İnstagram Şifre Yenileme Bağlantısı Gelmiyor

İnstagram Şifre Yenileme Bağlantısı Gelmiyor

İnstagram kullanıcılarının şifre yenileme işlemi sırasında Mail gel gelmediğinde şifrenizi yeniletemezsiniz. Bir çok kişinin karşılaşmış olduğu İnstagram şifre yenileme maili gelmiyor sorunu için sizlere yapmanız gerekenler, neden gelmediği hakkında fikirler vereceğiz. Konumuzu incelediğinizde kısa süre içerisinde Şifre yenileme bağlantısı ve gelmemesi sorunu ile alakalı bilgiler edinebilir ve bir sonraki aşamada neler yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

İnstagram Şifre Yenileme Bağlantısı Neden Gelmiyor?

İnstagram Şifre sıfırlama işlemi esnasında bağlantı gitmediğinde, Giriş bağlantısı gönder yada giriş maili gönder seçeneği kullanılır. Sonrasında yenileme bağlantısı veya Kod gönderilmektedir. Kod gönderme işlemi her zaman sorun yaşamasa da şifre yenileme maili genellikle sorun çıkarabiliyor.

İnstagram Şifre Yenileme Bağlantısı Neden Gelmiyor?
İnstagram Şifre Yenileme Bağlantısı Neden Gelmiyor?

Yardım talebinde bulunduğumuzda pekte bir şey yapıldığı görülmemiştir ve hesaba uzun süre girilmediği oluyor. Daha öncesinde yenileme işlemi ve şüpheli işlemlerde kod veya yenileme bağlantısı işlemleri sorunsuz gerçekleştiriyordu. Günümüzde ise artık bir hayli can sıkıcı hale gelmekte ve ne kadar uğraşırsak uğraşalım İnstagram şifre yenileme bağlantısı gelmiyor. Bu sorunun kaynağı özellikle ağ bağlantısı sorunlarından kaynaklanabilir. Ayrıca Android veya İOS cihazınızdan kaynaklıda olabilmektedir.

İnstagram Şifre Yenileme Bağlantısı Gelmiyor Çözümü

Sizde İnstagram şifre yenileme işlemi, veya buna benzer İnstagram şifre unutma işlemi için yenileme maili bekliyorsunuz ve gelmiyorsa çözüm yolu olarak aşağıdaki konulara göz atabilirsiniz. Sorunun hem kullanıcı hemde uygulama kaynaklı olabileceğini unutmayın.

İnstagram Şifre Yenileme Bağlantısı Gelmiyor Çözümü
İnstagram Şifre Yenileme Bağlantısı Gelmiyor Çözümü

1.       Anlık yaşanan bir problem olabilir.

2.       Kullanmış olduğunuz Telefon Operatöründen veya Uygulamadan kaynaklı olabilir.

3.       Herhangi bir hattı başka bir hat firmasına taşıdığınızda bir süre mail alamazsınız, bunu göz önünde bulundurunuz.

4.       Hattınız gelen mail bildirimlerine kapalı olabilir.

5.       Ağ bağlantınız o an kopmuş veya zayıf olabilir.

Yukarıdaki olabilirlikleri göz önünde bulundurarak aşağıdaki işlemleri kontrol ediniz.

·         Gelen mail Spam kısmına düşmüş olabilir. Spam bölümünü kontrol ediniz.

·         Mail uygulamasını cihazınıza yükleyin birde bu şekilde kontrol ediniz.

·         Desteğe yazarak kimlik eşleştirme yöntemi ile hesabın size ait olduğunu kanıtlayabilir ve yeni bir mail hesabına bağlantı linkinin gönderilmesini isteyebilirsiniz.Şifre yenileme bağlantısının gelmesinin nedenlerinden biride kullanmış olduğunuz Android cihazın sürümünün düşük olması. Ayrıca cihazınızda bulunan güncellemeleri kontrol edip varsa güncellemeleri yapmalısınız.

Bunun dışında cihaza şifre yenileme bağlantısının gelmemesinin çözümlerinden biride Cihazı yeniden başlatma işlemi sonrası mailin geldiği gözlemlenmiştir. Yukarıda anlattığımız nedenler ve çözümler işinize yaramadıysa İnstagram yardım kısmında ve destek kısmından yardım alabilir ve sorunun çözülmesi için istekte bulunabilirsiniz.

27
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.