İnstagram Profil Resmi (Fotoğrafı) Değişmiyor 2021

 İnstagram Profil Resmi (Fotoğrafı) Değişmiyor 2021
Okunuyor İnstagram Profil Resmi (Fotoğrafı) Değişmiyor 2021

İnstagram Profil Resmi (Fotoğrafı) Değişmiyor şeklinde sorun yaşayan kullanıcılar için 2021 yılına ait güncel çözüm yöntemlerini buradan anlatıyoruz. Bu sayede hesabınızın profil resmini rahatlıkla tekrar değiştirebileceksiniz. Dünyanın en popüler ve en çok kullanılan sosyal medya platformlarının başında gelen İnstagram zaman zaman kullanıcıların canını sıkacak sorunları da ortaya çıkartabiliyor. 2021 yılında en can sıkan sorunların başında gelen “Profil resmi değişmiyor” şikayetlerinin artması üzerine bu konuda araştırmalar yapmaya başladık. Resmi İnternet sitesi ve uygulama üzerinde kullanıcılarına böyle bir sorunla ilgili herhangi bir çözüm sunmamışlar. Aynı zamanda yaşanan bu sorunla ilgili bir paylaşımda yine yapılmamış. Durum böyle olunca bizde İnstagram profil resmi değişmiyor sorunu yaşayan kullanıcıların bu hatadan nasıl kurtulabileceklerinin araştırmasını yaptık. Aşağıda anlattığımız adımları uygulayarak tekrar hesaplarınıza dilediğiniz fotoğrafı veya resmi koyabileceksiniz. Eğer aşağıda anlattığımız çözümleri uygulamanıza rağmen hala profil resminiz değişmiyorsa bu durumu muhakkak bize bildirin.

İnstagram Profil Resmi (Fotoğrafı) Değişmiyor Sorunu [2021]

İnstagram Profil Fotoğrafı (Resmi) Değişmiyor sorunu geçtiğimiz yıllarda da yine kullanıcıların karşılaştığı bir problemdi. Fakat bu sorun görülmeye başladıktan kısa bir süre sonra gelen yama ile düzeltilmişti. Üzerinden 1’yıldan fazla zaman geçmesinden sonra bugün tekrar başladı. İnstagram kullanıcıları hesaplarının profil resimlerini değiştirmek istediğiklerin de bu işlemi gerçekleştiremiyorlar. İşte sizde böyle bir durumla karşı karşıya kaldıysanız aşağıdaki çözümleri uygulamanız yeterli olacaktır.

İnstagram Profil Resmi (Fotoğrafı) Değişmiyor Sorunu [2021]
İnstagram Profil Resmi (Fotoğrafı) Değişmiyor Sorunu [2021]

İnstagram profil resmi değişmiyor sorununa sebep olabilecek bazı unsurlar aşağıda listelenmiştir. Aşağıdaki listede yer alan unsurların sizde olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer eksik veya hatalı bir durum varsa bunu düzeltin ve daha sonra tekrar profil resminizi değiştirmeye çalışın.

  • Wi-fi bağlantısıyla deneyiniz.
  • İnstagram uygulamasının güncel olup olmadığını kontrol ediniz.
  • Yüklemek istediğiniz resim veya fotoğrafın (.JPG / .PNG) formatlarında olup olmadığına bakınız.
  • Telefon ayarlarından tarih ve saatin doğru olup olmadığına bakınız.

Çözüm Yöntemi

Bilgisayardan Instagram’a girmek için birkaç yöntem olduğunu belirtmiştik. Bu yöntemlerden en kolayı elbette ki web tarayıcımızdan https://www.instagram.com/ adresine gitmektir. Açılan sayfada tıpkı telefonunuzdan Instagram’a giriş yaptığınız gibi kullanıcı adınızı ve şifrenizi gireceksiniz.

Instagram hesabınıza girdikten sonra karşınıza çıkan ilk sayfa sizin ana sayfanızdır. Buradan takip ettiğiniz kişilerin paylaşımlarını görebilir, yukarı kısımdan da hikayeleri takip edebilirsiniz. Sağ üst bölümde profil fotoğrafınızın üzerine tıklayarak profilinize ve ayarlara ulaşabiliyorsunuz. Telefonda kullandığınız Instagram uygulamasından pek farklı değildir.

Bilgisayardan Instagram’a girdiğinizde küçük bir işlem yaparak telefonunuzdaki görünümün aynısını bilgisayarınızda da kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işlem şudur:

İnstagram Profil Resmi (Fotoğrafı) Değişmiyor Sorunu  Çözümü
İnstagram Profil Resmi (Fotoğrafı) Değişmiyor Sorunu Çözümü
  • Ana sayfanızdayken fareye sağ tıklayıp “incele” deyin. Sağ tıklamak yerine “CTRL + SHIFT + C” tuşlarına aynı anda da basabilirsiniz.
  • Karşımıza bulunduğumuz sayfayı inceleyeceğimiz bir bölüm açılacak.
  • Sayfanın en üst kısımda menü seçenekleri yer alıyor. Sağ üst bölümde yer alan “Elements” menüsünün yanındaki dosya simgesine tıklayın “Device Toolbar” denilen bu bölüme tıkladığımız zaman Instagram web sürümden mobil web sürüme dönüşmektedir.
  • Karşımızdaki ekranda tıpkı telefonda kullandığımız Instagram görünümü olacak.
  • İstediğiniz tüm işlemleri bilgisayardan yapmaya devam edebilirsiniz.

Bilgisayardan Instagram’a girmenin elbette ki avantajları bulunuyor ancak mobil uygulamada kullandığımız birçok özelliği bilgisayarda kullanamıyoruz. Bilgisayarınızda web tarayıcı üzerinden Instagram’a girmenin böyle bir dezavantajı var. Web tarayıcı yerine dilerseniz Instagram uygulamasını bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Bilgiler
736 okunma
okunma6131
0 yorum