İnstagram Günlük Yoklama Özelliğini Kapat ve Aç 2023

 İnstagram Günlük Yoklama Özelliğini Kapat ve Aç 2023
Okunuyor İnstagram Günlük Yoklama Özelliğini Kapat ve Aç 2023

İnstagram günlük yoklama özelliğini kapat ve bu özelliği aç gibi konularda işlemlerin nasıl gerçekleşeceği kullanıcılar tarafından oldukça merak edilmektedir. Günümüzde en çok tercih edilen sosyal medya platformlarının başında gelen İnstagram, her zaman yeni özellikleri hakkında araştırmalara neden oluyor. Son zamanlarda ise uygulamaya yeni eklenen ve kullanıcıların nasıl kapatarak, açacağını bilmedikleri yoklama özelliğini sizlere tanıtıyoruz. Bu sayede herhangi bir şekilde zorlanmadan veya takılmadan İnstagram da bulunan günlük yoklama ismindeki bu yeni özellik hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Kendisini son zamanlarda daha hızlı ve etkili geliştirmeye atayan popüler platform, tüm bu özellikleri geliştirirken aynı zamanda beğenmeyen kullanıcıların kapatabilmesini sağladığı sistemi de içerisine ekliyor. Günlük yoklama ismine sahip olan mesaj penceresinde görünecek anket oluşturmanız ve diğer kullanıcıların da bu anketlere katılabildiği gibi aynı yerden kendileri içinde anket oluşturmalarını sağlamaktadır. Lakin İnstagram gibi popüler ve gündelik hayatımızın parçası haline gelmiş böylesine platformlar özellik geliştirirken oldukça dikkatli olması gerekiyor. Geliştirilen özelliklerin uygulamadaki kullanıcı tepkisini olumsuz etkilemeyecek olmalarından emin olmalılar. Bu sebeplerden dolayı İnstagram günlük yoklama gibi dahi anket özelliklerine açma ve kapatma gibi seçenekler koyuyorlar.

İnstagram Günlük Yoklama “Anket” Özelliği Nedir?, Ne İşe Yarar?

İnstagram ülkemizde ve dünyada en çok aktif kullanıcı kitlesine sahip sosyal medya platformları arasında en öne çıkanıdır. Ülkemizde de milyonlarca kullanıcısı bulunan ve kullanıcılarının genelinin uygulamada aktif olduğu platform, artık bir teknoloji zevkinden ziyade ihtiyaç gibi gözükmektedir. İş hayatı, sosyal hayat veya haberleşmenin yanı sıra, eğlence konularında dahi ilk başvurduğumuz mecralar arasında. İnstagram da hayatımızda olduğu noktayı korumak için, devamlı olarak günlük yoklama gibi sohbet üzerinden anket gerçekleştirmemizi sağlayacak yeni özellikler denemeye devam ediyor.

İnstagram Günlük Yoklama "Anket" Özelliği Nedir?, Ne İşe Yarar?
İnstagram Günlük Yoklama “Anket” Özelliği Nedir?, Ne İşe Yarar?

Zaten popüler ve sevilen bir uygulama lakin, günümüzde böyle sevilmesinin en başında insanların sosyal medya platformlarından beklediği özellikleri en başarılı şekilde uygulamalarına entegre etmelerinden kaynaklanmakta. Ayrıca yeni özellik geliştirirken kullanıcıların isteklerini beklemek yerine, bizim düşünmeyeceğimiz lakin hoşumuza gidecek özellikleri geliştirmeye devam etmeleri aslında hayatımızdaki yerini sağlamlaştırarak korumasını da sağlamaktadır.

Günlük yoklama ismine sahip bu İnstagram özelliği uygulama içerisindeki sohbet panelinde yer almaktadır. Sohbet bölümünden “Günlük Yoklama” ile aslında hikaye gibi bir süre sonra görünmeyecek anketler oluşturabiliyor, ve bu anketleri takipçilerimizle paylaşabiliyoruz. Gerçekten bir anket gibi ayarları da bulunan özellikte sormak istediğiniz soruyu yazdıktan sonra, insanların cevaplayabilmesi adına şıkları da sizler belirleyebilmektesiniz. Genellikle popüler hesaplar, yakın arkadaşlar veya sayfalar, platformda oluşturduğu grup sohbetlerinde bu günlük yoklama anketlerini oluşturabilirler. 3’kişiden daha az gruplarda anket oluşturulamaz.

Nasıl Açılır?

İnstagram Günlük Yoklama Nasıl Açılır?
İnstagram Günlük Yoklama Nasıl Açılır?

Günlük yoklama için sohbette bir anket başlatma özelliğini barındırdığını duyanlar hem mevcut sayfaları veya arkadaş gruplarından oluşan sohbetlerinde kullanmak isteyebiliyorlar. Bunun için öncelikle tekrar altını çizmek istediğimiz bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle özellik Türkiye’de aktif hale geldiğinde herkesin kullanımına açılacak. Şuanda genellikle İnstagram beta ile özellik denemelerine izin veren hesaplarda gözükebilmektedir. Ayrıca 3 kişiden daha düşük olan sohbetlerde günlük yoklama isimli anketler oluşturulamaz.

  • İnstagram Sohbet paneline gelin.
  • Grup oluşturmak için seçeneği işaretleyin.
  • Çıkartma ekle kısmına gelin.
  • Çıkartmalar arasında yer alan “Günlük Yoklama ve Anket” görseline tıklayın.
  • Anket için sorunuzu ve şıklara ekleyeceğiniz seçenekleri girdikten sonra oluşturduğunuz en az 3 kişilik gruba gönderin.

Özelliği açarken veya kullanırken nasıl yapacağını hala anlamayan kullanıcılar olacaktır. Onlar için İnstagram günlük yoklama açma konusunda yardımcı olacağını düşündüğümüz bir rehber videosu hazırlıyoruz. Bu sayede yeni özelliği kullanmak istediğinizde hazırladığımız videoyu izleyerek uygulayabilir ve karşılığını alabilirsiniz.

Günlük Yoklama “Anketi” Nasıl Kapatılır?

İnstagram da özellikleri açmak isteyenler kadar kapatmak isteyenler de oldukça fazla olabiliyor. Genellikle bir kullanıcı özelliği merak edip açtığında beğenmediyse veya şuan için alışamadıysa o özelliği tekrar kapatarak devam etmek istiyor. Veya yeni özelliklerin bir anda karşısına çıkan kullanıcılar bu duruma kolay alışamadıkları için geliştirme aşamalarında görmemek adına kapalı kalmasını isteyebiliyorlar. Son zamanlarda en çok konuşulan günlük yoklama isimli anket özelliğini İnstagram da kapatmak istiyorsanız;

Şuanda özellik henüz daha geliştirilme aşamasındadır. Aslında günlük yoklama özelliğinin kullanılmasını sağlayan önemli etken en az 3 kişilik bir grubunuzun olması veya grupta olmanız. Eğer İnstagram da bulunan günlük yoklama özelliğini kapatmak istiyorsanız bunun için anketlerin gönderildiği gruplardan çıkış yapabilirsiniz.

  • Mesajlar bölümüne gelin
  • Günlük Yoklama gelen grubun üzerine basılı tutun.
  • Aşağıda çıkan seçeneklerden “Sil” yazısına tıklayın.

Bu sayede günlük yoklama özelliğine maruz kaldığınız gruptan çıkış yapabilir veya sessize alarak aslında binevi özelliği kendinizde kapatmış olursunuz. Bunun harici olarak şuanda komple böyle bir durumla karşılaşmaları durdurma gibi bir özellik bulunmamakta.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın


VOZOL