İnstagram Sayfası “Abone ol” Nasıl Açılır?

 İnstagram Sayfası “Abone ol” Nasıl Açılır?
Okunuyor İnstagram Sayfası “Abone ol” Nasıl Açılır?

İnstagram sayfasında Abone ol nasıl açılır? merak edenler için konunun detaylarını sizlerle paylaşıyor ve sorularınızı yanıtlıyoruz. İçerik üreticileri takipçilerinden abonelik alabilmesi için bu özelliği nasıl açabileceklerini merak ediyorlar. Tıpkı YouTube platformundaki “Katıl” butonu gibi yalnızca sizin sayfanıza abonelik ile ücretli takibe geçenlere ayrı içerikler paylaşabileceksiniz.

İnstagram İçerik Üreticisi Abonelik özelliği hakkında çok fazla haberler yapılmaya başlandı. Hali hazırda İnstagram sayfası bulunanlar veya ücretli abonelik haberleri sonrasında İnstagram sayfası açmak isteyenler bunu nasıl kendi sayfalarına yapabileceklerini merak ediyorlar.

İnstagram İçerik Üreticisi Sayfalarına Nasıl Abonelik Eklenir?

İnstagram platformunda içerik üreticisi sayfanız bulunuyorsa bu sayfaya yeni gelecek olan “Abonelik” özelliğini ekleyebileceksiniz. Fakat şuanda beta aşamasında olan bu özellik yalnızca İnstagram platformunun yeni özellikleri test ettiği sınırlı sayıdaki sayfalarda geçerli kılınmaktadır. Eğer bu özellik beğenilir ve istenilen sonuçlar elde edilirse tüm kullanıcıların hizmetine açılacaktır.

Şuanda daha netleşmeyen bilgiler ışığında İnstagram sayfasına Abonelik eklemek herkesin yapabileceği bir şey olmayacağını düşünüyoruz. Belirli bir takipçi sayısına ve görüntülenmeye ulaşabilen hesaplar sayfalarına “Abonelik” özelliğini de ekleyebilecekler. Bu abonelik özelliğiyle birlikte kendisine abone olan kullanıcılara özel gönderiler ve hikayeler paylaşılabilecek.

İnstagram Sayfasına “Abone ol” Nedir?

İnstagram Abone ol butonu, İnstagram kanalınızı seyreden kişilerin sizin kanalınıza abonelik sistemi ile üye olabileceği, bu sayede ek kazanç elde edebileceğiniz bir sistem. Gelir modeli, abonelik sistemine göre kurulmuş ve iptal etmediğiniz sürece kartınızdan ödeme tahsil edilen bir yapıda. Böylece siz iptal etmediğiniz sürece  düzenli olarak kartınızdan seçtiğiniz bir miktarda çekim yapılıyor.

İnstagram İçerik Üreticisi Sayfalarına Nasıl Abonelik Eklenir? - Fiyatları
İnstagram İçerik Üreticisi Sayfalarına Nasıl Abonelik Eklenir? – Fiyatları

İnstagram, bazı içerik oluşturucuları için sessizce yeni bir para kazanma özelliği yarattı. Test aşamasında birçok ülkede başlayan bu özellik yavaş yavaş Türkiye’de de kullanılmaya başlandı. Abone butonu, kanalların yada videoların abone ol düğmelerinin yanında görülüyor.

‘Abonelik’ özelliği, kanal takipçilerinin kanal sahibini aylık bağışla desteklemelerini sağlar. Bu takipçisi az ve bu nedenle reklam ve benzeri sponsorluk projeleri alamayanlar için oldukça önemli bir adım. Bu buton sayesinde içerik üreticisi içerik üretmeye devam ediyor ve daha kaliteli içerik üretebiliyor. Tabii bu tek taraflı bir bakış açısı. Sonuçta bu ”aylık bağışların” içerik üreticisi tarafından ne kadar doğru kullanılacağı konusu akılları karıştırıyor.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın