İnstagram Hikaye Beğenme Nasıl Yapılır?

 İnstagram Hikaye Beğenme Nasıl Yapılır?
Okunuyor İnstagram Hikaye Beğenme Nasıl Yapılır?

İnstagram Hikaye Beğenme için yapmanız gereken adımları aşağıda anlattık. Profilinizde hitap şekli gözükmesini istiyorsanız size verilen link ile hızlı bir şekilde Hikaye Beğenme terimlerinizi kullanıcı adınıza tanımlayabileceksiniz. 2021 yılında popüler sosyal medya uygulamasına oldukça fazla güncelleme geldi. Gelen bu güncellemeler genellikle kullanıcıların gerek duydukları açıkları kapatmak üzerineydi. Son dönemlerde eklenen ve fazla duyulmayan İnstagram Hikaye Beğenme özelliği ile profil bilgilerinize bir hitap şekli ekleyebiliyorsunuz. Her İnstagram kullanıcısı profilinde gözükebilmesi için maksimum 4 adet Hikaye Beğenme ekleyebilmektedir. Ekleyeceğiniz bu Hikaye Beğenme hitap şekillerini isterseniz herkese açık veya yalnızca takipçilerinize gözükecek şekilde ayarlayabiliyorsunuz.

Şuanda yurt dışında bir kaç ülkede aktif olarak kullanılmaya başlanan özellik henüz Türkiye için de kullanılabilir olup olmadığıyla ilgili bir açıklama yapılmadı. Fakat tespit ettiğimiz bir kaç profil de İnstagram Hikaye Beğenme yapıldığını fark ettik. Resmi İnternet sitesini araştırdığımızda eklenebilecek bir bağlantıyı sizler için bulduk. Aşağıda anlattığımız adımları uygulayarak İnstagram Hikaye Beğenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Karşılaştığınız bir hata veya yaşadığınız bir sorun olursa yorum olarak bize bildirin.

İnstagram Hikaye Beğenme

İnstagram Hikaye Beğenme için öncelikle Türkiye de bu özelliğin aktif hale getirilmesi gerekiyor. Fakat aşağıdaki bağlantıyı kullanarak ulaşacağınız sayfada kendi hesabınız için hitap şekli önerisini form olarak yollayabilirsiniz. Aşağıda verdiğimiz ” İnstagram Hikaye Beğenme” butonuna basın. Açılan resmi sayfadan İnstagram hesabınıza giriş yapınız, daha sonra Hitap şekillerini ekle yazan yere profilinizde görülmesini istediğiniz hitap şekillerini ekleyiniz. Ardından bir altındaki kutucuğa eklediğiniz hitap şekillerinin görülmesini istediğiniz hesabın kullanıcı adını yazınız. Gönder dediğinizde karşınıza bir uyarı mesajı gelecek.

İnstagram Hikaye Beğenme Nasıl Yapılır?
İnstagram Hikaye Beğenme Nasıl Yapılır?

Yukarıda anlattığımız adımları uygulayarak yollayacağınız hitap şekli kesin olarak uygulanmaz. Bir çok İnstagram kullanıcısı sizin adınıza benzer hitap şekillerini bildirirse büyük ihtimalle özellik henüz gelmese dahi profilinize tanımlanacaktır. Fakat bu özellik Türkiye de aktif edildiği zaman nasıl kullanabileceğinizi aşağıda anlatıyoruz.

  1. Beğenmek İstediğiniz Hikayeye Tıklayın
  2. Sağ altta yer alan Kalp butonuna tıklayın.
  3. Hikayeyi beğenmiş olacaksınız

Yukarıdaki adımlar özellik ülkemizde aktif edildikten sonra nasıl kullanabileceğinizi anlatmaktadır. Daha sonrasında profilinizdeki biyografi yazısının üzerinde hitap şekli gözükecektir.

İnstagram Hikaye Beğenme Nedir?

İnstagram Hikaye Beğenme, kullanıcıların kendileriyle ilgili hitap şekillerini eklemeleri için getirilen bir özelliktir. Kullanıcı adı genellikle her insanın ismi ve soyismi olmuyor, İnstagram kullanıcılarına isim ve soyisim için verdiği alana %65 kendilerine ait hitap şekillerini yazıyorlar. Bu yüzden geliştirilen bu özellik ile artık isim alanına isminizi ve hitap alanına da hitap şekillerinizi ekleyebileceksiniz.

Hitap bir diyalog esnasında karşı taraftaki bireye belli amaçlar doğrultusunda sevgi ve saygı gibi durumları betimlemek için kullanılan vurgulu sözcüklerdir. Genellikle bir diyaloga başlamak veya söze girmek için kullanılan bir araçtır. Diyalog içerisine girilen birey ya da bireyler ile olan mesafenizi gösterir.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın