İnstagram, Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu

İnstagram, Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu

İnstagram, üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu. İnstagram, Facebook tarafınca satın alındığından beri çok daha büyük bir sosyal medya platformu haline geldi. Her gün ailemizin, dostlarımızın ve takip ettiğimiz kişilerin hikayelerini izliyor ve gönderilerini beğeniyoruz. Aynı şeyi kendimiz için yaparak insanlara kendimizi anlattığımız bir profil oluşturabiliriz. Hadi “İnstagram, üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu” hatası’nın derinliklerine inelim.

İnstagram “Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu.” Hatası Neden Oluşur?

İnstagram “Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu.” Hatası Neden Oluşur?
İnstagram “Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu.” Hatası Neden Oluşur?

Tüm internet siteleri, uygulamalar sunucular aracılığı ile 7/24 durmadan çalışır. İnstagram gibi büyük uygulama veya bazı internet siteleri trafik yükünü düzenlemek için dağıtılmış sunucu biçimini kullanır. Bu kişilerin aldığı hataları kullanıcıların bulundukları lokasyana bağlı kılabilir. Bu da siz bu hatayı alırken başka bir şehir veya ülkedeki bu hatayı almayabilir, demektir. Sorun tamamen instagram kaynaklıdır.

Çözüm Ne? Hatayı Nasıl Giderebilirim?

Aşağıda sıraladığım adımları takip ederek. Bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Adımlar

1)Bu en basit çözümlerden birisidir. Google da bir arama yapıp veya YouTube da bir video açıp internetinizin çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Ardından bir VPN uygulaması ile kendinizi başka bir ülkede gösterin. Birkaç saat sonra tekrar girdiğinizde problem kalmaması lazım.

2)Sadece android cihazlar için geçerli bu yöntemde yapmanız gerekenler çok basit. İlk olarak mobil cihazınızı elinize alıp Ayarlar>Uygulamalar içerisinde bulunan instagram uygulamasına tıklayıp bütün verileri temizle ve önbelleği sil butonlarına tıklayın. Bu sayede instagram uygulamasını yeniden kurmuş gibi uygulamayı açıp gerekli bilgilerinizi doldurarak giriş yapabilirsiniz.

3)İlk olarak İPhone kullanıcıları ayarlar kısmındaki instagram’ın hücresel veri kullanma izni olup olmadığını kontrol etsin. Telefondan instagram hesabınıza erişim sağlayamadığınız için Google da aratarak intagram hesabınıza girip, bunu bilgisayardan da yapabilirsiniz. Hesabınıza giriş yapıp, sonrasında facebook hesabınız ile bağlayın ve mobil cihazınızda facebook ile bağlan butonuna tıklayarak girmeye çalışın.

4)Bu seçenek takipçi kaybı veya başka sorunlara sebep olabilme ihtimali barındırabilirmiş. Şahsımca denenmediği için sorumluluk almayı size bırakıyorum. Bilgisayardan instagram hesabınıza girip. Hesabınızı dondurun. 4-5 saat donuk kaldıktan sonra dondurma işlemini iptal edin ve tekrar girmeyi deneyin.

5)IOS(İPhone) kullanıcılarına özel son bir yöntemim daha var. Tek bir kereliğine İCLOUD depolama alanı aboneliği oluşturun. WhatsApp için ise sohbet yedeği alın. Ardından telefonunuzu fabrika verilerine sıfırlayın. İPhone cihazınız kutudan ilk çıkardığınız zamanki gibi olacaktır. İCLOUD hesabınızdan resimleri ve videolarınızı, whatsapp’ ı indirdiğinizde ise sohbet yedeğini indirerek bütün verilerinize tekrar kavuşursunuz. Geri kalan instagram dahil bütün indirmek istediğiniz uygulamaları indirip hesaplarınızı tek tek girmeniz gerekmektedir. 

19
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.