İnstagram Hikaye Öne Çıkarma Sorunu Çözümü (2023)

 İnstagram Hikaye Öne Çıkarma Sorunu Çözümü (2023)
Okunuyor İnstagram Hikaye Öne Çıkarma Sorunu Çözümü (2023)

İnstagram hikaye öne çıkartma sorunu yaşayan kullanıcılar için 2023 yılında bu durumu nasıl çözeceklerini buradan öğrenecekler. Paylaştığınız yeni veya eski bir hikayenizi öne çıkaranlara eklemek istediğinizde eklenmeme sorunları yaşıyorsanız buradaki bilgiler sizleri bu durumdan kurtarmak için önem taşımakta. Dünyada sosyal medya platformuna olan ilginin büyüklüğü ülkemizdeki kullanıcılarda da gözükse de, platformda yaşanan bu tür problemlerle ilgili çözümleri bulmak bir hayli zor olabiliyor.

İnstagram resmi platformu üzerinde kullanıcıların yaşadığı hikaye öne çıkartma sorunu gibi problemlerle ilgili ne yazık, herhangi bir yardımcı olacak içerik eklememektedir. Haber platformları da genellikle gündeme gelen veya yüz binlerce kişiyi ilgilendirecek durumlar olmayınca kolay kolay durumlarla ilgili içerik üretemedikleri için böyle sorunlar ortada kalmakta. Bizde sizlerin yaşadığı az sayıda dahi olsa “İnstagram hikayeler öne çıkartma sorunu” hakkında kapsamlı bir rehber hazırlamak istedik. Aşağıda bu durumların neden kaynaklandığını, nasıl çözebileceğinizi ve neler yapmanız gerektiğine dair güncel bilgileri göreceksiniz.

İnstagram Hikaye Öne Çıkarma Sorunu Neden Olur?

İnstagram Hikaye Öne Çıkarma Sorunu Çözümü (2023)
İnstagram Hikaye Öne Çıkarma Sorunu Çözümü (2023)

İnstagram hikayeleri öne çıkartma aşamasında karşılaşılan problemler ve öne çıkartılanlara eklenememesi durumunda yaşanan bu sorun yıllardır zaman zaman gözükmektedir. 2023 yılında yine tekrarlanarak kullanıcıların karşısına çıkmaya başlayan bu sorun hakkında resmi kaynaklar üzerinde herhangi bir çözüm veya neden açıklaması yapılmamıştır. Bizde daha önce gözüken İnstagram ve benzeri platformlardaki bu tür hatalardan yola çıkarak sizleri bilgilendirmek istedik.

Popüler sosyal medya platformunda hikaye paylaşanlar hikayeleri henüz 24 saat geçmeden veya geçmiş hikayelerini öne çıkanlara eklemek istediklerinde bu durumu gerçekleştiremedikleri olabiliyor. Bunun bir kaç farklı sebebi olabilir, bunların içerisinde sunucu problemlerinden, paylaşılan eski hikayelerinizin süresinin çok eski olmasına kadar bir etki durumu vardır. Tabi ki konu hakkında herhangi bir resmi açıklama yapılmadığı için bu konuda verilecek neden bilgileri yanıltıcı olabilecektir.

Hikayeyi Öne Çıkarma Sorunu Nasıl Çözülür?;

İnstagram da hikayenizi öne çıkartma sorunu ile karşılaşıyorsanız aşağıda anlatılan “Hikayelerinizi Bu Yoldan Öne Çıkartın;” adımlarını uygulayabilirsiniz. Genellikle çoğu kullanıcı hikayelerini öne çıkartmak istediklerinde uyguladıkları yöntemi eski özelliği kapsadığı için yeni özellikle gelen yöntemlerden dolayı da yaşayabiliyorlar.

Eğer güncel hikaye öne çıkartma yöntemlerine rağmen hala bu tür problemleri yaşamaya devam ediyorsanız durumu bize bildirebilirsiniz. Bu sayede sizler için konuyla ilgili tekrar bir araştırma yaparak güncel yaşadığınız bu sorunun nedenlerini tespit edip, ona özel çözümler üretebiliriz. Lakin şuanda İnstagram hikaye öne çıkartma sorunu yaşayanlar bu şekilde durumu çözüme kavuşturabilmektedir.

İnstagram Hikaye Öne Çıkarma Sorunu Çözümü (2023)
İnstagram Hikaye Öne Çıkarma Sorunu Çözümü (2023)

Hikayelerinizi Bu Yoldan Öne Çıkartın;

Instagram Hikayeleri Öne Çıkarma, Instagram hesabınızda yayınladığınız Hikayeleri profilinizde ön plana çıkaran bir özelliktir. Bu özellik sayesinde, takipçilerinizin daha önce paylaştığınız hikayeleri kolayca bulmasını sağlayabilirsiniz. Hikayeleri Öne Çıkarma işlemi şu şekilde yapılabilir:

  1. Instagram uygulamasını açın ve profilinize gidin.
  2. Profil sayfanızın hemen altındaki “Öne Çıkarılmış” seçeneğine dokunun.
  3. “Yeni Öne Çıkarılmış” seçeneğine dokunun ve öne çıkarmak istediğiniz hikayeyi seçin.
  4. Hikayeyi seçtikten sonra, “Öne Çıkarılmış Hikaye Özelleştirme” seçeneğine dokunarak hikayenin kapak fotoğrafını ve adını düzenleyebilirsiniz.
  5. Hikayenizi Öne Çıkarılmış bölümünden kaldırmak isterseniz, hikayenin üzerine basılı tutun ve “Öne Çıkarılmışdan Kaldır” seçeneğini seçin.

Bir Instagram hesabında, Hikayeleri Öne Çıkarma özelliği için en fazla 100 hikaye öne çıkarılabilir. Ayrıca, hikayeleri Öne Çıkarma özelliği sadece kişisel hesaplarda mevcuttur, işletme hesapları bu özelliği kullanamazlar.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın


VOZOL