İnstagram Durum Ayarlama ve Silme

 İnstagram Durum Ayarlama ve Silme
Okunuyor İnstagram Durum Ayarlama ve Silme

İnstagram Durum Ayarlama sayesinde nasıl farklı şekillerde durum paylaşabileceğinizi ayarlayabileceğiniz gibi daha önce ayarladığınız veya paylaştığınız durum silme işlemini de anlatıyoruz. Yeni özelliğe dair tüm detayları burada göreceksiniz. Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarının başında gelen İnstagram kendisini her geçen gün geliştirmeye devam ediyor. Son güncellemelerle birlikte eklediği Durum özelliği sayesinde her kullanıcı kendi profilinde kendisine ait özel durumlar paylaşabilmektedir. Bu durumlar Profilinizde, Mesajlaşma alanında ve Hikaye paylaştığınızda diğer kullanıcılar sizin hikaye dairenizin altında paylaştığınız bu durumları görebiliyor. Yeni özellik olması dolayısıyla çoğu kullanıcı bu durumları ayarlamayı veya silmeyi bilmiyorlar. Bu konuda sizlere yardımcı olmak maksadıyla bu içeriği hazırladık. Anlamayanlar için bu işlemlerin nasıl yapıldığına dair bir yardımcı video da ilerleyen günlerde paylaşılacaktır.

İnstagram Durum Ayarlama (Yeni Özellik)

İnstagram geçmişten günümüze kadar dünyada ve ülkemizde en sevilen sosyal medya platformlarının başında gelmektedir. Android ve İOS işletim sistemine sahip akıllı cihazların yanı sıra Bilgisayar ve Tablet gibi bir çok farklı akıllı cihazda da çalışabilmektedir. Arkadaşlarımızla konuşmak istediğimizde, vakit geçirmek veya yeni insanlar tanımak istediğimizde İnstagram platformu her ihtiyacı fazlasıyla karşılayabiliyor. Son güncellemelerle birlikte eklenen Durum Özelliği herkesin ilgisini çekmeyi başardı. Fakat çoğu kullanıcı bu özelliği nasıl kullanabileceklerini bilmiyor. Aşağıda anlattığımız adımları izleyerek İnstagram Durum Ayarlama nasıl yapılır? öğreneceksiniz. Konuyla ilgili kısa süre sonra videolu içeriklerde eklenecektir. Bu sayede durum eklemek istediğinizde veya eklediğiniz durumu değiştirmek istediğinizde İnstagram üzerinden nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini daha iyi anlayacaksınız.

Instagram Durum Ayarlama
Instagram Durum Ayarlama

İnstagram Durum Özelliği Her Kullanıcıda Mevcut Değildir.

İnstagram Durum özelliği şuanda her kullanıcının yapabileceği bir özellik değildir. Fakat kısa süre sonra her kullanıcının kullanabileceği bir özellik haline gelecektir.

İnstagram Durum Ekleme Nasıl Yapılır?

İnstagram profilinize giriniz, daha sonrasında profil fotoğrafınızın altında yer alan “Durum Ekle” butonuna basarak kendinize göre bir durum ayarlayabilirsiniz. Eğer profilinize girdiğinizde “Durum Ekle” butonu yer almıyorsa özelliği bir sonraki güncelleme de kullanabilirsiniz. İnstagram Durum Ekleme Nasıl Yapılır?;

  1. İnstagram Profilinize Girin.
  2. Profil Fotoğrafınızın altındaki “Durum Ekle” butonuna basın,
  3. Uygun durumu seçin ve uygulayın.

İnstagram Durum Silme Nasıl Yapılır?

İnstagram Durum Silme ile ilgili sorular, çoğu kullanıcı deneme amaçlı veya sonradan değiştirip silmek istediği durumları düzenleyememesinden oldukça sık sorulan sorular arasına girmeyi başardı. Aşağıdaki adımları takip ederek paylaştığınız durumu silebilir veya değiştirebilirsiniz.

  1. İnstagram Profilinize Girin.
  2. Profil Fotoğrafınızın altındaki “Durum Ekle” butonuna basın,
  3. Mevcut durumunuzu aşağıdaki boşluktan silin ve kapatın.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın