İnstagram Durum Ayarlama (Nasıl Eklenir?)

 İnstagram Durum Ayarlama (Nasıl Eklenir?)
Okunuyor İnstagram Durum Ayarlama (Nasıl Eklenir?)

İnstagram Durum Ayarlama yeni eklenen Durum özelliğini nasıl ayarlayabileceğinizi tüm detaylarıyla anlatıyoruz. Bu durum ayarlarının ne anlama geldiği ve ne işe yarayacağı gibi kullanıcıların konuyla ilgili tüm merak ettikleri sorular cevaplanacaktır. Eğer sizde İnstagram Durum özelliği ile ilgili burada cevaplanmamış bir soruya sahipseniz yorum olarak yazabilirsiniz. Siz değerli kullanıcıların kafalarında soru işareti kalmayana kadar tüm soruları cevaplamaya devam edeceğiz. Yine aynı zamanda İnstagram tarafından “Durum Özelliği” hakkında yapılacak açıklamalar ve özelliğe gelecek güncellemelerle ilgili güncel bilgileri de buradan aktarmaya devam edeceğiz. İnstagram Durum Ayarlama içerisinde size nasıl durum ekleme işleminin yapılabileceğini ve mevcut durumlarınızı nasıl değiştirebileceğinizi anlatarak başlayacağız.

İnstagram Durum Ayarlama (Yeni Özellik)

İnstagram geçmişten günümüze kadar dünyada ve ülkemizde en sevilen sosyal medya platformlarının başında gelmektedir. Android ve İOS işletim sistemine sahip akıllı cihazların yanı sıra Bilgisayar ve Tablet gibi bir çok farklı akıllı cihazda da çalışabilmektedir. Arkadaşlarımızla konuşmak istediğimizde, vakit geçirmek veya yeni insanlar tanımak istediğimizde İnstagram platformu her ihtiyacı fazlasıyla karşılayabiliyor. Son güncellemelerle birlikte eklenen Durum Özelliği herkesin ilgisini çekmeyi başardı. Fakat çoğu kullanıcı bu özelliği nasıl kullanabileceklerini bilmiyor. Aşağıda anlattığımız adımları izleyerek İnstagram Durum Ayarlama nasıl yapılır? öğreneceksiniz. Konuyla ilgili kısa süre sonra videolu içeriklerde eklenecektir. Bu sayede durum eklemek istediğinizde veya eklediğiniz durumu değiştirmek istediğinizde İnstagram üzerinden nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini daha iyi anlayacaksınız.

İnstagram Durum Özelliği Her Kullanıcıda Mevcut Değildir.

İnstagram Durum özelliği şuanda her kullanıcının yapabileceği bir özellik değildir. Fakat kısa süre sonra her kullanıcının kullanabileceği bir özellik haline gelecektir.

İnstagram Durum Ekleme Nasıl Yapılır?

İnstagram profilinize giriniz, daha sonrasında profil fotoğrafınızın altında yer alan “Durum Ekle” butonuna basarak kendinize göre bir durum ayarlayabilirsiniz. Eğer profilinize girdiğinizde “Durum Ekle” butonu yer almıyorsa özelliği bir sonraki güncelleme de kullanabilirsiniz.

  • İnstagram Profilinize Girin.
  • Profil Fotoğrafınızın altındaki “Durum Ekle” butonuna basın,
  • Uygun durumu seçin ve uygulayın.
İnstagram Durum Ayarlama
İnstagram Durum Ayarlama


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın