İnstagram Hikayeye Link Ekleme [2021] Yeni

 İnstagram Hikayeye Link Ekleme [2021] Yeni
Okunuyor İnstagram Hikayeye Link Ekleme [2021] Yeni

İnstagram Hikayeye Link Ekleme için getirilen 2021 yılındaki güncellemeyle birlikte artık herkes hikayelerine link ekleyebilecek. Hikayede linki yukarı kaydırma özelliği artık tüm kullanıcıların kullanabileceği bir hale getiriliyor. Normalde büyük hesapların hikayelerinde görmeye alışık olduğumuz link bulunan hikayeleri artık herkeste görebileceğiz. Özel ve kişisel şahıs hesapları olmak üzere tüm hesap türlerinde takipçi sayılarına bakılmaksınız İnstagram hikayesine link ekleme özelliği kullanılabilir hale getiriliyor. Eğer sizde küçük bir işletmeniz için hikayenize link eklemek istiyorsanız veya şahsi hesaplarında herhangi bir yere yönlendirmek adına hikayelerinize link eklemek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

İnstagram Hikaye Link Ekleme (2021) Herkes Yeni Özellikle Link Ekleyebilecek

İnstagram Hikayeye Link Ekleme özelliği normalde büyük hesapların kullanımına açılan bir özellikti. Fakat 2021 yılında gelen son güncellemeyle birlikte artık her kullanıcı kendi hikayelerine link ekleyebilecekler. Bu sayede küçük işletmeler, iinfluencer adayları ve şahsi hesap kullanan herkes dilediği gibi hikayelerinde link paylaşımında bulunabilecek. İnstagram yukarı kaydırma ile eklenen link özelliğinin diğer kullanıcılar arasında bir eşitsizlik ortamı yarattığını farketi. Bu yüzden yeni güncellemeyle birlikte artık herkes hikayelerine link eklemesi yapabiliyor.

Bu yeni güncelleme büyük İnstagram sayfalarının hikayelerine eklediği linkleri kötü etkilemeyecek. Aksine kullanıcılarda daha çok hikayede link tıklama eylemini ve alışkanlığını arttıracak. Bu sayede ilgisini çeken bir hikaye gören kullanıcılar rahatlıkla o hikayenin bağlantılarına tıklayabilecekler.

2021 Yılında Yeni İnstagram Hikayeye Link Ekleme Nasıl Yapılır?

2021 Yılındaki Yeni özellikle İnstagram hikayesine link ekleme işlemi daha öncekinden daha farklı. Bu yüzden herkesin anlamasına adına konuyla ilgili bir de videolu içerik hazırlayacağız.

  1. Cihazınızdan Instagram’a giriş yapın 
  2. Yeni bi hikaye oluşturun 
  3. Altta yer alan sticker simgesine tıklayın 
  4. Yönlendirmek istediğiniz bağlantıyı girin  
  5. Bağlantıyı girdiğiniz stickerı renklendirin, özelleştirin ve hikayenizde istediğiniz yere konumlandırın 
  6. Hikayeyi paylaşın 

İnstagram uygulamasına girin. Daha sonrasında link ekleyeceğiniz hikayenizi oluşturun. Hikayeyi oluştururken aşağıda bulunan Sticker ikonuna dokunarak link’e eklemek istediğiniz bağlantıyı yazın. Ardından Sticker’i dilediğiniz gibi şekillendirip hikayenizin dilediğiniz yerine koyun. Hikayenizi paylaştığınızda artık gören kullanıcılar link’e tıklayabilecekler.

İnstagram Hikaye Link Ekleme Neden Çıkmıyor?

İnstagram Hikaye Link Ekleme konusunda sorun yaşayanların çıkmıyor şeklinde yaptıkları şikayetleri araştırdık. 2021yılı boyunca içeriği güncel tutmaya devam edeceğiz.

İnstagram Hikaye Link Ekleme Neden Çıkmıyor?
İnstagram Hikaye Link Ekleme Neden Çıkmıyor?

Öncelikle normal şartlar altında bunu yapabilmeniz için iki aşama gerçekleştirmelisiniz. İlk olarak hesabınızı işletme hesabı yapmalısınız ki bu ayarlar>hesap kısmından saniyeler içerisinde yapılabilir. İkinci olarak instagram sayfanızda 10.000 takipçiye ihtiyacınız var ki absürt olan durum. Peki bunun bir başka çözümü yok mu? Tabi ki var.

İnstagram Hikaye Link Ekleme Nasıl Çıkar?

Her türlü hesabınızı bir işletme hesabına çevirmelisiniz. Bunu yapmak için sırayla ayarlar>hesap kısmından çok kolay şekilde yapabilirsiniz. Link ekleme işlemini yapabilmek için instagram’a kendi özelliklerini kullanarak ufak bir oyun oynayacağız.

Hepiniz IGTV ne bilirsiniz. İnstagramla bağlantılı ayrı bir uygulama olarak çıksa dahi instagram bir güncelleme ile ana uygulama bünyesine kattı. Bu işlemi IGTV aracılığı ile yapacağız.

İnstagram Hikaye Link Nasıl Eklenir?

İnstagram Hikaye Link Nasıl Eklenir?
İnstagram Hikaye Link Nasıl Eklenir?

Öncelikle sağ üstteki mercek tuşuna basıyoruz. Ara ksımının altında IGTV var. Ona tıklayınız. Sağ üstte bir + sembolü görmektesiniz. + Sembolüne tıklayınız. 1dakika 15 saniyelik bir video yükleyin linkini koyduğunuz şeyin tanıtımı olabilir.

Sonrasında ne zaman hikaye atsanız o videonun linkini ekleyebiliyorsunuz eğer o videoda da diyelim ki YouTube kanalınızın linkini paylaştınız. Videoya verdiğiniz isme insanlar tıklayarak otomatik olarak o linke gidebilirler. 


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın