İnstagram Hikaye Arka Plan Rengi Değiştirme

 İnstagram Hikaye Arka Plan Rengi Değiştirme
Okunuyor İnstagram Hikaye Arka Plan Rengi Değiştirme

İnstagram Hikaye Arka Plan Rengi Değiştirme işleminin nasıl gerçekleştireceklerini bilmeyenler araştırıyor. Paylaşacağınız anlık durum ve hikayelerinizin arka plan renklerini dilediğiniz gibi değiştirebileceksiniz. Çoğu kullanıcı böyle bir seçeneklerinin olduklarını düşünmüyorlar ve bunu yapanlarında nasıl yaptıklarını merak ediyorlar. Günümüzün en popüler ve en çok kullanılan sosyal medya platformu olan İnstagram kendisini geliştirmeye devam ediyor. Yeni bir özellik çıkardığı zaman kullanıcı deneyimleri ve daha bir çok sebepten dolayı onları sürekli olarak ilerletiyor. İlk olarak hikaye özelliğini getirdiklerinde şimdi olanların hiç birisi o zaman yoktu.

Şimdilerde ise bir hikayeyi paylaşacağımız zaman işimize yarayacak her detayı oradan görebiliyoruz. İnstagram hikaye paylaşanların arka planlarını renklendirmek için sürekli görsel yüklediğini gören İnstagram bu konuya da bir çözüm getirdi. Ardık düz renkli bir hikaye paylaşacağınız zaman arka planını dilediğiniz şekilde renklendirebiliyorsunuz. İnstagram hikaye arka plan rengi değiştirme hakkındaki detaylar eklenmeye devam edilecektir. Merak ettiğiniz ve sormak istediğiniz sorularınızı yorum olara yazın.

İnstagram Hikaye Arka Plan Rengi Değiştirme Nasıl Yapılır?

İnstagram uygulamasında hikaye paylaşacakken arka plan rengini sade veya siyah olmasından sıkıldıysanız yazınızla uyumlu ve onu daha dikkat çekici hale getirecek şekilde arka plan rengini nasıl değiştirebileceğini anlatacağız. Bu konuyu anlattığımız bir videoyu da kısa süre sonra sizlerle paylaşacağız. Eğer nasıl yapılacağını anlamadıysanız veya anlattığım şekilde yapamadıysanız bize bildirin. İnstagram Hikaye Arka Plan Rengi Değiştirme işlemlerinin nasıl yapıldığını aşağıda maddeler halinde açıkladık.

1- İnstagram uygulamasına giriş yapın ve hikaye ekranına gelin. Daha önce çektiğiniz bir fotoğrafı seçin veya bir fotoğraf çekin.

İnstagram Hikaye Arka Plan Rengi Değiştir 1
İnstagram Hikaye Arka Plan Rengi Değiştir 1

2- Daha sonrasında sağ üst tarafta olan “Aa” yazısının hemen solundaki Kalem ile çizilen ikona tıklayın.

İnstagram Hikaye Arka Plan Rengi Değiştir 2
İnstagram Hikaye Arka Plan Rengi Değiştir 2

3- Ekranın altında bulunan renklerden arka plan olarak uygulamak istediğiniz bir renk seçin. Daha sonra ekrana biraz basılı tutun ve seçtiğiniz renk arka planınız olacak.

İnstagram Hikaye Arka Plan Rengi Değiştir 3
İnstagram Hikaye Arka Plan Rengi Değiştir 3

İnstagram hikaye arka plan rengi değiştirme işlemi bu kadar basit. Merak ettiğiniz farklı sorularınız varsa yorum olarak yazabilirsiniz. İçeriğimizi sizler için güncellemeye ve geliştirmeye devam edeceğiz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Bilgiler
38 okunma
okunma4257
0 yorum