İnstagram Müzik Ekleyemiyorum, Çıkmıyor Sorunu (2021)

İnstagram Müzik Ekleyemiyorum, Çıkmıyor Sorunu yaşayan kullanıcılar için 2021 yılına özel çözüm yöntemleri üretiyoruz. Türkçe veya yabancı müzik eklemek istediğinizde hiç bir sonuç bulamıyorsa ve sorun yaşıyorsanız çözümü burada yer alacak. Hikaye, Durum veya video paylaşımı yapılırken İnstagram özellikleri arasında videolara ses (Müzik) ekleme veya fotoğrafları müzik ekleyerek paylaşma gibi kullanıcıların çok sevdiği bir güncelleme getirmişti. 2021 yılında gelen güncellemelerin ardından kullanıcıların bir çoğu İnstagram Müzik Ekleme Sorunu ile ilgili şikayetlerde bulunmaya başladılar. Bu durum üzerine bizde sizler için olayı araştırdık ve çözüm yöntemleri ürettik.

Aynı zamanda bilmeyenler için İnstagram uygulamasında nasıl müzik ekleme işleminin yapılacağından da bahsediyoruz. Dünyanın en çok kullanılan ve en popüler sosyal medya platformlarının başında gelen uygulama son zamanlarda adını çeşitli halatla duyuruyor. Yerli kaynaklarda popüler uygulamada görülen hatalarla ilgili yeterli kaynak olmaması bize bu gibi çözüm içeren rehberler hazırlamamızı sağlıyor.

İnstagram Müzik Ekleme Sorunu
İnstagram Müzik Ekleme Sorunu

İnstagram Müzik Ekleyemiyorum Sorunu

İnstagram Müzik Ekleme Sorunu hakkında resmi kaynaklarca çözüm yöntemlerinin paylaşılmaması nedeniyle bu içerik hazırlanmıştır. Aynı zamanda burada paylaşılan çözüm yöntemleri tamamen deneme ve yanılma yoluyla bulunmuştur. Bütün kullanıcıların sorununu çözeceği iddiası bulunmamaktadır. Bu sorun tüm İnstagram kullanıcılarında görülmemektedir. Çözümü ararken öncelikle bu hatanın görüldüğü 10 farklı cihaz bulunmuştur. Daha sonrasında İnstagram uygulamasında müzik ekleme sorunu yaşatabilecek nedenler araştırılmış ve onlara uygun çözümler denenmiştir. Aşağıda paylaşılan tüm yöntemler gerçek cihazlarda çözüme ulaşmış yöntemlerdir. Eğer sizde işe yaramadıysa sorunun sebebi daha farklı olabilir. Bu durumu bize bildirerek yeni çözüm yöntemleri eklenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Reklam Alanı

İnstagram uygulamasına son gelen güncellemelerin ardından bu hata görülmeye başlamıştır. Sorun ilk etapta her ne kadar uygulamadan kaynaklı gibi görünse de çözümünün kullanıcılarda olduğunu anlamamız uzun sürmedi. Bu sebeple çözümü deneyen kullanıcılar bir sonraki güncellemeyi bekleyerek sorunun çözülmesini de sağlayabilir. Veyahut verdiğimiz yöntemleri uygulayarak yine sevilen özelliği sorunsuz bir şekilde kullanmaya da devam edebilir. Bu tamamen sizin seçiminize kalmış bir durumdur.

İnstagram Müzik Ekleme Sorunu Çözümü
İnstagram Müzik Ekleme Sorunu Çözümü

İnstagram Müzik Çıkmıyor Sorunu

İnstagram Müzik Ekleme Sorunu Çözümü için aşağıda verilen her bir madde bir çözüm içermektedir. Eğer tüm bunları yapmanıza rağmen sorunu yaşamaya devam ediyorsanız bize bildirebilirsiniz. Çözümleri anlamayanlar için aşağıda açıklamalarını da yaptık.

 1. Instagram uygulamanızı güncelleyin.
 2. Oturum açın, oturumu kapatın ve çalışıp çalışmadığını görmek için tekrar oturum açın.
 3. Instagram uygulamasını yeniden yükleyin.
 4. Wi-Fi’nizi kullanarak Instagram uygulamasını güncelleyin.
 5. Kişisel hesaba geçin.
 6. İçerik oluşturucu hesabına geçin.
 7. Instagram müziğine erişmek için VPN kullanın.
 8. Sorun devam ederse Instagram destek ekibiyle iletişime geçin.

