İnstagram Sesli Arama Geçmişi Silme

 İnstagram Sesli Arama Geçmişi Silme
Okunuyor İnstagram Sesli Arama Geçmişi Silme

İnstagram da sesli arama geçmişi silme ile ilgili kullanıcıların yoğun istekleri bulunmaktadır. Bizde sizler için daha önce yapmış olduğunuz bu sesli arama geçmişini nasıl silebileceğinizi anlatıyoruz. Hemen aşağıdaki görselde paylaştığımız gibi sosyal medya uygulaması olan İnstagram da yaptığınız sesli aramaların sonuçları geçmişe listelenmektedir. Bu listeye sohbet akışı üzerinden erişmek oldukça basittir.

İnstagram Sesli Arama Geçmişi Silme
İnstagram Sesli Arama Geçmişi Silme

En son gelen güncellemelerin ardından uygulamaya eklenen bir özellik herkesin dikkatini çekmeyi başardı. Sizin İnstagram hesabınıza gelen veya sizin tarafınızdan aranan başka kullanıcıların sesli arama sohbetleri “Çağrılar” isimli bölümde gözükmeye başladı. Tabi ki bu özellik daha önce konuştuğunuz fakat artık görmek istemediğiniz veya herhangi bir sebeple silmek istediğiniz geçmişe ait sesli arama kayıtlarıyla dolmaya başlayacak. Bu kadar doluluktan kurtulmak isteyenlerin sayısı oldukça yüksek.

İnstagram Sesli Arama Geçmişi Silme
İnstagram Sesli Arama Geçmişi Silme

Hazırladığımız bu makalede sizlere “İnstagram Sesli Arama Geçmişi Silme” konusuyla ilgili her detayı paylaşmaya çalışacağız. Nasıl silebileceğinizi öğrenecek ve bu özellikle ilgili gelişmeleri de yine buradan takip edebileceksiniz. Eğer konuyla ilgili sormak istediğiniz sorularınız varsa yorum olarak yazmanız yeterli olacaktır.

İnstagram Sesli Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?

Ne yazık ki, İnstagram uygulamasında yaptığınız sesli aramalara ait geçmiş şuanda silinememektedir.

Uygulamaya eklenen yeni bir özellik olması nedeniyle böyle bir seçeneğin bulunmadığını düşünüyoruz. Yalnızca ülkemizde değil tüm dünyadaki İnstagram kullanıcıları bu özelliği beğenseler de sesli arama geçmişi silme seçeneğinin olmamasından şikayetçiler. İlerleyen güncellemelerle birlikte ekleneceği düşünülmektedir. Olabilecek güncellemelerle sesli arama geçmişini silebilmek mümkün olduğunda buradan nasıl yapılacağını da sizlere anlatacağız.

Sohbet İçerisindeki İnstagram Sesli Aramalarınızı Silebilirsiniz.

İnstagram Sesli Arama Geçmişi olarak her ne kadar “Çağrılar” bölümündeki veriler silinemese de, aynı zamanda yine bu veriler bir de arama yaptığınız kullanıcıyla olan mesajlaşma pencerenizde yer almaktadır. Buradan o bilgiyi silebilmek için üzerine basılı tutup sağ yukarıdan çıkan ikona tıklayarak sohbet penceresinden silebilirsiniz. Veya sohbet ettiğiniz kişinin mesajlaşma kutusunu komple silerek yine aynı şekilde bu verilerden de kurtulmanız mümkündür.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın