Instagram İsmi Değişiyor “Facebook’tan instagram”

Instagram İsmi Değişiyor “Facebook’tan instagram”

Facebook 5 milyar dolar ceza ödedikten sonra, markasının adını kuvvetlendirmek için İnstagram’a ekleyeceğini açıkladı. Şahsen, Facebook’tan İnstagram gibi bir isim pek de hoş durmuyor.

Facebook, WhatsApp ve Instagram gibi uygulamaların kendilerine ait olduklarını kullanıcılarına öğretmek ve markaya olan güveni arttırmak için uyguladıkları bu yöntem çok kaba duruyor.

Görmemişin çocuğu olmuş, tutmuş şeyini koparmış. Bu isim değişikliği çok göze batacak tarzda olmayacaktır. Ön plana çıkarmaya çalışırlarsa oldukça fazla tepki toplayabilirler.

Facebook yeniden markalaşmaya ve yepyeni bir imaj çizmeye çalışıyor. Bu markalaşmanın ilk aşaması, bünyesinde barındırdığı popüler uygulamalara adını eklemek olduğunu düşünüyorlar.

Bu isim değişikliği uygulama içerisinde veya telefonda görülmeyecek. Mağazalarda bir isim değişikliği ve hakkında tarzı yerlerde olacağı düşünülüyor.

Yeni İsim “Facebook’tan Instagram”

Mark Zuckerberg, instagram isim değişikliği hakkında henüz herhangi bir açıklama yapmadı. Fakat, Facebook sözcüsü Bertie Thomson’un açıklamalarından yola çıkarak “Facebook’tan instagram” isminin doğruluğu onaylanmış oldu.

İsim değişikliğinin ne zaman olacağı henüz bilinmiyor. Fakat yakın bir tarihte görürseniz şaşırmayın.

5
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.