1- İnstagram uygulamanızı güncelleyin: İnstagram uygulamasına gelen güncellemeleri yapmadıysanız yine uygulamayı kullanmaya devam edebilirsiniz. Bir oyun gibi güncellemeyi yapmadan giriş yapamama durumu söz konusu değildir. Fakat gelen güncellemelerde Müzik özelliğiyle ilgili bir düzenleme olduysa bu güncellemeyi yapmadan mevcut eski sürümünüzle güncelleme gelen özelliği sorunsuz kullanamazsınız. Bu sebeple uygulama mağazasına giriş yapın ve İnstagram uygulamanızın güncel olup olmadığını kontrol edin.

Reklam Alanı

2- Oturum açın, oturumu kapatın ve çalışıp çalışmadığını görmek için tekrar oturum açın: Bunun sebebi bazen İnstagram hesaplarının çakışması çeşitli sorunların görülmesine sebep olabilmektedir. Özelliğin tasarlanırken verilen komutlarını yerine getirmesine yardımcı olmamız gerekiyor. Bunun için İnstagram hesabınızdan çıkış yapın ve tekrar giriş yapın daha sonrasında da müzik özelliğini deneyin.

İnstagram Müzik Ekleme Sorunu İçin Önerilen Çözüm Yöntemi Videosu:

https://www.youtube.com/watch?v=qN_M6hOVxos
İnstagram Müzik Ekleme Sorunu İçin Önerilen Çözüm Yöntemi Videosu

Aşağıdaki dakikalara tıklayarak doğrudan çözümün olduğu kısımlara erişebilirsiniz.

 • 00:27 1.Çözüm: İşletme hesabından İçerik veya Kişisel hesaba geçme
 • 02:29 2.Çözüm: İnstagram’ı tüm verileri ile kaldırıp tekrar yükleme

İnstagram Müzik Özelliği Nedir?

İnstagram Müzik Özelliği, kullanıcıların sevdiği ve hoşlarına giden şarkıları hikaye özelliğiyle paylaşmalarını sağlar. Aynı zamanda hikayede paylaştığınız görseller, fotoğraflar ve yazıların yanına’da müzik özelliğini kullanarak sevdiğiniz şarkıları koyabilirsiniz.

İnstagram Müzik Özelliği
İnstagram Müzik Özelliği

Bu özelliğe dahil 40 milyondan fazla müzik bulunuyor. Aradığınız bir şarkı çok nadir değilse hikayenizde paylaşmanız için bulabilirsiniz. Aynı zamanda İnstagram Müzik Özelliği paylaşırken şarkı sözlerini’de paylaşabiliyorsunuz. Bu özellik hikaye özelliğinin içerisinde geliştirilmiştir. Ve özelliği geliştirmeye devam ediyorlar.

İnstagram Müzik Nasıl Kullanılır?, Eklenir?

İnstagram Müzik Özelliği, yukarıda anlattığımız şeylere sahiptir. Eğer ne işe yaradığını bilmiyorsanız yukarıdaki Nedir? yazımızı okuyabilirsiniz. Müzik Özelliğini kullanmak için aşağıdaki maddeleri yerine getirin.

 • İnstagram Uygulamasına Giriş Yapın,
 • Hikaye Ekleme Kısmına Gelin ve Hikayede Paylaşmak İstediğiniz Görseli Seçin,
 • Ekranı yukarı Doğru Kaydırın,
 • Karşınıza Gelen Özellikler Arasında Müzik Yazısını Seçin,
 • Müzik Yazısına Tıklayın ve Koymak İstediğiniz Müziği Seçin
 • Hikayeyi Paylaşabilirsiniz.
İnstagram Müzik Özelliği
İnstagram Müzik Özelliği

Yukarıdaki adımlara takip ederek İnstagram Müzik Özelliğini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İnstagram Hikayede Paylaşılan Müzik Özelliğinde Şarkı Sözlerini Eklemek

İnstagram hikayenizde paylaştığınız müzik özelliği sayesinde aynı zamanda şarkı sözlerini’de ekleyebilirsiniz. Tabi’ki bunun için yapmanız ve dikkat etmeniz gereken şeyler var. Yukarıda anlattığımız şekilde İnstagram müzik özelliği kullanılarak eklenen tüm müziklerde şarkı sözleri olduğu taktirde onuda ekstra olarak ekleyebiliyorsunuz. Eğer şarkı sözünü eklemek istediğiniz müzikte sözler yer almıyorsa onun şarkı sözlerini ekleyemezsiniz.

21
A+
A-
Reklam Alanı
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.