İnstagram Hikaye Etkileşimi Nasıl Artar?

İnstagram Hikaye Etkileşimi Nasıl Artar?

Milyonlarca kullanıcısına en yenilikçi adımları atarak daha fazla ilgi gören İnstagram hesaplarınızın hikaye (story) bölümlerinde 24 saat süreyle paylaşmanıza izin verilmektedir. Arşivle seçeneğini kullanmadığınız sürece tamamen silinecek olan hikayelerinizde etkileşimi nasıl artırabileceğinizin yanıtını merak ediyor olabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda İnstagram hikayelerinde etkileşimi artırma yöntemlerine ve İnstagram hesaplarını kullanmaya yönelik detayları paylaşacağız.

İnstagram hesaplarınız üzerinden yalnızca hikaye paylaşmakla kalmayıp, paylaşılan hikayeleri ardı ardına izleme fırsatını elde edebilirsiniz. Ayrıca fotoğraflarınızda birtakım değişiklikleri ve eklemeleri yapabilir, canlı yayın açabilir veya listenizdeki kişilerin canlı yayınlarına katılabilirsiniz.  

Hikaye paylaşımlarında ise;

 • Arşivleme,
 • Direkt mesajla gönderme,
 • Etkileşime girenleri görüntüleme,
 • Eş zamanlı olarak Facebook adreslerine gönderme,
 • Takipçilerinizi etiketleme veya görmesini istemediğiniz kişileri gizleme imkanlarını elde edebilirsiniz.

Oluşturacağınız hikayelerde etkileşimi artırmak istediğinizde ise bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir.

İnstagram Hikaye Etkileşimini Yükseltmek

Daha fazla kişi tarafından görüntülenmesini istediğiniz hikaye paylaşımları için:

 • İçerikleri kendinize özgü ve benzersiz bir şekilde hazırlamaya özen göstermeli,
 • Fotoğraflarda ve videolarda ilgi çekecek noktalara dikkat çekmeli
 • Gündemdeki konulara ilişkin etiket oluşturmalı
 • Paylaşımınızda yer alan veya ilgisi olan kişileri etkileme
 • Filtre, çıkartma ve emoji kullanımlarını doğru biçimde gerçekleştirme
 • Anket, soru ve yarışma düzenleme gibi aşamaları tamamlayabilirsiniz.

Özgün İçerik Nedir?

İnstagram hikayelerinizde etkileşimi artıracak en önemli etkenlerden birisi, başkası tarafından keşfedilmeyen ve paylaşılmayan, dikkat çekici içerikleri özgün bir şekilde oluşturmaktadır.

Kaliteli Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılır?

Gerektiğinde profesyonel destekleri alarak ışığı en iyi şekilde kullanabilirsiniz. Kaliteli fotoğrafları çekmek için kullanacağınız uygulamalara göz atarak, ilgi çekici görselleri hazırlayabilirsiniz. İnstagram etkileşimini yükseltmek istediğinizde bu hususa önem vermeniz gerekecektir.

Eğlenceli İçerikleri Hazırlamalı mıyım?

Takipçi kazanmak istediğinizde insanların hoşuna gidecek içerikleri eğlenceli bir şekilde hazırlamalısınız. Kasvetli havayı dağıtarak, İnstagram’da daha fazla kişiye ulaşacak paylaşımları gerçekleştirebilirsiniz. Sıkıcı ve melankolik paylaşımlara devam ettiğiniz sürece takipçileriniz hikayelerine bakmaktan vazgeçeceklerdir.

Kimleri Etiketlemeliyim?

Etiketleme özelliğini 10 kişi ile sınırlandıran İnstagram’da, paylaşımlarınızla ilgili olabilecek kişileri etiketlemeye özen göstermelisiniz. Profillerini sık sık ziyaret ederek ortak hobilerinizin olduğunu keşfettiğiniz kişilere öncelik verebilirsiniz. İlgisiz kişileri etiketlemeniz halinde ise takipçi kaybetmenize neden olacak adımları atabilirsiniz.

Filtre Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

En dikkat çekici filtreleri doğru biçimde kullanmalısınız. Fotoğrafınızda anlatmak istediğiniz şeylere yönelik parlak veya soft renklerde filtreleri seçebilirsiniz. Ayrıca emojilerle renklendirebilir veya hislerinizi yansıtabilirsiniz. Böylelikle etkileşimi artırmak için önemli bir adımı atmış olacaksınız.

Ödüllü Yarışma Nasıl Düzenlenir?

Eğer profillerinizi ticari amaçlarla kullanıyorsanız ve ürün satışlarını-reklamlarını gerçekleştiriyorsanız, belirli dönemlerde ödüllü yarışmaları düzenleyebilirsiniz. Böylece kullanıcılarınızın daha fazla takipte kalmasını sağlayabilirsiniz. Düzenleyeceğiniz anketler sayesinde herhangi bir konuda takipçilerinizin fikirlerini almanız hoşlarına gidecektir. Daha geniş kitleye ulaşmak istediğinizde İnstagram etkileşimini yükseltmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

10
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.