İnstagram Yayın Kanalı Nedir? Nasıl Olunur? 2023

 İnstagram Yayın Kanalı Nedir? Nasıl Olunur? 2023
Okunuyor İnstagram Yayın Kanalı Nedir? Nasıl Olunur? 2023

İnstagram yayın kanalı nedir? son gelen güncellemelerle birlikte özelliği fark edenler bu yayın kanallarının tam olarak ne işe yaradıklarını merak etmeye başladılar. Aynı zamanda kendi İnstagram hesaplarınıda nasıl yayın kanalı yapabileceğinizi burada anlatılan bilgiler doğrultusunda öğrenebileceksiniz. Son günlerde İnstagram adını sık, sık yeni getirdiği ve güncellediği özelliklerle duyurmaya başladı. Yayın Kanalı olarak da bilinen yeni hesap türünün nasıl olduğunu ve ne işe yaradığıyla? ilgili merak edilen tüm soru işaretlerinizi gidereceğiz.

Son günlerde eski mevcut özelliklere dahi gelen yeni özellik güncellemeleri herkesin ilgisini çekmeyi başardı. Bunların arasında aslında uzun dönemdir var olan lakin yavaş yavaş her ülkedeki vatandaşlara açılmaya başlanan yayın kanalı özelliği de dahil ediliyor. Özellik hakkında kafanızı kurcalayan sorularınıza güncel cevaplara buradan ulaşacaksınız.

İnstagram Yayın Kanalı Nedir?

İnstagram yayın kanalı, aslında uygulamada canlı yayın açan ve bu durumu düzenli hale getiren hesapları kapsamaktadır. Belirli bir kullanıcı kitlesine ve sabit bir tanınınmaya ulaşan kullanıcılar oluşturacakları yayın kanalları sayesinde canlı yayın açtıklarında daha özel bir şekilde bu durumları takipçileri ile paylaşabilirler. Ayrıca yeni gelecek güncellemelerle birlikte yayın kanalı özellikleri tekrar revize edilerek daha detaylı hale getirilecektir.

İnstagram Yayın Kanalı Nedir? Nasıl Olunur? 2023
İnstagram Yayın Kanalı Nedir? Nasıl Olunur? 2023

Şuanda yayın kanalı oluşturma işlemleri oldukça basittir. Aşağıda anlatılan adımları uygulamanız halinde sizde kendi resmi İnstagram hesabınızda yayın kanalı oluşturabilirsiniz. Bu sayede ileride güncellemelerle tekrar bir düzenleme getirildiği özellikler sizde kullanılabilir hale gelecektir.

Yayın Kanalı Nasıl Açılır?

İnstagram’da yayın kanalı oluşturmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

  1. Instagram uygulamasını açın ve profilinize gidin.
  2. Ekranın sağ üst köşesindeki üç çizgili menü simgesine dokunun.
  3. Açılan menüde “Yayınlar” seçeneğine dokunun.
  4. Eğer daha önce canlı yayın yapmadıysanız, “Canlı Yayın Başlat” butonuna dokunun.
  5. Eğer daha önce canlı yayın yaptıysanız, “Yeni Yayın Kanalı Oluşturun” butonuna dokunun.
  6. Yayın kanalı için bir başlık belirleyin ve “Oluştur” butonuna dokunun.
Yayın Kanalı Nasıl Açılır?
Yayın Kanalı Nasıl Açılır?

Böylece, Instagram’da yayın kanalınız oluşturulmuş olacaktır. Artık yeni canlı yayınlarınızda bu kanalı kullanabilirsiniz. Unutmayın, canlı yayın yapmadan önce Instagram’ın canlı yayın kurallarını okumanız ve uygun davranmanız gerekmektedir.

Herhangi bir şekilde İnstagram yayın kanalına bir güncelleme getirildiği zaman bilgileri yeni şekilde sizlerle paylaşılacak. Bu sayede Yayın Kanalı Nedir? gibi merak ettiğiniz durumlarda taze bilgiler eşliğinde daha iyi anlamanızı sağlayacak cevaplara buradan ulaşacaksınız.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın


VOZOL