İnstagram Hikaye Kutucukları Büyüdü Nasıl Düzeltilir?

 İnstagram Hikaye Kutucukları Büyüdü Nasıl Düzeltilir?
Okunuyor İnstagram Hikaye Kutucukları Büyüdü Nasıl Düzeltilir?

İnstagram hikaye kutucukları büyü şikayetinde bulunan kullanıcılar bu durumu nasıl düzeltebileceklerini merak ediyorlar. Dünyada en çok aktif kullanılan ve ülkemizde de milyonlarca kullanıcısı bulunan İnstagram uygulaması günlük hayatta oldukça aktif kullanılmaktadır. Genellikle bu tür sosyal medya platformlarında karşılaşılan hatalar veya sorunlar çeşitli kodlarla ya uygulamadan ya da kullanıcıdan kaynaklı gözükme konusu aslında alışılmış durumdu.

Lakin son zamanlarda İnstagram da hikaye özelliğinin bulunduğu alandaki hikaye kutucuklarının oldukça büyümesi ve ekranı kaplıyor olması kullanıcıların sinirini oldukça bozmaya başladı. Normalde uygulama içerisinde rahatsız etmeyecek büyüklüğe sahip olan hikaye kutucuk alanı bu yaşanan sorunla oldukça büyümesi nedeniyle hem hikayelere erişim zorlanıyor hem de ana sayfa üzerinde oldukça alan kaplayarak kullanıcıların uygulamayı rahat kullanabilmesinin önüne geçiyor. Bu durum çoğu kullanıcıda gözüken ciddi bir problem olmaya başladığı için konuyu bir kere daha araştırarak nasıl düzeltilebileceği yönünde önemli bilgiler topladık.

İnstagram Hikaye Kutucukları Büyüdü

İnstagram platformu günlük hayatta milyonlarca kullanıcı tarafından oldukça aktif kullanılmaktadır. Sadece takip ettiğimiz isimler değil aynı zamanda iş veya bilgi almak içinde kullanılabiliyor. Can sıkıntısında vakit geçirmek veya bir çok farklı konuda sosyal medya platformlarının sunacağı en kaliteli hizmeti sunmayı başarmaktadır.

Uygulamada en çok kullanılan özelliklerin arasında yer alan hikaye bölümü genellikle ana sayfa üzerindeki en üst kısımda kutucuk şeklinde yan yana sıralanan sonuçlarla gözükebilmekte. Yani uygulamayı açanlar veya ana sayfaya girenler sayfanın en üst bölümünde takip ettikleri kullanıcıların paylaştıkları hikayeleri sırayla görebiliyorlar. Burada yer alan hikaye kutucuklarının büyümesi durumu işte bu sorunun özetidir.

İnstagram Hikaye Kutucukları Büyüdü Nasıl Düzeltilir?
İnstagram Hikaye Kutucukları Büyüdü Nasıl Düzeltilir?

Nasıl Düzeltilir?

İnstagram hikaye kutucukları büyüdü sorunu aslında daha öncede karşılaşılan bir hata türüdür. Bu durumun sebebi kesinlikle kullanıcılar değildir. Yani sizden kaynaklı olmayan bir sorunda siz durumu düzeltebilmek için herhangi bir çözüm veya yöntem uygulayamazsınız. Lakin yine de bazı küçük adımlar bu durumdan kurtulmanız için size yardımcı olabilir.

Hesaplar Arası Geçiş

İnstagram hikaye kutucuklarının büyüme şikayeti her kullanıcı da gözükmemekte. Bu nedenle eğer İnstagram hesabınıza bağlı veya açık olan farklı bir hesap varsa profilinizden diğer hesaba geçiş yapın ve sonrasında tekrardan bu sorunu yaşadığınız hesaba girin. Hesaplar arası geçiş yapmak aslında arka planda uygulamanın kodlarındaki bozukluğu giderebilir. Genellikle bu sorunu yaşayanlar bu yöntemi uyguladıktan sonra durumun düzeldiğini söylüyor.

İnstagram hikaye kutucukları büyüdü şikayetleriyle ilgili araştırmalarımız devam etmektedir. 2023 yılı boyunca tekrar buna benzer sorunlarla karşılaşmanız halinde içeriği ziyaret ederek diğer güncel çözümlerden ve konu hakkındaki bilgilerden yararlanabilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın


VOZOL