e
sv

İnstagram Mavi Tik Bugu, Hatası Nasıl Yapılır? (2022)

531 Okunma — 30 Ağustos 2022 23:08
İnstagram Mavi Tik Bugu, Hatası Nasıl Yapılır? (2022)
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İnstagram Mavi Tik Bugu, Hatası Nasıl Yapılır? işleminin nasıl yapılacağını bilmeyenler için tüm kaynaklardan derinlemesine bir araştırma yaparak en kolay yöntemi bulmaya çalıştık. İnstagram Mavi Tik alarak onaylı bir hesaba sahip olmanın çokta zor olmadığını öğreneceksiniz. Fakat buna sahip olabilmek için biraz uğraşmanız gerekecek.

İnstagram en kolay mavi tik alma yöntemi adı altında açtığımız rehber yazımız içerisinde aklınıza takılan ve sormak istediğiniz her soruya özel olarak cevap vereceğiz. Sorularınızı aşağıdan yorum olarak yazmanız yeterli olacaktır.

İnstagram Mavi Tik Bugu, Hatası (2022)

İnstagram Mavi Tik Nedir?
İnstagram Mavi Tik Nedir?

İnstagram mavi tik uygulaması tanınmış kişilerin gerçek hesapların diğerlerinden ayırt edilmesini sağlayan bir onay simgesidir.

İnstagram uygulamasının önceden otomatik olarak kendi kriterlerine göre mavi tik vermeyi bırakmasıyla beraber artık insanlar profillerine mavi tiki kendilerinin nasıl ekleyebileceklerini merak ediyorlar. Bu merakınızı gidermek için size kendi mavi tikinizi nasıl kendinizin alabileceğinizi anlatacağız.

İnstagram Mavi Tik Alma Yöntemi

Öncelikle ; Hesabınızın ‘’ayarlar kısmına girip , doğrulama iste ‘’ seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Daha sonrasında Adınızı ve soyadınızı yazıp koşulları karşıladığınızı doğrulayan fotoğraflı nüfus cüzdanı resminizi göndermeniz gerkiyor.

Eğer instagram doğrulama sekmenize ulaşamıyorsanız ; yine hesabınızın ayarlar kısmından ‘’ destek’’ başlığını bulmalısınız. Bu başlığın biraz altında ‘ bildir metni ‘ butonu bulunuyor. Görüş bildir’e tıkladıktan  sonra ‘özelliği seç’ e tıklayıp profil seçeneğini seçmelisiniz. Bu aşamada instagramın size sorduğu ‘ Neyi geliştirmemizi istersin?’ sorusuna hesabınızın doğrulanması gerektiği ile ilgili düşünce ve görüşlerinizi yazıp göndermeniz gerekiyor.

Unutmayın ki bu gibi durumlarda hesabınız da en çok dikkat edilen şeylerden birisi de hesabınızın aktiflik durumudur. Adınız ve hesabınız hem instagram da hemde diğer internet mecralarında ne kadar sık etkileşim alırsa sizin açınızdan o kadar çok avantajlı olur.

Özellikle milyon hatta milyarlarca kullanıcısı olan dünyanın en büyük sosyal medya uygulamalarından birisi olan instagram uygulamasıyla alakalı merak edilen çok fazla soru ve sorunun yanı sıra belki de içinden çıkması en zor olanlardan ya da kafa karışıklığı yaratan konulardan bir tanesi manuel mavi tik’in nasıl profile konulacağıydı.

Aslında çok basit bir çözüm yolu bulunan bu konunun insanları zorladığı nokta yönlendirme seçeneklerinde profil onayı yada mavi tik kelimelerinin geçmemesi gibi duruyor. Söylediğimiz gibi zaten İnstagram bu özelliği bir süre önce otomatik olarak kendisi ayarlıyordu ve insanlar bu durumla uğraşmıyorlardı doğal olarak.

Ama instagramın bu özelliği kaldırıp artık otomatik değil de kişinin manuel olarak kendisinin ayarlamasına karar verdiği için ister istemez bir kafa karışıklığı ya da nasıl yapılacağına dair soru işaretleri gündeme geliyor. İnstagram uygulaması da eskiden daha çözüm odaklı bir ilerleme gösterirken son zamanlarda bazı katı kurallar alarak instagramı instagram yapan özelliklerinden koparacak hamleler de bulunmuyor değil. Çözüm odaklı pek fazla çabaya girmediği için kullanıcıları tarafından çok fazla eleştiri alsa da yine de sosyal medya üzerinde ki yeri asla sarsılabilecek gibi durmuyor.

Kullanıcılarını başta fazla rahata alıştıran kendi sistemi ile kendi içerisinde bir savaş veriyor gibi gözüküyor ama yine de dediğimiz gibi tahtı sallanmayacak bir internet fenomeni olur kendileri. Anlatmaya çalıştığımız mavi tik alma yöntemi ile umuyoruz ki kolay bir sonuç elde edebilmişsinizdir. En azından instagram kadar kafa karışıklığı yaratmadan kolay bir şekilde tarif etmeye çalıştık sizler için.

Kısaca özetlemek gerekirse; ayarlar , doğrulama iste , ad soyad ve nüfus cüzdanı resminizi gönderdikten sonra işleminiz tamamlanıyor ve mavi tikinizi almak için bundan sonrası tek yapmanız gereken instagramın onayı vermesini beklemek oluyor.


etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

İnstagram Mavi Tik Bugu, Hatası Nasıl Yapılır? (2022)