İnstagram Sende Ekle Çıkmıyor? (Çözümü)

 İnstagram Sende Ekle Çıkmıyor? (Çözümü)
Okunuyor İnstagram Sende Ekle Çıkmıyor? (Çözümü)

İnstagram sende ekle çıkmıyor sorunu yaşayanlar için verdiğimiz çözüm yöntemiyle tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz. Hikaye (Story) paylaşımlarında “Sende Ekle” özelliğini kullanarak galerinizden fotoğraflarınızı ekleyebileceksiniz. Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarının başında gelen İnstagram kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Uygulamada en aktif kullanılan ve sevilen özellikler arasında yer alan Hikaye (Story) özelliğini geliştirerek, kullanıcıların daha çok hoşuna gideceği özellikler getirmeye çalışıyorlar. Son güncellemelerin ardından uygulamaya eklenen “Sende Ekle” isimli özellikle birlikte etkileşimlerde de ciddi artışlar yaşandığı gözlemlendi. Bu güzel özelliği kullanamayanların yaşadıkları ve karşılaştıkları sorunlara çözümler üreteceğiz. İnstagram sende ekle çıkmıyor gibi şikayetleriniz varsa aşağıdaki çözümleri uygulayabilirsiniz.

İnstagram Sende Ekle Çıkmıyor

İnstagram sende ekle özelliğinin çıkmamasının sebeplerini ve çözümlerini araştırmaya başladık. Yaklaşık bir kaç gündür takipçilerimizden bu konuda yoğun şikayetler almaya başladık. İnstagram uygulamasında herhangi bir problem yokken hikayelerinde sende ekle özelliğini kullananlara cevap vermek veya kendi hikayelerine sende ekle özelliğini eklemek isteyenler çıkmıyor şikayetlerinde bulunuyorlar. Aşağıda anlattığımız çözümler eğer işinize yaramadıysa bu durumu bize bildiriniz. Sizler için soruna dair güncel çözüm yöntemleri aramaya devam edeceğiz.

Çözüm yöntemi aşağıda yer almaktadır. Yeni çözüm yöntemleri bulundukça sizlerle paylaşacağız. İnstagram bu konu hakkında herhangi bir resmi bilgilendirme veya güncelleme getirirse onları da yine sizlerle paylaşacağız.

İnstagram Sende Ekle Çıkmıyor
İnstagram Sende Ekle Çıkmıyor

SEN DE EKLE ÖZELLİĞİ NEDİR?

“Sen de Ekle” özelliği, hikaye sekmesinde yer alan çıkartmalar arasında bulunuyor. Bu çıkartma ile birlikte kullanıcılar, bir istemi veya belirli bir konuyu izleyerek diğer kullanıcıların hikayelerine kendi hikayeleriyle yanıt verebiliyor. Böylece bir nevi bir hikaye zinciri oluşuyor.

Örneğin, “günün doğa fotoğrafı” istemini belirleyip “Sen de Ekle” çıkartmasını hikayesine ekleyen bir kullanıcıya, diğer kullanıcılar kendi hikayeleriyle yanıt verebiliyor. Kullanıcılar yanıt verdiğinde ise çıkartma üzerindeki profil balonlarının arasına ekleniyorlar.

Bu özellik, kullanıcıların birbiriyle olan etkileşimi artırmayı amaçlıyor gibi görünse de, takip edecek daha fazla insanı keşfetmenin bir yolu olarak da görülüyor. Çünkü bir kullanıcının hikayesindeki “Sen de ekle” çıkartmasına tıkladığınızda, yanıt veren kişileri ve hikayelerini görmek mümkün.

Instagram’ın yeni özelliğinin, TikTok’taki “düet” özelliğine benzediğini belirtmekte fayda var.

İnstagram Sende Ekle Çıkmıyor: Çözümü

Öncelikle başkalarının paylaştığı hikayelerdeki “Sende Ekle” özelliğini kullanarak fotoğraf veya resim ekleyemiyorsanız bu çözümü deneyebilirsiniz.

İnstagram Sende Ekle Çıkmıyor: Çözümü
İnstagram Sende Ekle Çıkmıyor: Çözümü

1- İnstagram uygulamasının galerinize ulaşmasına izin verin.

  • Ayarlar,
  • Uygulamalar,
  • İnstagram,
  • İzinler,
  • Depolama ve Kamera iznini aktif ediniz.

Eğer İnstagram uygulamasında paylaşacağınız hikayelerinize “Sende Ekle” özelliğini eklemek istiyorsanız ve bulamıyorsanız bunun için tek çare aşağıdaki çözüm olacaktır.

2- İnstagram uygulamasını güncellemeniz gerekmektedir.

İnstagam uygulamanızı güncel tutmanız gerekiyor. Yeni bir güncellemeyle geldiği için eski sürümlerde bu özelliği kullanamazsınız. Eğer uygulamanız güncelse ve hala “Sende Ekle Çıkmıyor” şikayetleriniz varsa bir sonraki çözümü deneyin.

3- Telefonunuzu güncelleyin.

Eğer telefonunuzda bekleyen bir güncelleme varsa muhakkak bunu yapınız. Bu güncellemelerden sonra İnstagram uygulamasını tekrar güncelleyin ve hikayelere girerek “Sende Ekle” özelliğini kullanmaya başalyın.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın