İnstagram Hikaye Karartma (Şiddete Karşı)

İnstagram Hikaye Karartma (Şiddete Karşı)

İnstagram Hikaye Karartma özelliği ile şiddete karşı dayanışma adına bir çok kullanıcı araştırma yapmaktadır. Bu durumu görenler bunun ne olduğunu merak ediyor ve nasıl yapabileceklerini araştırıyorlar. Sizde aşağıda anlattığımız adımları uygulayarak İnstagram Hikaye Karartma işlemini gerçekleştirebilir ve Şiddete Karşı duruşunuzu herkese gösterebilirsiniz. Son zamanlarda dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadına yönelik şiddetin artması bu durumun hemen önüne geçilmesi gerektiğini bizlere gösteriyor. İnstagram kullanıcıları da uygulamanın özelliklerini kullanarak herkese bu tehlikenin varlığını göstermek adına çeşitli paylaşımlar yapıyorlar. Özellikle yüksek takipçi sayısına ulaşan büyük sayfaların da Hikaye Karartma akımı başlatması ile şiddete karşı dayanışma kuvvetlendi. Bu konudaki detayları paylaşmaya devam edeceğiz.

İnstagram Hikaye Karartma (Şiddete Karşı) Nedir?

İnstagram Hikaye Karartma şuanda uygulamada olan bir özellik değildir. Tabi ki de çeşitli efektler kullanılarak paylaşılacak olan görseller veya videolar karartılabilmektedir. Fakat Kadına şiddet olaylarının ardından tüm dünyada da başlatılan Şiddete Karşı paylaşımlar ülkemizde de paylaşılmaya başlandı. Herkes diğer insanların da ilgisini çekebileceğini düşündüğü resim, fotoğraf veya videoları paylaşırken Hikaye karartma ile şiddete karşı akımına uygun şekilde paylaşmak istiyorlar. Konuyla ilgili detayları aktarmaya devam edeceğiz.

İnstagram Hikaye Karartma (Şiddete Karşı)
İnstagram Hikaye Karartma (Şiddete Karşı)

Dünyada başlatılan bu dikkat çekici akım aslında birer ses duyuruş çabasıdır. Kadına şiddet olaylarının artması ve bu olayların önleminin alınamaması herkesin canını oldukça sıkıyor. Artık bu duruma bir dur demek için sosyal medyada başlatılan akıma, sosyal medya platformlarının da ayak uydurması istenmektedir. Yüz binlerce kullanıcı İnstagram uygulamasına şiddete karşı dayanışma adına ilgi çekmesi için Hikaye karartma özelliğinin eklenmesini istiyor. Şuanda böyle bir özellik mevcut olmasa da, İnstagram gibi kullanıcılarına değer veren bir sosyal medya platformunun bu isteğe kayıtsız kalacağını düşünmüyoruz. Aynı zamanda bu hikaye karartma yöntemi ile Şiddete karşı paylaşım yapmak isteyenler aşağıdaki yöntemi izleyebilirler. Eğer instagram tarafından bu konuda bir açıklama yapılırsa sizlere buradan bildireceğiz.

İnstagram Hikaye Karartma (Şiddete Karşı) Nasıl Yapılır?

İnstagram hikaye karartma gibi bir özellik şiddete karşı bir tepki olarak mevcut değildir. Fakat İnstagram uygulamasının hikaye efektlerini kullanarak nasıl yapabileceğinizi anlatmaya çalıştık. Kısa süre sonra bu konuda sizlerle bir video da paylaşacağız. Bu sayede şiddete karşı bir hikaye paylaşmak istediğiniz zaman nasıl karartma işlemini uygulayabileceğinizi daha iyi anlayacaksınız.

İnstagram uygulamasında hikaye paylaşırken karartmayı sağlayacak bir efekt bulunmamaktadır. Herhangi farklı bir program kullanmadan İnstagram üzerinden nasıl paylaşacağınız video veya görsele karartma uygulayabileceğinizi anlatacağız. Fakat uygulama mağazasından indireceğiniz herhangi bir video veya görsel efekt düzenleme uygulaması sayesinde bu işlemleri daha kolay yapabilirsiniz.

  • İnstagram uygulamasına girin,
  • Profilinize gelin,
  • Sağ yukarıdaki “+” işaretine tıklayın ve gönderi paylaş deyin,
  • Hikayede paylaşacağınız gönderiyi seçin ve ilerleyin.
  • Ardından “Moon, Willow veya İnkwell efektlerinden bir tanesini seçin. Ardından ekran görüntüsü alın ve hikayenizde kırparak paylaşın.

Eğer daha kaliteli bir İnstagram hikaye karartma işlemi istiyorsanız bunun için görselinizi veya videonuzu bu işlemi yapan farklı uygulamalarla karartmayı denemelisiniz. İnstagram hikaye özelliğinde paylaşacağınız görseli karartmayı sağlayacak bir efekt şuanda bulunmamaktadır.

27
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.