e
sv

İnstagram Karanlık Mod Detayları

1537 Okunma — 25 Eylül 2019 13:46
İnstagram Karanlık Mod Detayları
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İnstagram Karanlık Mod (Gece Modu) ile Andorid cihazlarda kullanılabiliyor. Tüm dünyada en popüler uygulamaların çıkardığı ve kullanıcılar tarafından sevilen popüler güncelleme ünlü sosyal medya uygulaması içinde geldi. İnstagram Karanlık Mod, Nasıl Yapılır anlatıyoruz ve detaylıca açıklıyoruz.

Siyah Tema, Gece ve Karanlık Modu olarak’da bilinen bu özellik İnstagram’ın yaptığı son güncelleme ile eklendi. Android telefon kullananların bu karanlık modu kullanabilmesi için sürümlerinin 10 olması gerekmektedir.

Dünyada popüler olan ve çok kullanıcısı bulunan her uygulama Karanlık Mod özelliğini yoğun ilgi ve istek üzerine kendi uygulamalarına geliştirmeye başladı.

İnstagram Karanlık Mod ile çoğu Android kullanıcısı memnun ettiğini güncelleme hakkında yapılan yorumlardan görebiliyoruz. Bu özelliği hem dünyada hemde ülkemizde bu kadar popüler yapan gerçekleri hiç merak ettiniz mi?.

Dünyada popüler olduğu gibi Night mode for instagram adı altında bu özelliğin geliştirilmesinde bazı büyük etkenler bulunuyor.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte her neslin elinde akıllı cihazları görebilirsiniz. Yalnızca elimizde tuttuğumuz telefon değil, evimizde izlediğimiz televizyon, oynadığımız bilgisayar ve dışarıda gezerken gördüğümüz akıllı reklam panoları, otobüse bindiğimiz zaman karşımıza çıkan uyarıcı televizyonlar gibi hemen hemen her yerde her an bu tür cihazları görüyoruz.

Gün içerisinde bu kadar radyasyona maruz kalan gözlerde kuruluk ve yorgunluk oluyor bunların sonucunda göz bozulmasına kadar gidebiliyor.

Night mode for instagram olarak duyurulan bu özelliğin sıradan bir görünüşten ibaret olduğunu düşünmeyin.

İnstagram Karanlık Mod özelliği yalnızca Android cihazlarda değil aynı zamanda İOS işletim sistemli mobil cihazlarda’da kullanılabilir. İlerleyen zamanlarda bu tür gece modlarını ve karanlık temaları hemen hemen her uygulamada ve İnternet sitesinde göreceğiz.

Yazı Başlıkları:

İnstagram Karanlık Mod Nasıl Yapılır?

İnstagram Karnalık Mod nasıl yapılır? size en basit haliyle açıklayacağız. Öncelikle kullandığınız telefonun işletim sistemi sürümü Android 10 veya İOS 13 olması gerekmektedir. Eğer telefon özellikleriniz bunu karşılıyorsa İnstagram karanlık modu aktif hale getirebilirsiniz.

İnstagram Karanlık Mod Nasıl Yapılır?
İnstagram Karanlık Mod Nasıl Yapılır?

Uygulamanın güncel olduğundan emin olun ve güncellemeler varsa hepsini tamamlayın. Telefonunuzda “Yerleşik karanlık modu” aktif hale getirin. Böylelikle telefonunuzda koyu bir tema olacak.

İnstagram uygulamasına girdiğiniz zaman uygulamanın’da telefonunuz gibi Karanlık Mod olarak göreceksiniz. Bu koyu tema her uygulamada olmamaktadır, instagram son güncellemesi ile buna izin vermeye başladı.

İnstagram Karanlık Mod Android

İnstagram Karanlık Mod olarak kullanmak isteyen Android akıllı telefon sahipleri işletim sistemini kontrol etmeleri gerekmektedir. Anroid sürümünün 10 olması gerekiyor.

İnstagram Gece Modu Android cihazlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Fakat bazı Anroid telefonlarda bu karanlık mod özelliğinin çalışmadığı tespit edildi. Kısa zaman içerisinde koyu tema her telefon ve modellerde İnstagram uygulamasında kullanılabilir hale gelecektir.

İnstagram Karanlık Mod İOS

İOS işletim sistemli telefon sahipleri İnstagram Karanlık Mod özelliğini kullanabilmeleri için bazı şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. İOS 13 güncellemesi yapılan telefonlar yalnızca bu koyu tema özelliğini kullanabilecekler.

Anroid cihazlarda olduğu gibi İOS cihazlarda’da bu özellik çalışmayabiliyor. Fakat ilerleyen zamanlarda her model bu özellikten rahatlıkla yararlanabilecek.


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

İnstagram Karanlık Mod Detayları