İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır? (2020)

 İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır? (2020)
Okunuyor İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır? (2020)

İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır? sorusunu merak edenler ve bu işlemi bilmeyen kullanıcılar için anlatıyoruz. Kalıcı veya geçici olarak hesabınızı kapatabileceksiniz. Uygulamalara genellikle kullanıcıların kendi uygulamalarını indirmelerini ve daha çok kullanmalarını isterler, bundan dolayı uygulamaları kaldırırken veya varlığınızı silmeye çalışırken biraz zorlanmanız normal.

2020 yılında gelen yeni güncellemeler ve politika değişikliklerinden kaynaklanan, İnstagram hesabı kapatma işlemlerinde değişiklikler yapıldı. Daha zor ve karmaşık hal alması ile birlikte kullanıcıların sorduğu İnstagram hesabı nasıl kapatılır? sorusunu daha sık duymaya başladık.

Oyun platformunun mobil platformlardaki yüksek çıkışından sonra sosyal medya uygulamaları’da artık yatırımlarını mobil platformlara yapmaya başladı. Hem Android hemde İOS işletim sisteminin uygulama mağazalarında en büyük sosyal medya uygulaması olmayı başaran İnstagram kayıt olmak ve kullanmak basit. Fakat artık bu sosyal medyadaki varlığınızı ortadan kaldırmak istiyorsanız biraz zorlanacaksınız.

Kullanıcıların bu konuyla ilgili en merak ettikleri soruları’da bu başlık altında cevaplayacağız. Başkasının İnstagram hesabı nasıl kapatılır? gibi farklı sorularda çok sık sorulduğu için hepsini cevaplamak istiyoruz. İşletme veya kişisel oluşturduğunuz İnstagram hesabı kapatmak için kalıcı silme linki gibi kısa yollar sunarak bu işlemleri en kolay şekilde yapmanızı sağlayacağız.

İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır?
İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır? en basit ve açık haliyle sizlere anlatacağız, yapmanız gerekenler ile sonucunda neler olacağını bileceksiniz. İnstagram hesabı silerken geçici veya kalıcı iki farklı kapatma işlemi olduğu için bunları ayrı anlatacağız. İnstagram hesabı nasıl kapatılır? cevabımızı anlamadıysanız veya sormak istediğiniz daha farklı sorular varsa aşağıdan yorum olarak yazabilirsiniz.

Tabi’ki sosyal medyadaki varlığınızı kaldırmayı iyice düşünmeniz ve bu işlemleri öyle yapmanız gerekiyor. İnstagram hesabını kalıcı olarak silen ve kapatanlar sonradan pişmanlık duysalar’da buradan geri dönüş olmadığı için giden gittiğiyle kalıyor.

Telefonda İnstagram hesap silme ile ilgili size yardımı olacak linkleri butonlara yerleştireceğiz. Böylelikle Telefondan Instagram hesabı nasıl kapatılır? sorusunu soranlar ve bu işlemi yapmak isteyenler için işi kolaylaştıracağız.

Bir başkasının İnstagram hesabı nasıl kapanır? ile ilgili sorulan sorulara’da kısaca cevaplamak istedik fakat asıl konumuza öncelik vereceğiz. İnstagram hesabı nasıl kapatılır? sorusunu merak edenler için hem kalıcı hemde geçici kapatma yöntemlerini aşağıda anlatıyoruz.

İnstagram Hesabı Geçici Olarak Kapatma (Dondurma)

İnstagram hesabı nasıl kapatılır? sorusunu soranlar genellikle hesaplarını dondurmak istedikleri için buna öncelik verdik. İnstagram hesabı geçici olarak kapatmak istiyorsanız aşağıda bulunduğumuz uyarılar ve kapatma yöntemini dikkatli okumanız gerekmektedir.

İnstagram hesabınızı geçici olarak kapattığınız zaman profiliniz, fotoğraflarınız, yorumlarınız ve yaptığınız beğenmeler hesabınızı tekrar aktif edene kadar kaldırılacak. Yeniden aktif etmek için hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.

İnstagram hesabınızı geçici olarak kapatmak için:

  1. Yukarıdaki “Geçici Kapat” düğmesine tıklayın,
  2. Sağ üst kısımdaki insan simgesine tıklayın ve Profili Düzenle diyin.
  3. Biraz aşağıya inin ve Hesabımı geçici olarak kapat yazısına tıklayın,
  4. Hesabınızı neden kapattığınız ile ilgili soruyu cevaplayarak şifrenizi girin,
  5. Hesabı geçici olarak kapat dedikten sonra hesabınız kapanacak.

Yukarıda anlattığımız 5 adımla hesabınızı rahatlıkla dondurabilir ve sonrasında tekrar kullanabilirsiniz.

İnstagram Hesabı Kalıcı Olarak Kapatma (Silme)

İnstagram hesabı nasıl kapatılır? sorularının en merak edilen ve yapımında zorlanılan sorusuna geldi sıra. İnstagram hesabı kalıcı olarak kapatma yani silmek için gerekenleri aşağıda maddeler halinde anlattık.

İnstagram hesabınızı kalıcı olarak kapatıp sildikten sonra hesabınızdaki fotoğraflar, beğeniler, video ve yorumlarınız’da kalıcı olarak silenecek. Aynı zamanda kullandığınız kullanıcı adınızla yeni bir hesap oluşturamazsınız.

İnstagram hesabınızı kalıcı olarak kapatma, silme işlemi için:

  1. Yukarıdaki “Kalıcı Olarak Kapat” düğmesine tıklayın,
  2. Hesabınıza giriş yapın,
  3. Hesabınızı neden sildiğiniz ile ilgili soruyu cevaplayın
  4. Hesabımı kalıcı olarak kapat diyin.

Yukarıdaki 4 kısa adım ile birlikte İnstagram hesabınız kalıcı olarak kapatılmış ve silinmiş olacaktır.

Başkasının İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

Başkasının İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır?
Başkasının İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

Başkasının İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır? sorusu aslında başka birisinin hesabını çalmak gibi bir sonuca çıkıyor. Eğer kapatmak istediğiniz hesabın şifresini ve bilgilerini biliyorsanız yukarıda anlattığımız hesap kapatma ve silme işlemleri ile kapatabilirsiniz.

Başkasının İnstagram hesabı nasıl kapatılır? sorusunu sorarken başkası dediğiniz insanın hesap bilgilerini bilmiyorsanız kapatmak zor olacaktır. Eğer sahte ve dolandırıcı, sizi taklit ediyor veya kurallara aykırı davranan bir hesap’sa şikayet ederek kapatabilirsiniz.

Kalıcı İnstagram Silme Linki

Kalıcı İnstagram Silme Linki ile hesabınızı bir daha açılmamak üzere tamamen kapatmanızı sağlayan özel bir bağlantıdır. Tamamen resmi İnstagram’ın sunduğu bu özellik ile kolaylıkla hesaplarınızı kalıcı bir şekilde silebilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz Kalıcı İnstagram Silme Linki ile ortalama 3 dakika içerisinde hesaplarınızı kapatabilirsiniz. Sormak istediğiniz soruları aşağıdan yorum olarak yazmanız halinde hızlı şekilde cevaplayabiliriz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın