İnstagram Daha Sonra Tekrar Dene Hatası

 İnstagram Daha Sonra Tekrar Dene Hatası
Okunuyor İnstagram Daha Sonra Tekrar Dene Hatası

İnstagram kullanıcılarının son zamanlarda karşılaştığı sorunlardan bir tanesi olan “instagram daha sonra tekrar dene hatası” aslında Instagram’ın kullanıcılarını korumak için kullandığı ve kişilerin spam olarak (arka arkaya) arkadaş ekleme ve çıkarma işlemi sonrası, karşılaştığı bir hatadır.

İnstagram Daha Sonra Tekrar Dene Hatası Nasıl Çözülür?

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bu hata kullanıcıların ardarda işlem yapmasından kaynaklanmaktadır. İnstagram algoritması kullanıcının ortalama 50 – 60 işlem sonrası hesabında normal olmayan bir hareket algılar ve hesabı kısa süreli korumaya alır. Yani hesabınıza bir engel gelmesi söz konusu değildir. İnstagram hesabınızı sizin dışınızda kontrol edilmesini bir veri kaybı yaşamanızı engellemek için instagram daha sonra tekrar dene hatasını size göstererek hesabınızı 60 dakika ile 24 saat aralığında korumaya alır.

İnstagram Daha Sonra Tekrar Dene Hatası
İnstagram Daha Sonra Tekrar Dene Hatası

İnstagram Daha Sonra Tekrar Dene Hatası Ne kadar Sürer?

Bu hata otomatik olarak ortalama 120 dakika sonra siz hiçbir müdahale etmeden Instagram tarafindan düzelecektir. Bu sürenin uzaması sizin ardarda arkadaş ekleme çıkarma , resim silme ve yükleme gibi işlemlere devam etmeniz halinde uzar ve hesabınızın kapatılmasına bile neden olabilir. Bu hatayı arkadaş eklerken veya çıkartırken yaşıyorsanız size önerimiz, yaptığınız işlem her ne olursa olsun ardarda değil zamana yayarak yapmanız olacaktir. Örneğin günde 30 kişi ekleyebilir veya 30 kişi çıkartabilirsiniz. Bu sayede sağlıklı bir şekilde hesabınızda istediğiniz işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

İnstagram Daha Sonra Tekrar Dene Hatası Düzelmiyor

Eğer “Daha Sonra Tekrar Dene Hatası” 24 saat geçmesine rağmen düzelmiyor ise Instagram hesabinizda olağan dışı aktivite algılıyor demektir. Bunun için yapmanız gereken ilk şey Instagram şifrenizi değiştirmek olmalıdır.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi hata ile karşılaştığınızda, 24 saat hesabınızda işlem (arkadaş ekleme,çıkartma, resim silme) yapmazsanız. Hatanın otomatik duzelmemesi için bir neden yoktur. Eğer bu hata siz işlem yapmadan devam ediyorsa farklı bir sorun var demektir. Birileri sizin hedabiniza erişmiş veya yetkilendirilmiş olabilir. Genelde bu şekil islemler takipçi siteleri gibi kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaptığınız platformlardan gerçekleştirilebilir. Adınıza sizden habersiz yapılan arkadaş ekleme ve çıkarma işlemleri hesabınızın koruma altına alınmasına hatta kapanmasına bile neden olabilir.

İnstagram Daha Sonra Tekrar Dene Hatası
İnstagram Daha Sonra Tekrar Dene Hatası

İnstagram Daha Sonra Tekrar Dene Hatası İçin Ne Yapmalıyım?

  1. Arkadaş Ekleme, Arkadaşliktan Çıkarma gibi işlemleri 24 saat sonlandırın.
  2. Resim yükleme veya Resim silme gibi işlemleri 24 saat sonlandırın.
  3. (Arkadaşınız olmayan) kullanıcılara mesaj atmayı 24 saat sonlandırın.
  4. Yorum yapma işlemlerini 24 saat sonlandırın.
  5. Beğeni islemlerini 24 saat sonlandırın.

Yukarıda belirttiğimiz tüm işlemleri 24 saat yapmadığınız halde sorununuz devam ediyorsa. Instagram şifrenizi mutlaka değiştirin.

İnstagram daha sonra tekrar dene hatasını almaya devam ediyorsanız. Konu altına kullanıcı adınızı yazarsanız, sizin için Instagram hesabınızın spam skorunu kontrol eder ve size bildirebiliriz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın