İnstagram Hikaye Beğenme Özelliği (2022)

 İnstagram Hikaye Beğenme Özelliği (2022)
Okunuyor İnstagram Hikaye Beğenme Özelliği (2022)

İnstagram Hikaye Beğenme Özelliği test aşamasına sokuldu bu özellik ne işe yarayacak ve nasıl kullanılacağı hakkındaki detaylı bilgileri yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz. Ülkemizde en çok vakit geçirilen sosyal medya uygulaması olan İnstagram üzerinde kullanıcıların paylaştıkları hikayeleri ana sayfanın en üst kısmında daireler içerisinde görerek izleyebiliyorduk.

İnstagram uygulamasının kendi kategorisinde lider olabilmesinin sebebi sürekli kendini geliştiriyor ve kullanıcıların en çok yararlanabileceği tarzı en basit şekilde aktarmaya çalışmasından kaynaklı. Canımız sıkıldığında veya öyle dolanmak istediğimizde İnstagram üzerinden paylaşılan hikayeleri izliyoruz ve ilgimizi çeken bir paylaşım gördüğümüz zaman üzerinde durabilmek için basılı tutmamız gerekiyor.

Hikayeleri durduramamak kullanıcıların canını sıkıyor, her ne kadar zamanla alışmış gibi görünsek’de bu haberi okuyunca sizinde başınıza geldiğini ve can sıkıcı bir durum olduğunu hatırlamışsınızdır.

İnstagram Hikaye Beğenme Özelliği

İnstagram Hikayeleri Durdurma Özelliği
İnstagram Hikayeleri Durdurma Özelliği

İnstagram Hikaye Beğenme Özelliği şuanda aktif olarak mevcut fakat bunu yapabilmek için mevcut hikayenin üzerine basılı durmamız gerekiyor. Yeni güncellemeyle birlikte hikayeleri tek dokunuş yardımıyla durdurabilecek ve sonra ilerleteceğiz.

İnstagram hikaye durdurma özelliği henüz test aşamasında olduğu için tam olarak nasıl çalışacağı ve ne zaman geleceği hakkında iddialarda bulunmak kullanıcıları kandırmak olacaktır. Gelişmeleri güncel olarak buradan takip edebilirsiniz.

İnstagram Hikaye Beğenme özelliği hakkındaki fikir ve düşüncelerinizi aşağıdan yorum olarak yazabilirsiniz. Sormak istediğiniz sorulara hızlı yanıtlar verilecektir.

İnstagram Hikaye Beğenme Özelliği Nerede?

İnstagram uygulamasındaki Sınırlar özelliğini bulamayanlar aşağıdaki kısa yol bağlantısını kullanabilirler. Özelliğin ismine tıkladıktan sonra ardından yorumlarda görmek istemediğiniz mesajları kelime kelime yazabilirsiniz. Mesela çok sık kullanılan küfürler ve kısaltmaları veya hoşlanmadığınız imalar gibi. Bu işlemi yaptıktan sonra herhangi bir kullanıcı fotoğrafınızın altına bu engellediğiniz yani sınırladığınız mesajı yazamayacak. Sormak istediğiniz sorularınızı yorum olarak yazabilirsiniz. Özelliğe gelecek olan güncellemeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

İnstagram Sınırlar Özelliği
İnstagram Sınırlar Özelliği
  1. İnstagram Ayarlarınıza Gelin,
  2. Gizlilik yazısına tıklayın,
  3. Ardından Etkileşimlerin altında “Sınırlar” özelliğini göreceksiniz.
  4. Karşınıza çıkan ekrana Devam deyin,
  5. Sınırlamak istediğiniz ayarları kendinize göre düzelti ve aç butonuna tıklayın.

İnstagram Hikaye Beğenme Özelliği Nedir? ve Nasıl Kullanılır?

İnstagram Hikaye Beğenme Özelliği son güncellemeyle birlikte uygulamaya eklenen yen bir özelliktir. İnstagram kullanıcıları diğer kullanıcıların kendilerine yazmalarından hoşlanmadıkları kelimeleri sınırlayarak engelleyebiliyorlar. Örneğin paylaştığınız bir fotoğrafın altına kötü yazılmasını istemiyorsunuz veya mesajlarda birisinin size kötü yazmasından hoşlanmıyorsunuz. İşte sunurlar özelliğini kullanarak Kötü kelimesini engelleyebileceksiniz.

Bu sayede insanlar fotoğraflarınızın altına bu engellediğiniz kelimeyi yazamayacaklar. Bu size hem zaman kazandıracak hem de can sıkıcı şeylerle uğraşmamanızı sağlayacak. Fotoğraflarınızın altını bir bir kontrol etmek veya mesaj kutunuzu birer birer incelemekten yorulanlar için oldukça güzel bir özellik. Bazen hoşlanmadığımız kelimeleri görmek ve onları ortadan kaldırmak için tüm gönderilerimizi kontrol etmek zor oluyor. Fakat İnstagram Hikaye Beğenme özelliği bu zorlukları bertaraf etmemizi sağlayacak.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın