İnstagram Hikaye Link Ekleme Çıkmıyor? (2020)

 İnstagram Hikaye Link Ekleme Çıkmıyor? (2020)
Okunuyor İnstagram Hikaye Link Ekleme Çıkmıyor? (2020)

İnstagram Hikaye Link Ekleme Çıkmıyor? İnstagram normal kullanıcılar için olduğu kadar Dijital İçerik Üreticileri veya işletme hesapları için çok önemli 2016 yılında hikaye özelliği’nin instagram’a gelmesi ile hikaye reklamcılığı çok tuttu.

Bugün ki konumuz ise instagram hikayelerine link eklemeye dayanıyor ve bu özellik insanları çok hızlı bir şekilde link özelliğini kullanan içerik üreticisiyse içeriğe, işletmeci veya satıcı ise ürüne yönlendirmeye yardımcı oluyor. Peki bu nasıl Yapılır? İnstagram Hikaye Link Ekleme Çıkmıyor? Sorusuna cevap verelim.

İnstagram Hikaye Link Ekleme Neden Çıkmıyor?

İnstagram Hikaye Link Ekleme Neden Çıkmıyor?
İnstagram Hikaye Link Ekleme Neden Çıkmıyor?

Öncelikle normal şartlar altında bunu yapabilmeniz için iki aşama gerçekleştirmelisiniz. İlk olarak hesabınızı işletme hesabı yapmalısınız ki bu ayarlar>hesap kısmından saniyeler içerisinde yapılabilir. İkinci olarak instagram sayfanızda 10.000 takipçiye ihtiyacınız var ki absürt olan durum. Peki bunun bir başka çözümü yok mu? Tabi ki var.

İnstagram Hikaye Link Ekleme Nasıl Çıkar?

Her türlü hesabınızı bir işletme hesabına çevirmelisiniz. Bunu yapmak için sırayla ayarlar>hesap kısmından çok kolay şekilde yapabilirsiniz. Link ekleme işlemini yapabilmek için instagram’a kendi özelliklerini kullanarak ufak bir oyun oynayacağız.

Hepiniz IGTV ne bilirsiniz. İnstagramla bağlantılı ayrı bir uygulama olarak çıksa dahi instagram bir güncelleme ile ana uygulama bünyesine kattı. Bu işlemi IGTV aracılığı ile yapacağız.

İnstagram Hikaye Link Nasıl Eklenir?

İnstagram Hikaye Link Nasıl Eklenir?
İnstagram Hikaye Link Nasıl Eklenir?

Öncelikle sağ üstteki mercek tuşuna basıyoruz. Ara ksımının altında IGTV var. Ona tıklayınız. Sağ üstte bir + sembolü görmektesiniz. + Sembolüne tıklayınız. 1dakika 15 saniyelik bir video yükleyin linkini koyduğunuz şeyin tanıtımı olabilir.

Sonrasında ne zaman hikaye atsanız o videonun linkini ekleyebiliyorsunuz eğer o videoda da diyelim ki YouTube kanalınızın linkini paylaştınız. Videoya verdiğiniz isme insanlar tıklayarak otomatik olarak o linke gidebilirler. 


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın


VOZOL