İnstagram Mağaza Açma Rehberi

 İnstagram Mağaza Açma Rehberi
Okunuyor İnstagram Mağaza Açma Rehberi

İnstagram üzerinden mağaza açma yoluyla kazanç elde edebileceğinizi biliyormuydunuz? Ürün satmak istiyorsunuz ve İnstagram üzerinden nasıl mağaza açıldığına dair bilginiz yoksa sizler için detaylı bir rehber hazırladık. Milyonlarca aktif kullanıcı sayısına ulaşan ve oldukça popüler olan intagram, Mağaza yöntemi sayesinde kendi mağazanızı oluşturup ürün satışına olanak tanıyor. Eğer sizinde bir işletmeniz var ve sizde sosyal medya üzerinden satış yapmak istiyorsanız İnstagram mağaza açma yolu ile sipariş almaya başlayabilirsiniz. Aşağıdaki ayrıntıları gözden geçirerek nasıl mağaza açılır ve şartlar neler sizlere bilgiler vereceğiz.

İnstagram Mağaza Nedir?

İnstagram Mağaza Nedir?
İnstagram Mağaza Nedir?

Instagram Mağaza yani Instagram Shop ürünlerinizi katoloğlara ayırarak profilinize entegre edip ürünleriniz satabileceğiniz bir alandır. Mağaza sayesinde takipçileriniz veya sizi takip etmeyen farketmeksizin ürünlerinize göz atabilir ve satın alabilir. Bunlarlada bitmiyor, Instagram IGTV sayesinde ürünlerinizin tanıtımını yaparak bir nevi mağazanızda tanıtmış oluyorsunuz ve müşteri kazanabiliyorsun.

İnstagram Mağaza Nasıl Açılır?

Instagram mağaza açmak için öncelikle belirli yollardan geçmeniz ve bazı kuralları karşılıyor olmanız gerekmektedir. Fiziksel ürünler ( Eşya,giyecek, takı, kozmetik gibi) ürünler dışında herhangi bir hizmet satamazsınız. Hizmet konusuna örnek verecek olursak mesela (Bilgisayar tamircisi) gibi hizmetler İnstagramda yasaktır. Bunun dışında Mağaza açabilmeniz için İnstagram İşletme Hesabı kullanıyor olmanız gerekiyor. Ayrıca İnstagram işletme hesabını Facebook işletme hesabınıza bağlamanız gerekir.

·         Instagram ayarlar bölümüne gelin.

·         Hesap seç kısmına tıklayınız.

·         Karşınıza çıkan bağlı hesaplar kısmından Facebook’u seçin ve devam eden talimatları uygulayın.

İnstagram Mağaza Nasıl Açılır?
İnstagram Mağaza Nasıl Açılır?

Yukarıdaki ilişkilendirme işleminden sonra Facebook mağazanıza bir katalog eklemelisiniz. Facebook’a oluşturacağınız katalog Instagram mağazanızda sergilenecektir. Devamında aşağıda bulunan adımları tek tek uyguladıysanız başarılı bir şekilde mağaza açma işlemini yapmışsınız demektir.

1.       İnstagram Profilinizi işletme hesabına çevirin.

2.       İnstagram işletme hesabını Facebook işletme profilinize bağlayın.

3.       Shopify mağazasını Facebook sayfanıza bağlayın.

4.       Facebook mağazası oluşturun ve Shopify ile senkronize edin.

5.       Son olarak Shopify üzerinden Instagram satış mağazası oluşturun.

Yukarıda bulunan adımları doğru yaptıysanız Instagram sizi incelemeye alıp mağaza açma onayı için kontroller yapacaktır. İnceleme işlemi sürecinde beklemek zorundasınız olumlu veya olumsuz bir sonuçta birkaç gün içerisinde haber verilecektir.

İnstagram Mağaza Açma Maliyeti?

Instagram üzerinden Mağaza Açma maliyeti satacağınız ürüne ve satış yaptığınız ülkeye göre değişkenlik gösterebilmektedir. İnstagram üzerinden satış yapabilmek için müşteri memnuniyeti adına fatura kesme işlemi istenecektir. Ayrıca her sattığınız üründen vergi alınacaktır. Bunun dışında Instagram mağaza açmak tamamen ücretsiz bir işlemdir fakat Instagram üzerinden sattığınız üründen belirli bir para kesintisi oluyor mu bunu oluşturduğunuz hesap üzerinden kontrol etmelisiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın