye ekran büyümesi sorunlarının nedenleriyle ilgili maile cevap verdiklerinde tam olarak tespit edilen resmi nedenlerin neler olduğu konusunda da bilgilendireceğiz.

Hesaplar Arası Geçiş Yapın

İnstagram hesabınızda ekli olan hesaplar arasında geçiş yapma durumları ana sayfada büyüyen ekran sorununu çözebilen bir yöntemdir. Eğer nasıl hesaplar arasında geçiş yapacağınızı bilmiyorsanız;

  1. Sağ üst köşedeki profil resminizin yanındaki Geçiş Yap‘a tıklayın.
  2. Geçiş yapmak istediğiniz hesaba tıklayın.

Eğer farklı bir hesap ekli değilse yine hesap ekleme alanına gidebilir ve ardından hesap eklemeden tekrar geri dönüş yaparak kendi orijinal hesabınıza girebilirsiniz. Bir kaç kere bu yöntemi deneyin. Genellikle ekran büyüdü sorunları yaşayanlarda bu çözümü denediğimizde sorunların giderildiği ve ekranın tekrar küçüldüğünü söylediler. Eğer sizde işe yaramadıysa ve hala sorun devam ediyorsa bu durumu bizlere bildirebilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın


VOZOL